Brak świateł.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elektronik120

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 18 Lis 2008, 23:23    Temat postu: Brak świateł. Odpowiedz z cytatem

Mam problem ze światlami przednimi, a mianowicie są tylko postojówki. Nie ma mijania i drogowych. Sprawdzilem bezpieczniki wydają sie dobre. Ale jest tam jeszcze jedna kostka odpowiedzialna za światła (bodajże jakis przekaźnik) ktorego niestety nie umiem sprawdzic czy jest dobry. Czy ktoś może wie jak go sprawdzić?
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy właśnie ta kostka czy może przekaźnik zespolony?
Dodam że wszystkie kierunki wycieraczki itd wszystko działa.
Z góry dziekuje i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
maly939

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość/region): Nisko
Posiadane auto: renault scenic 1,9 dci 2002r. suzuki swift 1.0 1997r
Piwa: 1/6
PostWysłany: Sro 19 Lis 2008, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakie auto?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
elektronik120

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 19 Lis 2008, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fiat doblo 2003 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
maly939

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość/region): Nisko
Posiadane auto: renault scenic 1,9 dci 2002r. suzuki swift 1.0 1997r
Piwa: 1/6
PostWysłany: Sro 19 Lis 2008, 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm nie będę wprowadzał w błąd nie mam pojęcia.

Ale osobiście szukałbym po przewodach czy jest napięcie-mianowicie na czym się urywa-tam może tkwić problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
RafiB

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tarnowskie Góry
Posiadane auto: DOBLO JTD
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 06 Maj 2009, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przekaźnik powinien tykać podczas przełączania, moze uszkodził się przełącznik przy kierownicy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 06 Maj 2009, 22:29    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Karstenprofi

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): ślaskie
Posiadane auto: Fabia 1.4 16v 55kW -185kkm (2004); Doblo 1.3 MultiJet 50kW 355kkm (2005)
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sro 08 Lis 2017, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to być wina przełącznika zespolonego przy kierownicy. Ja miałem taką sytuację, że przy próbie załączenia świateł długich, gasły wszystkie światła całkowicie. Przed wymianą tego przełącznika zespolonego postanowiłem użyć preparatu do czyszczenia styków elektrycznych typu "KONTAKT60", zaaplikowałem solidnie preparat kilka razy za pomocą dołączonej rurki do jego wnętrza, na sucho poruszałem dźwignią kilkanaście razy przód tył, powtórzyłem jeszcze raz i muszę przyznać, że pomogło. Przełącznik działa już ponad rok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Synekjanka1

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): pomorskie
Posiadane auto: Fiat Doblo 213 1,9 jtd
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 29 Gru 2017, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam to samo i to chyba od 2 lat. Też się wspomagam spray_em. Do tej pory pomagało ale chyba przełącznik osiągnął już wiek emerytalny. Może ktoś wie czy (gdzie) można dostać zamiennik do przełącznika zespolonego nr katalogowy 735416664 (air bag w kierownicy i tylna wycieraczka)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group