Czy udalo mi sie popsuc auto?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektronika/Elektryka/komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
encete

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 01 Gru 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Marsylia
Posiadane auto: C2 1.4 2008 Benzyna
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 04 Gru 2016, 01:33    Temat postu: Czy udalo mi sie popsuc auto? Odpowiedz z cytatem

Dzien dobry wszystkim.
Chcialem prosic was o porade.
Wczoraj zmienialem olej silnikowy i sciągając obudowe kolektora wydechu przez przypadek zwarlem kabel alternatora z kolektorem przy pomocy tej cholernej obudowy , poszła sroga iskra i niestety po tym zabiegu jak kade powyzej 2k obrotow to swiatla delikatnie mrygają oraz auto zaczelo "kopac" po wylaczeniu silnika.
Zmierzylem aku na wylaczonym silniku i pokazal 12,40.
Na odpalonym silniku oraz klimie, swiatlach i wszystkim co dalo sie włączyc pokazal 14,20-14,55.
Czy udalo mi sie usmiercic alternator???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Cypcio

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość/region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
PostWysłany: Nie 04 Gru 2016, 05:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Twoich pomiarow wynika ze alternator laduje. Wyglada mi raczej na to ze nie ma wydatku pradowego moze uszkodziles ktorys przewod. Sprawdz czy nie jest uszkodzony (izolacja lub zmniejszony przekroj) no i czy wszedzie jest prawidlowo przymocowany (kolokwialnie czy nie upalony).
_________________
Maciek
Pomogłem - brawo JA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jacekczewa

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość/region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
PostWysłany: Nie 04 Gru 2016, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alternator laduje ale uszkodzonajest jedna z diod w alternatorze dlatego światła pulsują alternator do naprawy

co do "kopania" to nie ma nic wspólnego - to ładunki elektrostatyczne...............
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
__Robert__

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość/region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
PostWysłany: Nie 04 Gru 2016, 19:27    Temat postu: Re: Czy udalo mi sie popsuc auto? Odpowiedz z cytatem

encete napisał:

Czy udalo mi sie usmiercic alternator???


Tak, tak, zwarcie uwaliło diodę a może i sam regulator napiecia. Brawo Ty Smile Razz . Alternator do naprawy lub wymiany na sprawny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektronika/Elektryka/komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group