Dziwny, metaliczny dźwięk

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pandzia

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kociewie
Posiadane auto: Fiat PandFiat Panda 4x4 Cross 1.3Mjet, 2006,Citroen C5 X7 2.0HDI Tourer 2008
Piwa: 0/9
PostWysłany: Wto 13 Wrz 2016, 20:30    Temat postu: Dziwny, metaliczny dźwięk Odpowiedz z cytatem

Pandę 4x4 Cross mam 4 lata, od jakichś dwóch lat miałem dźwięk metaliczny, a od kilku miesięcy jest nasilony.
Najczęściej jest wtedy kiedy w terenie hamuje silnikiem na dwójce lub przy małej prędkości włączam trójkę.
Oto dźwięk do odsłuchania.: https://megawrzuta.pl/download/7c4cf30ed47caaeafad91f0f7d3eea4f.html
Proszę o podpowiedź,
Ja mam dwa typy:
-docisk sprzęgła, lub coś ze sprzęgłem, bo czasem "pyknie" kiedy szybko zmienia się bieg z 1/2 lub 2/3
- rozciągnięty łańcuch rozrządu, który luźny gdzieś puka w obudowę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jareq08

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość/region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
PostWysłany: Sro 14 Wrz 2016, 08:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem nie słychać na wolnych obrotach ,na cieplym silniku jak "cos szura" po stronie rozrzadu. Musisz dokladnie sprawdzić. Ja zmiełbym olej na próbe w silniku.Staraj się utrzymywać w siln. 1,3 stan oleju na maks, gdyż jest takm problem ze smarowaniem napinacza lancucha, co grozi rozwaleniem rozrzadu i ...kosztami Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Pandzia

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kociewie
Posiadane auto: Fiat PandFiat Panda 4x4 Cross 1.3Mjet, 2006,Citroen C5 X7 2.0HDI Tourer 2008
Piwa: 0/9
PostWysłany: Czw 15 Wrz 2016, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olej wymieniany regularnie. Co 15 tys.km. I zmieniony jakieś 2 tygodnie temu.
Pierwszy typ był na łańcuch, tym bardziej, że się czyta, że jednak w 1.3 multijet należy zmienić, bo się wyciąga.
Akurat tak sobie myślę, że włączając trójkę to wtedy mocno naciąga z jednej strony łańcuch, a wyciągnięta część z tyłu jest luźna i puka.
Jednak zastanawia, mnie dźwięk metaliczny podobny przy szybkiej zmianie biegu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Pandzia

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kociewie
Posiadane auto: Fiat PandFiat Panda 4x4 Cross 1.3Mjet, 2006,Citroen C5 X7 2.0HDI Tourer 2008
Piwa: 0/9
PostWysłany: Sro 21 Wrz 2016, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doszedłem do tego metoda prób i błędów. Piszę dla innych na przyszłość.
Dźwięk pochodzi z wału napędowego i tylnego mostu. Są luzy na wale. Najprawdopodobniej wymiana całego mostu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group