Metaliczne stukanie na dziurach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wonski85

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 25 Kwi 2014
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość/region): Szczecin
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 HDI, 2012
Piwa: 0/1
PostWysłany: Wto 06 Wrz 2016, 14:19    Temat postu: Metaliczne stukanie na dziurach Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
Mam problem z Xsara Picasso. Strasznie coś się tłucze na dziurach, wymienione wahacze, poduszka silnika, końcówki drążków, osłona termiczna wydechu, tłumik, wzmocnione koło zapasowe, ale ciągle coś się tłucze. Byłem w trzech warsztatach, nikt nie wie o co chodzi.
Stukanie słychać przy prędkości 20-50 km/h, na kostce brukowej, na studzienkach, na każdej dziurze.
To taki metaliczny dźwięk jakby luźny kawałek metalu uderzał o inny metal.
Sprawdziłem ostatnio podczas wolnej jazdy na studzienkach, jak najechałem kołem przednim lewym (od kierowcy) to słychać mocniej, ale tylnym też słychać. Mam wrażenie że z prawej strony jakby mniej stuka, ale może dlatego że siedzę za kierownicą.

Miał ktoś taki przypadek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
costam000

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość/region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
PostWysłany: Wto 06 Wrz 2016, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poduszka/łożysko amortyzatora ?

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=PODUSZKA+AMORTYZATORA+CITROEN+BERLINGO+XSARA&bmatch=base-relevance-w2-uni-1-2-0812
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
wonski85

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 25 Kwi 2014
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość/region): Szczecin
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 HDI, 2012
Piwa: 0/1
PostWysłany: Wto 06 Wrz 2016, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

costam000 napisał:
poduszka/łożysko amortyzatora ?

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=PODUSZKA+AMORTYZATORA+CITROEN+BERLINGO+XSARA&bmatch=base-relevance-w2-uni-1-2-0812


podpowiem przy wizycie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
GT77

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
PostWysłany: Wto 06 Wrz 2016, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uszkodzone górne mocowanie amortyzatora,urwana tulejka,norma w tych autach.Sprawdz przy okazji jak duży masz luz na półosiach,też potrafią stukać.Gorne mocowanie amortyzatora kry zamiennik,nie ma co oszczędzać,kup oryginał lub bardzo dobry zamiennik,tanie niekiedy już po 1000km potrafią się urwać.Sworzeń wachacza będzie też pukał...
_________________
Piwa nie pije...Robię wyjątek dla Portera Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group