Fiat Albea - po przejechaniu 40km w gorącą pogodę gaśnie


Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mati300i

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Fiat Albea
Piwa: 0/7
PostWysłany: Pon 11 Lip 2016, 17:58    Temat postu: Fiat Albea - po przejechaniu 40km w gorącą pogodę gaśnie Odpowiedz z cytatem

Witam,
Fiat Albea 150 tys km, jestem 1 właścicielem. Auto sprawuje się dobrze do czasu aż nie przyjdą upalne dni. Rano do pracy jak nie jest nagrzane przez słońce spokojnie przejeżdża 40km. Z pracy do domu już jest problem. Auto gaśnie po około 40 km - auto w gorące dni stoi na słońcu zapewne to jest powód bo w drodze powrotnej zawsze gaśnie natomiast w drodze do pracy jest OK. Dodam, że auto jak zgaśnie to po odczekaniu 60-90 minut odpala. W zimne dni, cała zima, jesień itp. auto przejeżdża długie trasy bezproblemowo.

Czujnik wału wymieniony na nowy i nadal dzieje się to samo.

Komputer nic nie wykazuje. Mechanicy spławiają bo to robota na kilka dni i trzeba testować auto aż im zgaśnie i nie chcą się tego podjąć... :-/ auto jest dobre i nie chce go sprzedawać, ale nie wiem nawet co jeszcze można wymienić?

Może do autoryzowanego FIATa oddać??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Pon 11 Lip 2016, 21:37    Temat postu: Re: Fiat Albea - po przejechaniu 40km w gorącą pogodę gaśnie Odpowiedz z cytatem

Jak autko zgaśnie i nie chce odpalić sprawdź czy jest iskra na świecach. Będzie można ukierunkować poszukiwania.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mati300i

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Fiat Albea
Piwa: 0/7
PostWysłany: Pon 11 Lip 2016, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, a jakie dalsze kroki jeżeli iskry brak, a jakie dalsze kroki gdy iskra jest? dzisiaj 3h czekałem 3km od domu aż samochód znów zapali
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
majas.wa

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 631
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: fiat
Piwa: 36/9
PostWysłany: Wto 12 Lip 2016, 00:17    Temat postu: gaśnie jak ciepły Odpowiedz z cytatem

Reset bezpiecznikami czy rozpięciem akumulatora nie pomaga? Gdyby pomagał to podejrzenie na przekaźnik...Takie mam wrażenie i pierwszą myśl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mati300i

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Fiat Albea
Piwa: 0/7
PostWysłany: Wto 12 Lip 2016, 01:59    Temat postu: Re: gaśnie jak ciepły Odpowiedz z cytatem

majas.wa napisał:
Reset bezpiecznikami czy rozpięciem akumulatora nie pomaga? Gdyby pomagał to podejrzenie na przekaźnik...Takie mam wrażenie i pierwszą myśl

Nie pomaga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 12 Lip 2016, 01:59    Temat postu: reklama

Powrót do góry
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Wto 12 Lip 2016, 15:49    Temat postu: Re: gaśnie jak ciepły Odpowiedz z cytatem

majas.wa napisał:
Reset bezpiecznikami czy rozpięciem akumulatora nie pomaga? Gdyby pomagał to podejrzenie na przekaźnik...Takie mam wrażenie i pierwszą myśl


Reset czego?
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mati300i

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Fiat Albea
Piwa: 0/7
PostWysłany: Sro 13 Lip 2016, 08:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najprawdopodobniej będzie złomowanie - dobre, auto nawet luzów w kierownicy nie ma, ale zdiagnozować co to jest to magia... w ASO samo podpięcie do kompa 130 zł, a co mówić o dalszych kosztach diagnozy ... no i czy w ogóle zostanie to wykryte w co wątpię ...

Napisałeś:
piohol napisał:
Jak autko zgaśnie i nie chce odpalić sprawdź czy jest iskra na świecach. Będzie można ukierunkować poszukiwania.
i zadałem pytanie
mati300i napisał:
a jakie dalsze kroki jeżeli iskry brak, a jakie dalsze kroki gdy iskra jest?
jak możesz to odpowiedz w wolnej chwili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Sro 13 Lip 2016, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chętnie kupię zadbane autko z taką wadą w niskiej cenie. Smile
Widzę, że lubisz się katować teoriami wariantów napraw.
Na początek chcę ustalić czy to usterka po stronie elektryki czy może układu paliwowego.
Większość ludzi z forum chciałaby gotową receptę naprawy na odległość a takiej nie ma. Jak lubisz inwestować kasę w bezskuteczną wymianę części to można i tak.
Proszę bardzo niektóre warianty uszkodzeń:
- wadliwy CPW
- wadliwa cewka
- wadliwy czujnik temp i podciśnienia w kolektorze dolotowym
- wadliwy przekaźnik pompy paliwa
- uszkodzone ecu
- wadliwa stacyjka
- wadliwe połączenie w głównej skrzynce bezpieczników
- uszkodzona pompa paliwowa
- nieciągła przerwa w obwodzie elektrycznym
- uszkodzone przewody WN
- niesprawne lub źle dobrane świece
wymieniać dalej czy na początek wystarczy elementów do wymiany?
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mati300i

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Fiat Albea
Piwa: 0/7
PostWysłany: Sro 13 Lip 2016, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, no więc mamy trochę jaśniejszą sytuacje. Auto po kilku godzinach nie odpaliło, powrót lawetą. Myślałem, że to akumulator od kręcenia ... naładowany full akumulator i to samo, auto nie odpala.

Wcześniej po przekręceniu kluczyka o jedno oczko było słychać dźwięk pompy - nasłuchiwałem specjalnie. Natomiast teraz nie ma tego dźwięku. Więc obstawiam, że walnięta pompa paliwa. Co o tym myślicie ? Czy to możliwe, żeby tak pompa paliwa 'umierała' tzn. takie awarie przez temperaturę przestawała działać, aż całkowicie padła? No i czy jest wspólny mianownik wysokie temperatury/nagrzanie samochodu i pompa paliwa?

Podsumowując, juro auto jedzie do serwisu, teraz zdiagnozowanie chyba powinno być już bardziej proste, skoro auto nie odpala i nie ma konieczności jeżdżenia przez mechanika i czekania aż padnie... (bo tak mechanicy mówili, że nie wiedzą co jest skoro auto u nich odpala, a komputer nic nie wykazuje). Jednak chętnie wysłucham jakichś opinii z forum, a za kilka dni mam nadzieje opisze co mechanicy zdiagnozowali ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Sro 13 Lip 2016, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie miałeś czasu sprawdzić iskry?
Łatwiej było zakatować aku kręcąc rozrusznikiem. Gratuluję podejścia do tematu.
Co do diagnozy na pewno będzie kosztowna skoro silnik nie odpala.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr


Ostatnio zmieniony przez piohol dnia Sro 13 Lip 2016, 22:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mati300i

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Fiat Albea
Piwa: 0/7
PostWysłany: Sro 13 Lip 2016, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytaj proszę ze zrozumieniem. Nie zakatowałem akumulatora, cały czas kręcił, ale w razie czego po prostu wyjąłem go i naładowałem na maksa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Sro 13 Lip 2016, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK Smile
Nie spotkałem się z sytuacją aby sprawny aku musiał być doładowany, żeby silnik odpalił.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mati300i

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Fiat Albea
Piwa: 0/7
PostWysłany: Sro 13 Lip 2016, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro auto stało jakiś czas, na awaryjnych + kilka razy albo nawet kilkanaście razy próba odpalenia bez powodzenia to chyba normalne, że akumulator mógł się rozładować na tyle, żeby miał problem z odpaleniem auta, dlatego postanowiłem go naładować - to chyba nic złego nie zrobiłem i nie wiem po co rozwijać to... lepiej wróćmy do tematu i problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Sro 13 Lip 2016, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak można coś doradzić. pomóc jak nie odpowiadasz na proste podstawowe dla dalszej pomocy pytania Question
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mati300i

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Fiat Albea
Piwa: 0/7
PostWysłany: Sro 13 Lip 2016, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sprawdziłem iskry niestety - wcześniej tego nie robiłem to nie chciałem się bawić w mechanika.
Tutaj zadałem kilka istotnych pytań, może na któreś znasz odpowiedź? albo jakie masz zdanie?
mati300i napisał:
Hm, no więc mamy trochę jaśniejszą sytuacje. Auto po kilku godzinach nie odpaliło, powrót lawetą. Myślałem, że to akumulator od kręcenia ... naładowany full akumulator i to samo, auto nie odpala.

Wcześniej po przekręceniu kluczyka o jedno oczko było słychać dźwięk pompy - nasłuchiwałem specjalnie. Natomiast teraz nie ma tego dźwięku. Więc obstawiam, że walnięta pompa paliwa. Co o tym myślicie ? Czy to możliwe, żeby tak pompa paliwa 'umierała' tzn. takie awarie przez temperaturę przestawała działać, aż całkowicie padła? No i czy jest wspólny mianownik wysokie temperatury/nagrzanie samochodu i pompa paliwa?

Podsumowując, juro auto jedzie do serwisu, teraz zdiagnozowanie chyba powinno być już bardziej proste, skoro auto nie odpala i nie ma konieczności jeżdżenia przez mechanika i czekania aż padnie... (bo tak mechanicy mówili, że nie wiedzą co jest skoro auto u nich odpala, a komputer nic nie wykazuje). Jednak chętnie wysłucham jakichś opinii z forum, a za kilka dni mam nadzieje opisze co mechanicy zdiagnozowali ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group