Dziwne strzelanie/uderzanie przy skręcie w prawo

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emswisnia

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość/region): R-sko
Posiadane auto: Xsara Picasso 2.0 HDI 2002rok, Ibiza EVO1
Piwa: 2/5
PostWysłany: Sob 04 Cze 2016, 11:14    Temat postu: Dziwne strzelanie/uderzanie przy skręcie w prawo Odpowiedz z cytatem

Witam,

Od pewnego momentu pojawił się w Picasso dziwny objaw a dotyczy on skrętu kołami w prawo. Słychać jakby strzelanie lub uderzanie, jest ono słyszalne w kabinie niestety na zewnątrz auta jest cisza.

Auto dałem na test podczas przeglądu auta i wszystko jest ok nigdzie nie ma luzu i pod autem nie słychać żadnego strzelania czy uderzenia. Skręcając w lewo nie ma tego charakterystycznego dźwięku.

Niestety nie mam pomysłu co to może być.

Dodam że sprężyny oraz amortyzatory z przodu zostały wymienione na nowe.
Sprężyny firmy Kayaba a amortyzatory Magnum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
BlackBlue

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 428
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa-Ursynów
Posiadane auto: Citroen C5 Break II 2.016v + LPG
Piwa: 31/23
PostWysłany: Sob 04 Cze 2016, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to maglownica jest na wykończeniu? Chociaż ten ona powinna być na wybojach.
_________________
Lexia Warszawa - Ursynów

Zapraszam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dejnekomirek

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość/region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
PostWysłany: Nie 05 Cze 2016, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BlackBlue napisał:
Może to maglownica jest na wykończeniu? Chociaż ten ona powinna być na wybojach.

Czy mozesz objasnic, co masz na mysli w drugim zdaniu?
Sadze, ze przy wymianie amortyzatorow cos zostalo zle zrobione w obrebie lozyskowania amortyzatora. Mozliwy nieprawidlowy montaz, albo zly stan samego lozyska. Na podnosniku nic nie slychac, a odglosy pojawiaja sie pod obciazeniem. Czesto rowniez poduszki odbojowe na amortyzatorze maja zly wymiar i przy skrecaniu przeskakuja skokowo, wydajac dziwny odglos. Na zewnatrz nic nie slychac, a chalas pojawia sie we wnetrzu pojazdu. Sproboj z pomoca kolegi sprawdzic wszelkie drgania w kolumnie przy kreceniu kierownica na postoju, dotykajac palcem amortyzator i wszystkie elementy mocowania amortyzatora do nadwozia.
Moj kolega wymienil prawie wszystko, a przyczyna byla w zle spasowanym odbojniku, ktory przeskakiwal na sztycy amortyzatora, wydajac dziwne odglosy, obracajac sie z talerzem mocujacym sprezyna. Wystarczylo podciac troche odbojnik i problem znikl.
Zanim zaczniesz wydawac pieniadze, sprawdz wszystko na spokojnie. Czesto drobiazgi powoduja duzy bol, a przeciez mechanicy od razu szukaja duzych problemow, przeliczajac juz kase na poczatku. Pomijam rowniez pomylki przy montarzu.
Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
emswisnia

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość/region): R-sko
Posiadane auto: Xsara Picasso 2.0 HDI 2002rok, Ibiza EVO1
Piwa: 2/5
PostWysłany: Pią 17 Cze 2016, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udało mi się trochę poświęcić cytrynie czasu bo wymieniałam chłodnice klimatyzacji to od razu zerknąłem na tą przypadłość i tak podczas skrętu nie maksymalnego widać jak przeskakuje sprężyna na środku i to ona wydaje taki dźwięk. Zastanawiam się czy nie jest temu winne łożysko oporowe.

Niestety nie mam łapek do sprężyn aby samemu to wykonać - trzeba będzie zaprowadzić do mechanika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group