Leon 1M 1.6 SR mało mocy bardzo powoli rozpędza na 2 biegu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bohnooze

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lbn
Posiadane auto: Leon 1.6 SR AKL
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 25 Maj 2016, 00:47    Temat postu: Leon 1M 1.6 SR mało mocy bardzo powoli rozpędza na 2 biegu Odpowiedz z cytatem

Witajcie
Leon mi się dusi. Przy ruszaniu nie rozpędza się nawet na niskich biegach jak 1, na 2 biegu poniżej 2000 obr/min bardzo powoli przyśpiesza, właściwie jakby zatrzymywał się na niskich obrotach na chwilę mimo pedału w podłodze. Elastyczność słaba powyżej 2000 obr.

Po odpaleniu na zimno słychać odgłos silnika jakby palił stukowo. Odgłos po dłuższym grzaniu silnika
zmieniał się na bardziej normalny.

Ktoś ma jakieś pomysły gdzie szukać rozwiązania? Świece mam nowe NGK, kable WN nowe, filtr powietrza nowy, rozrząd nowy sam montowałem ustawiony i napięty prawidłowo, jakiś czas temu czyściłem przepustnice, z 6000 km temu płukałem przepływomierz, o szczelność kolektora też zadbałem.

Auto na LPG z błędów na VAG jest 01243 czyli elektrozaworek zmiany długości kolektora (błąd skasowałem nie pojawia się). Zaworek przy pracy silnika wcale nie działa (da się go uruchomić na krótko działa również komora podciśnienia w kolektorze klapy się przestawiają). Ale przy tych obrotach (poniżej 2000) chyba wcale nie powinien zaworek reagować.

Nie działa również, cykacz od oparów paliwa. Sprawdzę jeszcze czy na benzynie i gazie muł taki sam.

-------------

Brak mocy jest taki sam na gazie i benzynie. Samochód musiałem pozostawić na tydzień (nie jeździł wcale). Po odpaleniu go brak mocy był bardzo poważny. Odgłos jakby spalania stukowego jeszcze mocniejszy i bardzo długo trwał.
Czy ktoś miał podobny problem? czy to zapłon? podobnie było u mnie z wadliwymi świecami tyle że dodatkowo szarpał. Tu nie szarpie ale podobnie nie jedzie. Zastanawia mnie efekt jakby odgłosu spalania stukowego jest coraz dłuższy i nie wiem od czego pochodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group