Volvo v40, 2004 rok -sam naprawiam po polsku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Książki motoryzacyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edka-kredka

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 22 Kwi 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): ustka
Posiadane auto: volvo v 40, 1,8 poj, 2004rok benzyna, kombi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 24 Kwi 2016, 22:05    Temat postu: Volvo v40, 2004 rok -sam naprawiam po polsku Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Jestem od prawie dwóch lat posiadaczką volvo v 40, 1,8, 2004r, kombi benzyna-manual. Od jakiegoś czasu zainteresowały mnie męskie sprawy i chciałabym dużo wiedzieć o aucie, którym się poruszam.Niestety mam kłopot ze znalezieniem instrukcji najlepiej po polsku -sam naprawiam do swego volvusia..Wymiana filtrów nie sprawiła mi najmniejszych kłopotów ale ich sama lokalizacja okazała się wezwaniem. Do tego chciałabym wymienić olej w skrzyni biegów i tu zaczyna się zabawa.Jedni sprzedawcy twierdzą, że skrzynia ma pojemność 3,4l, inni 2,2l a jeszcze inni 1.9.Czy w tych kwestiach ktoś pomoże mi znależć, prawidłową odpowiedź? Na skrzyni widnieje tylko numer, natomiast nie zidentyfikowałam typu:)Podobno olej przekładniowy ma być 75W80 syntetyk.Niestety przycinają mi się biegi-najgorzej jest z wstecznym chociaż inne też zawodzą niekiedy.W każdym razie nie pracują jak należy.Mam przebieg prawie 270 tys/km i choć raczej nie wymienia się oleju w manualnej skrzyni to przy takim przebiegu i nie do końca właściwej pracy skrzyni jest to wskazane. Rolling Eyes Proszę o pomoc.Z góry wielkieeee dzięki Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość komunikator tlen - status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Książki motoryzacyjne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group