ustawienie rozrządu silnik 1.2 16V

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
złośnik

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łodź
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1,2 16V 2002r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 12 Kwi 2016, 11:28    Temat postu: ustawienie rozrządu silnik 1.2 16V Odpowiedz z cytatem

Mam problem z ustawieniem rozrządu Palio 1.2 16 V z 2002 r. Kupiłem zestaw blokad do fiata. Wkręcam blokadę wałka rozrządu w wycięcie. Wskaźniki położenia tłoków w cylinder 1 i 2. Ustawiam te tłoki na równo. Ale są dwa takie położenia. W pierwszym tłok 1 przy obrocie wału schodzi w dół w drugim ten tłok idzie do góry a schodzi w dół tłok 2. Które ustawienie wału jest właściwe dla poprawnie złożonego rozrządu. Koło pasowe na wale ma tylko jedną pozycję do przykręcenia i tego się nie da pomylić.Ustawiłem rozrząd tak że tłok 1 idzie do góry, wałek rozrządu da się zablokować względem korpusu. Po założeniu paska zębatego i kontroli czy nie ma kolizji próbowałem odpalić ale nic z tego . Kręci ładnie czuć benzynę ale nie odpala. Czy spróbować tego drugiego ustawienia ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Wto 12 Kwi 2016, 15:23    Temat postu: Re: ustawienie rozrządu silnik 1.2 16V Odpowiedz z cytatem

Jeżeli na pierwszym ustawieniu nie odpala to na drugim odpalić powinien od "strzała".
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
czech22

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 384
Skąd jesteś (miejscowość/region): śląskie
Posiadane auto: punto 75
Piwa: 10/23
PostWysłany: Pią 15 Kwi 2016, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Następnym razem najpierw ustaw odpowiednie położenie i wtedy zrzuć i wymień pasek. Ja wymieniałem bez blokad i poszło bezproblemowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group