Ściąga przy przyśpieszaniu w prawo po wymianie opon


Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rasgan

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kleszczow
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8i 2003
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 10 Kwi 2016, 07:08    Temat postu: Ściąga przy przyśpieszaniu w prawo po wymianie opon Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

zmieniłem wczoraj opony na letnie nowe - 4x Uniroyal Rainexpert 3. Opony wyważone, zakładane u wulkanizatora ale pojawił się problem.

Gdy jadę ze stałą prędkością samochód jedzie prosto, gdy przyśpieszam ściąga mnie na prawo. Najbardziej odczuwalne pomiędzy 60-70km/h. Przy prędkościach mniejszych i wiekszych też ściąga ale jakby mniej. Natomiast gdy nie przyśpieszam tylko jadę stałą prędkością na tempomacie samochód idzie prosto. Przy hamowaniu nie zauważyłem by autko ściągało.

Rozpędziłem się na obwodnicy do 140km/h - nic nie trzepie, nie huczy nie puka ani nie szumi. Normalna jazda opon, więc wyważone chyba są dobrze.

Kierownica jest prosto nie przesunięta w żadną stronę ani o kawałek.

Prosze o porady co może być popsute.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Cypcio

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość/region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
PostWysłany: Nie 10 Kwi 2016, 08:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga jest popsuła. koleiny albo nachylona. posadz tez 2 osoby w przodu aby było równe obciążenie i spróbuj na innej drodze. Poza tym musi na którąś ściągać bo masz napęd na 1 kolo.
_________________
Maciek
Pomogłem - brawo JA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
rasgan

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kleszczow
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8i 2003
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 10 Kwi 2016, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Bardzo pomocne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
rasgan

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kleszczow
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8i 2003
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 10 Kwi 2016, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Bardzo pomocne. A na poważnie? Końcówki drążków? Sworzeń wahacza? Stabilizator? Jak zdiagnozować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
magdaboom

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
PostWysłany: Nie 10 Kwi 2016, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zacznij od gum na amorach. podnieś auto i poruszaj sprężyną, jak jest luz to guma do wymiany, prawdopodobnie reszta jest ok dlatego masz takie objawy podczas przyśpieszania, ewentualnie skocz na szarpaki 20zł aby sprawdzić resztę, na szarpakach przeważnie nikt nie sprawdza gum więc ewentualnie poproś o sprawdzenie...
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 10 Kwi 2016, 12:47    Temat postu: reklama

Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
PostWysłany: Nie 10 Kwi 2016, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zacznij od gum na amorach. podnieś auto i poruszaj sprężyną, jak jest luz to guma do wymiany, prawdopodobnie reszta jest ok dlatego masz takie objawy podczas przyśpieszania, ewentualnie skocz na szarpaki 20zł aby sprawdzić resztę, na szarpakach przeważnie nikt nie sprawdza gum więc ewentualnie poproś o sprawdzenie...
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
rasgan

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kleszczow
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8i 2003
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 12 Kwi 2016, 05:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem wczoraj na stacji diagnostycznej. Pan sprawdził sworzeń, drążki kierownicze i ogólnie zawieszenie. Powiedział,, że wszystko jest ok. Powiedzcie mi, czy zbieżność może sama się zmienić/przestawić? Jeśli tak to jadę na zbieżność.

Czy zamiana opon przód tył może rozwiązać problem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
gucio72

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość/region): Sosnowiec/Śląskie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 16v +LPG 2004
Piwa: 2/0
PostWysłany: Wto 12 Kwi 2016, 08:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ściąganie samochodu w jedną stronę (najczęściej w prawo) w czasie przyspieszania w samochdzie przednionapędowym jest normalnym objawem. Zaobserwowałem to w każdym moim samochodzie w przednim napędem, natomiast w autach tylnonapędowych ściągania brak.
Kwestia tylko jak ten objaw jest silny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
rasgan

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kleszczow
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8i 2003
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 12 Kwi 2016, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ściąga dość mocno. Po 200m byłbym w rowie. I nie zgodzę się że to normalny objaw, tym bardziej że na zimowych oponach było dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
magdaboom

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
PostWysłany: Wto 12 Kwi 2016, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a sprawdziłeś gumy jak pisałem wcześniej?
_________________
Pomagam więc Stawiasz Piwo!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
antyneutrino

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: C8 2.0 HDi
Piwa: 11/3
PostWysłany: Wto 12 Kwi 2016, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź opony - zamień stronami, zamień przód tył (tylko opisz sobie kredą abyś wiedział co gdzie było na początku).
Miałem kiedyś niemal identyczny przypadek - okazało się że przyczyną były opony, a dokładniej ich wada. Po wymianie gum auto jechało prosto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
rasgan

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kleszczow
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8i 2003
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 12 Kwi 2016, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po zmianie stron z przodu auto ciągnie w druga stronę. Po zmianie tył przód leci znów na lewo. Jutro jadę do zaufanego mechanika. On sprawdzi wszystko i zobaczymy co dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Cypcio

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość/region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
PostWysłany: Wto 12 Kwi 2016, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzywa felga, złe ciśnienie, kierunkowo źle założona opona.
_________________
Maciek
Pomogłem - brawo JA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marioforever

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 09 Lis 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Pabianice
Posiadane auto: Xsara II 5d Hatchback 1.6 16V 2002r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 27 Mar 2017, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mialem tak ze sciagalo jak mocniej wdepnolem gaz okazalo sie ze byly wyrobione tuleje wachacza i stabilizatora. Mechanik wymienil wszystkie tuleje wachacza po obu stronach i wszystko gra autko jedzie prosto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
michalxm1

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rybnik
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0hdi 163km 2012 , C3 II Exclusive 1,6 VTI
Piwa: 9/1
PostWysłany: Wto 28 Mar 2017, 09:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie Wy tak na poważnie ze auto ma napęd na przód to na jedno koło i zawsze musi ściągać albo że jest to normalne że w prawo??? Laughing
_________________
Fiat 126p x 2
BX 1,9 16V GTi
XM V6 12V
XM 2ct
Astra 1,7tdi Isuzu
C3 1,4HDI
Laguna 2,0 16V IP
Xsara Picasso 1,8 2000
Xsara Picasso 1,8 2004 FL Exclusive
Renault VelSatis 3,5V6 Initial Paris \'05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group