problem ze spryskiwaczami C4 Picasso 2010


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pstuglik

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wadowice
Posiadane auto: C4 Picasso HDI 1.6 2010r.
Piwa: 1/3
PostWysłany: Pon 06 Cze 2016, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałem już wcześniej napisać: okazało się, iż pompka była odpięta, zatrzask kabla zasilającego wyskoczył Smile podpiąłem i wszystko działa jak należy Smile
więc bez kosztów się obeszło...
_________________
PawloS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archimaniak

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość/region): Nowy Targ
Posiadane auto: Citroen C4, Picasso, 2.0 Benzyna/LPG, 2007 r. MCP
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 26 Lis 2016, 02:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Ja mam podobny problem jak w temacie czyli spryskiwacze nie działają z tym że:
- wycieraczki działają po uruchomieniu manetki na przełączniku zespolonym, tak więc przełącznik jest dobry?
- pompka nie działa zarówno stara jak i nową którą podpoiłem na sucho, do sprawdzenia czy jest w ogóle sens rozbierać nadkole
- bezpiecznik od pompki w komorze silnika dobry
- problem wyskoczył w tamtym tygodniu po jednej mroźnej nocy a był letni płyn w zbiorniku

gdzie jeszcze szukać problemu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archimaniak

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość/region): Nowy Targ
Posiadane auto: Citroen C4, Picasso, 2.0 Benzyna/LPG, 2007 r. MCP
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 10 Gru 2016, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem rozwiązany.
Wystarczyła wymiana bezpiecznika z pozycji jak na załączniku.



Nie wiem za co odpowiada ten bezpiecznik, bo w schemacie na stronach citroena, pdf mają kiepską jakość i nie mogę odczytać numeru.
Jeśli ktoś wie niech napisze dla potomnych.
Grzesiek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
k.mlody

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość/region): elblag
Posiadane auto: citroen C4 grand picasso 1.8 2007
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 11 Mar 2018, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się. Wlasnie mialem to samo. Bezpiecznik ten co zaznaczyles do wymiany i wszystko hula jak nowe. Mimo że za soryskiwacz3 idpowiedzialny jest f3 czyli maly czerwony w górnym prawym rogu. Tak przynajmniej schemat/legenda mowi. Ala strzal w dziesiatke. Donrze że napisales ku potomnym Smile stówka w kieszeni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ppp81

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Gru 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lublin
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso, 1.6 HDI, 2010
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 19 Gru 2018, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

archimaniak napisał:
Problem rozwiązany.
Wystarczyła wymiana bezpiecznika z pozycji jak na załączniku.



Nie wiem za co odpowiada ten bezpiecznik, bo w schemacie na stronach citroena, pdf mają kiepską jakość i nie mogę odczytać numeru.
Jeśli ktoś wie niech napisze dla potomnych.
Grzesiek.

Witam serdecznie forumowiczów.

Czy można prosić o wskazanie bezpiecznika jaki został wymieniony? Zdjęcie z linku jest już niedostępne.
Posiłkuję się schematami bezpieczników na tej stronce:
https://www.autogenius.info/pl/citroen-c4-picasso-mk1-2006-2013-bezpieczniki-schemat/
W instrukcji dostępnej na stronie Citroena jakość faktycznie jest tragiczna.
Co innego jest na schemacie w oryginalnej francuskiej instrukcji (bezpieczniki pod pokrywą silnika).
Tam bezpieczniki F11, F13, F12 i F14 są ułożone poziomo.
F3 na podanej stronce to faktycznie F21 w instrukcji francuskiej (przekaźnik GMV)
To co na tej stronie nie jest w ogóle opisane (czerwony bezpiecznik), to F3 we francuskiej instrukcji (również położony poziomo).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 19 Gru 2018, 17:28    Temat postu: reklama

Powrót do góry
rachel

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Cze 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): SY .......
Posiadane auto: Citroen C4GP 2,0HDi MCP
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 08 Maj 2019, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odgrzeję temat - czy ktoś z Was jest w stanie podpowiedzieć który bezpiecznik jest odpowiedzialny za tą usterkę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
rachel

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Cze 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): SY .......
Posiadane auto: Citroen C4GP 2,0HDi MCP
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 11 Maj 2019, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Grzebałem i zauważyłem obok bezpiecznika od modułu BSI (40A), bezpiecznik 10A - nigdzie nie opisany.
Okazało się, że trop był prawidłowy. Nigdzie nie opisywany bezpiecznik okazał się przepalony. Po wymianie spryskiwacze działają jak dawniej!

PS.
Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie podpowiedzieć, wg. schematu jaką funkcję ten bezpiecznik spełnia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Adamtoya

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 15 Wrz 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zgierz
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 15 Wrz 2019, 14:30    Temat postu: Problem ze spryskiwaczem Odpowiedz z cytatem

Witam.
Posiadam citroena c4 picasso 1.6 hdi wersję Granda *7os.
Problem dotyczy nie działającego spryskiwacza szyb. Kupiłem pokoje myśląc że to winowajca. Nie było słychać jej przy próbie uruchomienia spryskiwacza manetka. Niestety to nie pomogło. Zmierzylem napięcie na kostce która zasila owa pokoje. Jest 12v czyli napięcie dochodzi. Czy ktoś wie co może stanowić problem ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group