Wrejestrowanie ciągnika po zmarłym

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bozena12361

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 1

Posiadane auto: ciągnik 1986
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 01 Lis 2008, 11:19    Temat postu: Wrejestrowanie ciągnika po zmarłym Odpowiedz z cytatem

Wujek żył samotnie na posesji u bratanicy, miał ciągnik, często go pożyczał, ale nie wiem komu, pewnego dnia zesłabł i zmarł, na posesji ciągnika nie było, myślałam że został sprzedany, ale pół roku później przyszło OC i okazuje się, że wujek dalej jest właścicielem, do chwili obecnej nie wiadomo co się z nim stało, napisałam do Pzu, że nie jestem w posiadaniu tego pojazdu, może z końcem tego roku zerwą umowę, ale jest coś takiego jak EFG, którego zaczynam się bać, bo sparwy spadkowej nie było, a w świetle prawa jestem min. spadkobiercą, dług będzie rósł, chcę jakoś wyrejestrować ten pojazd, ale nikt ze mną nie chce gadać bo nie jestem właściecielem, słyszałam że można opłatę wnieść na rzecz gminy i wtedy wyrejestrować, ale też chyba potrzebny jest właściciel, nie wiem jak to zrobić żeby EFG się mnie w przyszłości nie czepiał, może zrzec się sapdku, ale na to ponoć jest pół roku(upłynęło 2 lata),proszę o pomoc.
_________________
bozena
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 18 Lis 2008, 23:47    Temat postu: Ciagnik Odpowiedz z cytatem

Witam,

Tak to jest prawda iż wszelkich czynności może dokonać tylko własciciel ciągnika. Skoro nie zyje, należy przeprowadzić postepowanie spadkowe po zmarłym wujku skoro Pani jest spadkobiercą jego majątku.
Jesli wujek pożyczył ciągnik innej osobie to ta osoba powinna go zwrócic go Pani. Sądzę, że należy porozmawiać z sąsiadami w okolicy, gdzie mieszkał wujek. Jesli to nie pomoże dokonać ogłoszenia w prasie lokalnej. Później zgłosić fakt na Policji . Te dokumenty powinny Pani pomóc w ewentualnych sporach z Funduszem lub ubezpieczycielem.
Można również skorzystac z porady prawnej u radcy prawnego.

Pozdrawiam.
_________________
XXX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group