wycie z przodu po 60 km/h - żaden serwis nie wie co robić?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hadzi85

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI 2009 r. 1560 cm3 66 kW
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 27 Gru 2015, 12:17    Temat postu: wycie z przodu po 60 km/h - żaden serwis nie wie co robić? Odpowiedz z cytatem

Witam,

mam problem, z którym jeżdżę od ostatniej wizyty (4.12) już 4 autoryzowanym serwisie francuskich samochodów w Gdyni. Problem nadal nie został rozwiązany gdyż ten już 4 serwis rozłożył ręce twierdząc, że wszystko już co było możliwe zostało sprawdzone i ewentualne podejrzane części wymienione.

Problem jest taki, że samochód wyje z przodu po uzyskaniu prędkości 60 km/h, dalej im szybciej tym bardziej. Przy 120 km/h hałas jest tak głośny, że radio trzeba na max głośno zrobić żeby cokolwiek usłyszeć (jazda samochodem niczym samolotem).

Dodam jeszcze, że serwis uważa że to efekt nowych opon Smile

W ciągu ostatniego kwartału (paź-grudz 2015) wymienione zostały:
Przód:
- obie sprężyny amortyzator,
- łożysko piasty koła i łożysko mc persona (serwis stwierdził, że były zużyte).
- obie strony klocki i tarcze hamulcowe
- linka sprzęgła
Tył:
- w trakcie poszukiwania przyczyny po rozkręceniu bębnów z tyłu ponoć szczęki się "rozkleiły" więc wymienione
Dodatkowo zakupiłem komplet nowych opon Continental.

Pozostałe części serwis twierdzi, że zostały zdiagnozowane i na pewno z nimi wszystko jest dobrze (podejrzewałem środkowe łożysko podporowe).

Na chwilę obecną w powyższe naprawy włożyłem 2 800 zł i wycie w samochodzie nadal jest. Piszę z prośbą o pomoc bo jadąc na święta zrobiłem 250 km w jedną stronę w megaaa hałasie nie słysząc się z żoną ani dzieckiem.

Temat jest beznadziejny i nie wiem jak go rozwiązać. Proszę o pomoc, wskazówki może spotkał się ktoś z czymś takim?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jacekczewa

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość/region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
PostWysłany: Nie 27 Gru 2015, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytanie numer jeden....czy na starych oponach było tak samo..czy zrobiłeś próbe zamiany na inne koła
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
hadzi85

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI 2009 r. 1560 cm3 66 kW
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 27 Gru 2015, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacekczewa napisał:
pytanie numer jeden....czy na starych oponach było tak samo..czy zrobiłeś próbe zamiany na inne koła


Opony wymienione jako ostatnie gdyż stare fakt były już mocno wyeksploatowane i po wymianie części właśnie zmianę opon doradził serwis. Opony były zamieniane przez serwis na kilka sposobów i nic nie dało. Na starych i na nowych wycie to samo.

Serwis, który zajmował się jako ostatni naprawą to jeden z najpopularniejszych, cieszących się bardzo dobrą opinią serwisów. Bardzo luksusowy zresztą bo koszty wychodzą spore. W większości części, które wymienili, a zarazem rekomendowali jako dobre "na kilka lat" firmy SKF.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jacekczewa

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość/region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
PostWysłany: Nie 27 Gru 2015, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a łożyska kól zostały sprawdzone....aso omijaj z daleka

jesli łozyska kól sprawne ( przód i tył) pozostała skrzynia biegów


edit: jeszcze pomyslałem łożysko podpory prawej półosi ale przeciez można postawić auto na podnośniku i osłuchac elementy , kurde będzie się kręcić to będzie i buczeć....


Ostatnio zmieniony przez jacekczewa dnia Nie 27 Gru 2015, 21:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
diablo2

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
PostWysłany: Nie 27 Gru 2015, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Twisted Evil albo prozaiczna rzecz jak jakaś plastikowa osłona pod podwoziem - wiatr ja podwiewa i świszczy Wink
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 27 Gru 2015, 21:38    Temat postu: reklama

Powrót do góry
andre66.66

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 1102
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dzierżoniów
Posiadane auto: Peugeot 407 2009 2,0 140KM,C4 2007 1,6 HB, Peugeot 407 2006 1.8 125KM Citroen DS 5 2013 2.0 163 KM
Piwa: 268/15
PostWysłany: Nie 27 Gru 2015, 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<<....edit: jeszcze pomyslałem łożysko podpory prawej półosi ale przeciez można postawić auto na podnośniku i osłuchac elementy , kurde będzie się kręcić to będzie i buczeć....<<
No nie do końca jest to prawda; jeżeli łożysko nie będzie dociążone może nie buczeć. Zainwestowałeś już tyle to wymień to na podporze. Co do osłony dolnej ...... nic nie kosztuje a sprawdzić łatwo. Powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość komunikator tlen - status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mk22

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 27 Lis 2015
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 28 Gru 2015, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mi to wygląda na łożyska kół. Trzeba je porządnie sprawdzić bo przy zwykłym ruszaniu kołem może nie być słychać luzów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jacekczewa

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość/region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
PostWysłany: Pon 28 Gru 2015, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andre66.66 napisał:
<<....edit: jeszcze pomyslałem łożysko podpory prawej półosi ale przeciez można postawić auto na podnośniku i osłuchac elementy , kurde będzie się kręcić to będzie i buczeć....<<
No nie do końca jest to prawda; jeżeli łożysko nie będzie dociążone może nie buczeć. Zainwestowałeś już tyle to wymień to na podporze. Co do osłony dolnej ...... nic nie kosztuje a sprawdzić łatwo. Powodzenia



może i nie zawsze ale z reguły bedzie sa jeszcze takie urzadzenia jak stetoskopy a wtedy słychac w łożysku co sie dzieje przez obudowe....trzeba tylko chcciec, nie byc autoryzowanym serwisem no i byc fachowcem a nie kasowac i rozkładac ręce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
karola44-81

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość/region): Połaniec/ świętokrzyskie
Posiadane auto: Xp 2,0 HDi, 2002r.; Xantia 1,9D 1995r.
Piwa: 9/0
PostWysłany: Pon 11 Sty 2016, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olej w skrzyni jest na odpowiednim poziomie?
Co dzieje się z hałasem przy skrętach. Czy jest jednakowy czy zmienia się w zależności w która stronę skręcasz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
robert629

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łask
Posiadane auto: CITROEN C4 GP, 1.8 BENZYNA, 2006
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 05 Sie 2016, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, i co doszedłeś co Ci wyło? Mam to samo i chciałbym uzyskać info co to było. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pwietrzyk

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): WŁOCŁAWEK
Posiadane auto: CITROEN XSARA PICASSO
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 18 Lis 2016, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.U mnie podobny problem.Układ zawieszenia sprawdzony.Jedyne podejrzenie łożysko podpory półosi lub coś w skrzyni.Zaczyna chrobotać koło 50 km/h i częstotliwość zależna od prędkości.
Co było w Waszym przypadku do wymiany.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group