Problem z gazem (dlawienie i strzelanie)


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miekki85

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16v 1996 gaz
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 28 Paź 2008, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie wrocilem od gazownika i nic nie zalatwilismy(nie mial czasu),wiec sie wkor... i postanowilem zrobic to samemu.wymontowalem krokowca i zalozylem srube.auto nie do poznania,ladnie przyspiesza nic nie szarpie Laughing Laughing bede musial jesze do niego jechac w czwartek to mi go wyreguluje bo ja to tak tylko na oko i ucho wyregulowalem Very Happy Dzieki kilolo za podrzucenie tematu,zapraszam do siebie na piwo Wink Gdyby nie to forum to pewnie bym jeszcze kupil ta cewke i kupe niepotrzebnych czesci i bym zbankrutowal.teraz sie wziolem za silniczek od wycieraczek bo tez mam z nim problem..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kilolo

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 28 Paź 2008, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy okazji spytaj sie gazownika czy da rade wymienic sterownik gazu na jakis inny model bo ten co masz prawdopodobnie slabo wspolpracuje z krokowcem.
a o silniku wycieraczek tez mozemy pogadac Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
miekki85

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16v 1996 gaz
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 28 Paź 2008, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sterownik gazu troche kosztuje a mnie nie stac teraz na takie rzeczy:(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
PostWysłany: Wto 28 Paź 2008, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

saakaszwili napisał:
adam-as napisał:
Świece mam nadzieję że masz dwuelektrodowe NGK?


Adam, a nie lepsze są normalne jednoelektrodowe NGK?

Nie no zdecydowanie dwuelektrodowe - masz lepszą iskrę i lepsze spalanie.
Zresztą do modelu 1.6 16V są takie fabrycznie zastosowane i należy takie stosować jak podaje katalog NGK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
miekki85

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16v 1996 gaz
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 31 Paź 2008, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i chyba czeba szukac dalej:( przez chwile wszystko bylo oki ale znowu wrocilo.pojechalem do gazownika i powiedzial ze sproboje podmienic centralke na nowa a jak nie to bedziemy po koleji wszystko sprawdzac i podmieniac na inne.macie jakies nowe pomysly co to moglo by byc??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pią 31 Paź 2008, 16:39    Temat postu: reklama

Powrót do góry
miekki85

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16v 1996 gaz
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 02 Lis 2008, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zauwazylem ze na reduktorze jest naklejka 100HP czyli do silnikow z moca do 100KM a moj seryjnie ma 103 i zamontowalem strumienice. mi sie wydaje ze reduktor powinien byc 140 HP,czy to moze byc przyczyna tych wszystkich objawow??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
miekki85

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16v 1996 gaz
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 14 Lis 2008, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i okazalo sie ze cewka byla walnieta a do tego poprzedni nawiedzony gazownik kazal kupic swiece ISKRA jednoelektrodowe ktore okazaly sie zle. wlasnie wrocilem od gazownika co dostalem namiary na forum i on rozwiozal moje problemy.Auto smiga az chce sie jezdzic Very Happy Very Happy Very Happy
Temat uwazam za zamkniety i mam nadzieje ze nie bede musial juz wracac do tego typu usterek Very Happy dzieki za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
maly939

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość/region): Nisko
Posiadane auto: renault scenic 1,9 dci 2002r. suzuki swift 1.0 1997r
Piwa: 1/6
PostWysłany: Wto 18 Lis 2008, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakie masz teraz spalanie?

ja mam taki sam silnik i mi pali gazu 10-11 na mieście, 9l na trasie z klimą przy dość agresywnej jeździe nie 90km/h
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
miekki85

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16v 1996 gaz
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 18 Lis 2008, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narazie nie wiem jakie mam spalanie bo musze wyjezdzic zbiornik.jak bede cos wiedzial to napewno napisze.dawniej spalal mi do 11 po miescie a w trasie spalil mi 7.5 przy spokojnej jezdzie:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pilotacz

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polkowice
Posiadane auto: Fiat Brava 1,6 16v
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 19 Lis 2008, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj widze,że poruszony został kłopot,który mnie równierz prześladował.A mianowicie strzelanie Smile jak zaglądnełem pod maske okazało się,że filtr powierza był nie dokręcony.. dokręciłem i wszystko gra, ale ... pękło mi coś koło filtra powietrza ( jakby pojemniczek połączony wężem z filtrem powietrza). co to jest? pytam się bo ja amator Smile i czy to waża rzecz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
soli

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 25

Posiadane auto: Brava 1.4 12V
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 20 Lis 2008, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli dobrze zrozumiałem to jest to mieszacz
1) jeśli masz gaz jest on niepotrzebny (odłączamy go)
2) jeśli benzyna to po prostu może dostawać chłodniejsze powietrze, czyli gorzej spalać, wszystko zależy od wielkości pęknięcia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group