Problem z gazem (dlawienie i strzelanie)


Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miekki85

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16v 1996 gaz
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 26 Paź 2008, 21:16    Temat postu: Problem z gazem (dlawienie i strzelanie) Odpowiedz z cytatem

witam mam problem w mojej bravie 1.6 16v gaz z 96r a mianowicie: na biegu jalowym lub przy ruszaniu dlawi sie i musze mu dac wiecej gazu zeby ruszyc bo inaczej szarpie i strzeli.I przy juz wiekrzej predkosci np 70km/h wbije mu 5 bieg i dodam nagle wiecej gazu to go szarpie i nagle strzeli.Tydzien temu wymienilem swiece a dzisiaj przewody WN, myslalem ze to pomoze ale nic sie nie zmienilo Evil or Very Mad Bylem sprawdzic sonde lambda(dobra). Odlaczylem wtyczke od czujnika cisnienia bezwzglednego i nie bylo zadnej roznicy,czy to moze byc przyczyna tych objawow? moze przeczyscic czujnik polozenia przepustnicy? prosze o pomoc bo tym autem nie da sie juz jezdzic Sad jak co to moj nr gg 9023465
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kilolo

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 26 Paź 2008, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podjedz gdzies w ciemne miejsce i popatrz czy w okolicach cewki nie skacza ci iskry.
wolne obroty ma rowne na benzynie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
miekki85

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16v 1996 gaz
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 26 Paź 2008, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz nic nie iskrzy ale ostatnio jak tak wlasnie sprawdzalem to iskrzyly przewody i dlatego je wymienilem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
miekki85

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16v 1996 gaz
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 26 Paź 2008, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na benzynie wszystko chodzi OK gazownik ustawil mieszanke i mowi ze taka jest dobra a pali mi ok 15l/100km gazu.mowi mowil mi ze to cos z zaplonem ze nie spala calej mieszanki.mi sie zdaje ze gdzies lapie lewe powietrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kilolo

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 26 Paź 2008, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdz czy od tego strzelania nie pekl ci kolektor ssacy lub pojawily sie nieszczelnosci w ukladzie dolotowym powietrza.

ciakawe jak mechanik ustawil mieszanke jednoczesnie twierdzac ze nie spala jej calej ?

ja bym jednak bardziej sie przygladnal tej cewce po ciemku ze wszystkich stron.


Ostatnio zmieniony przez kilolo dnia Nie 26 Paź 2008, 22:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 26 Paź 2008, 21:58    Temat postu: reklama

Powrót do góry
miekki85

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16v 1996 gaz
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 26 Paź 2008, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w zeszlym roku jak go kupilem to spalanie mial ok11l/100 a w trasie mi spalil 7.5l ale wtedy nie mialem silniczka krokowego tylko srube. jutro sie wybiore do inego gazownika.ale mnie ciekawi ten czujnik cisnienia bezwzglednego bo po jego odlaczeniu nic sie nie zmienilo. a teraz zobacze ta cewke bo i tak sie zbieram do pracy.jutro napisze po wizycie u gazownika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
PostWysłany: Nie 26 Paź 2008, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miekki85 napisał:
w zeszlym roku jak go kupilem to spalanie mial ok11l/100 a w trasie mi spalil 7.5l ale wtedy nie mialem silniczka krokowego tylko srube. jutro sie wybiore do inego gazownika.ale mnie ciekawi ten czujnik cisnienia bezwzglednego bo po jego odlaczeniu nic sie nie zmienilo. a teraz zobacze ta cewke bo i tak sie zbieram do pracy.jutro napisze po wizycie u gazownika.

Czekaj czekaj... jaką Ty śrubę miałeś zamiast krokowego? O czym Ty mówisz? Jakieś śruby się montuje zamiast tego silniczka? Pierwszy raz słyszę - powiedz o tym coś więcej jak możesz...

Co do gazu:
Strzały gazu powodowane są przez powstawanie wysokiego ciśnienia w kolektorze dolotowym, co w efekcie może doprowadzić do jego zniszczenia lub uszkodzenia filtra powietrza - tak jest najczęściej.
-Nie wiem jakie tam masz kable WN ale miej świadomość że w 90%
za strzały odpowiadają właśnie te kable i świece. Świece mam nadzieję że masz dwuelektrodowe NGK?
- Sprawdź czy nie ma jakichś nieszczelności w układzie dolotowym

P.S.
Odwiedź kolego innego gazownika - będzie potrzebne doregulowanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
miekki85

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16v 1996 gaz
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 27 Paź 2008, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cewka raczej jest dobra bo nigdzie iskra nie ucieka, jak ja mozna sprawdzic w inny sposob?? swiece i kable mam nowe(pare dni).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kilolo

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 27 Paź 2008, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozesz tam wsadzic palce i jak cie kopnie znaczy jest zle Wink
a tak od poczatku to od kiedy masz ten problem? zmieniales cos czy tak z nienacka ?
pamietam jeszcze u mnie od wystrzalu odpadla klapka ze sprezyna ktora zapobiegala znisczeniu kolektora przy wybuchu i wtedy tak strzelalo ze nie dalo sie jechac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
miekki85

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16v 1996 gaz
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 27 Paź 2008, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic nie zmienialem jakos tak nagle sie stalo po wizycie u gazownika.chodzil dobrze ale duzo palil i pojechalem do regulacji i pozniej jakos zaczoly sie te problemy..a czy jak dotkne przewodow albo koncowek ktore ida do cewki to powinienem widziec iskre?nic mnie nie koplo Smile chyba zmienie gazownika Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kilolo

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 27 Paź 2008, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podejzewam ze ustawil ci gazownik zbyt uboga mieszanke zeby mniej palil i to tez moze byc powodem strzelania.
podjedz do innego i sprawdz. zbyt uboga mieszanka moze spowodowac uszkodzenie uszczelki pod glowica lub wypalenie gniazd zaworow.
a moze masz juz jakies gniazdo wypalone i dlatego strzela ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
miekki85

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16v 1996 gaz
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 27 Paź 2008, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wypalenie gniazd zaworow jak sie jeszcze objawia? jak odpale auto to cos slysze,jak by stukanie przez ok 2sek.ale mi sie wydaje ze jak by ustawil zbyt uboga mieszanke to nie palil by 15l/100km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kilolo

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 27 Paź 2008, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po rozmowie z miekki85 okazalo sie ze moze to byc wina krokowca.
sam gazownik mu powiedzial ze sie za wolno otwiera (stad pewnie uboga mieszanka przy wcisnieciu gazu) i za wolno zamyka - stad pewnie za duze spalanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
saakaszwili

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Brava 1,6 16V '96, LPG sekwencja BRC
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 27 Paź 2008, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam-as napisał:
Świece mam nadzieję że masz dwuelektrodowe NGK?


Adam, a nie lepsze są normalne jednoelektrodowe NGK?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
miekki85

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16v 1996 gaz
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 27 Paź 2008, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ASO jesli podlacza pod komputer i nic nie wykryja to biora $ ?? bo moze bym sie tez do ASO wybral ale duzo czytalem ze nie zawsze znajda usterke. i bez sensu placic jak nic nie zrobia:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group