opony zimowe rozmiar 195x65x15

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukstar3000

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 15 Sie 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość/region): leszno
Posiadane auto: xsara picasso 2001 2,0hdi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 14 Gru 2015, 16:27    Temat postu: opony zimowe rozmiar 195x65x15 Odpowiedz z cytatem

witam czy beda pasowac do xsary picasso opony zimowe 195x65x15 na feldze o et 27 od peugeota
na feglach o et 27 mialem opony 185x65x15 i bylo ok a czy tamte niebeda ocierac sa szersze??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
diablo2

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
PostWysłany: Pon 14 Gru 2015, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Twisted Evil najlepiej sprawdź sam - http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/225/60r15/
( nie jest to reklama strony ) wpisujesz z prawej strony nominał i pokaże Ci jakie możesz zastosować zamienniki Wink
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
StraHu

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 05 Lis 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wilcza
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.8 2002r.
Piwa: 0/2
PostWysłany: Nie 06 Lis 2016, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim!
Kupiłem właśnie Xsarę Picasso z 2002 roku 1,8 benzyna. W komplecie z autem były zimówki właśnie w rozmiarze 195/65/15 na stalówkach. Niczego nie świadom zmieniłem koła z letnich (185/65/15) na zimowe i zobaczyłem to :


żeby było ciekawiej to tak wygląda jedynie z lewej strony bo z prawej jest spory zapas i jakby inny amortyzator :


Tak więc z lewej strony jest zapas ok 2 mm a z prawej 2 cm. Wsiadłem do auta i przejechałem z 30 km, dobiłem wszystkie koła do 2,2 bar i pokręciłem kilka bączków na parkingu pod marketem i nic nie trze ani z tyłu ani z przodu.
Różnica w średnicy opon lato-zima to 13 mm.

Wie ktoś o co chodzi z tymi macpersonami ?
Dodam. że w lewym była wymieniana poduszka (górne mocowanie) i łącznik stabilizatora a poprzedni właściciel wymienił wahacz niedawno bo widać że nowy (naklejki i lakier nie tknięte)
Na ścieżce diagnostycznej amory wychodzą jak nówki.

Opony są w świetnym stanie i wolałbym ich nie wymieniać ale trochę martwi mnie brak luzu między lewą oponą a sprężyną macpersona.
Doradźcie co z tym począć.

StraHu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group