Instalacja gazowa.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pppccc

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Astra
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 17 Paź 2015, 12:03    Temat postu: Instalacja gazowa. Odpowiedz z cytatem

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy jest sens przeprowadzenia instalacji gazowej? Czy koszt, jaki za to zapłacę wróci mi się w przyszłości? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Urolo

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): Szczecin
Posiadane auto: Megane
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 18 Paź 2015, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, sens jak najbardziej jest. Każda instalacja się zwróci prędzej, czy później. Jak dużo jeździsz to już w ogóle. Teraz instalacje już są bardzo żywotne, np BRC, ludzie to chwalą. Patrząc na ceny paliw to widać różnicę. Pozdro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mk0367

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość/region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
PostWysłany: Nie 18 Paź 2015, 19:46    Temat postu: Re: Instalacja gazowa. Odpowiedz z cytatem

pppccc napisał:
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy jest sens przeprowadzenia instalacji gazowej? Czy koszt, jaki za to zapłacę wróci mi się w przyszłości? Smile



Na początek przelicz ile kilometrów robisz rocznie,ile zużywasz przy tym benzyny i ile lat zamierzasz jeździć jeszcze swoim autem.....później dodaj do średniego zużycia pb 20-30 % większe zużycie gazu(czyli ilość pb razy 1.3)....
Przelicz średni roczny koszt benzyny i przewidywalny średni koszt lpg wg ceny za litr.Dodaj do tego różnicę w kosztach przeglądu i dodaj średnio ok-do 1 litra pb(przy sekwencji,to zależy od ilości rozruchów i długości pokonywanych odcinków jazdy) i na każdą 100 km trasy.

Wyjdzie Ci koszt roczny na benzynie i przewidywalny na gazie.Różnica pomiędzy to Twój zysk.
Do tego koszt instalacji(jakość i cena to jest ważne) i zobaczysz po jakim czasie uzyskasz zwrot kosztów montażu.

Chyba że nie weźmiesz powyższego pod uwagę a zależy Ci na zadowoleniu podczas tańszego tankowania .
Pozdro.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Marks444

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lbn
Posiadane auto: Kia/Subaru/VW
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 22 Paź 2015, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak robisz rocznie ok 10 tys km i nie zamierzasz sprzedawać auta to opłaca się jak najbardziej, doliczając jeszcze parę zł za inne rzeczy (np przeglądy, ale to grosze w porównaniu z kosztami Pb) i tak po 2 latach wyjdziesz na swoje, może nawet wcześniej. Ja też stałem przed takim dylematem bo rocznie nie jeżdżę więcej jak 15 tys km, ale się przemogłem. Koszt założenia instalacji (BRC SQ 24) z lepszym reduktorem i wtryskami wyszedł mi ok 3 tys. Wcześniej koszt pełnego tankowania średnio 150 zł, dziś ok 75. W ciągu roku do pełna lałem ok 25-30 razy czyli ok 3750 - 4500 dziś 1875 - 2250. Różnicę widać gołym okiem. Pomnóż różnicę razy 2 lata wychodzi ci pełen koszt instalacji i zostaje na przeglądy, a potem to już oszczędzanie. Weź również poprawkę na wyliczenia z wcześniejszego postu czyli różnicę ok 20% w spalaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
igon

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: opel
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 19 Sty 2016, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sens jest, zwróci się też prawda, ale trzeba to naprawdę w dobry sposób zrobić i u dobrego fachowca, bo mój kumpel założył instalację w jakimś pseudo zakładzie i po 2 latach z dobrego samochodu zrobił się trup. gaz rozwalił kompletnie wszystko, całą pracę silnika itd. decyduj się tylko na nowoczesne, naprawdę sprawdzone opcje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 19 Sty 2016, 17:11    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group