Czy wymieniać - łożysko tył ( piasta )

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
strychoo

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość/region): BIELSKO BIAŁA
Posiadane auto: C Elysee 2016
Piwa: 0/2
PostWysłany: Nie 28 Cze 2015, 08:35    Temat postu: Czy wymieniać - łożysko tył ( piasta ) Odpowiedz z cytatem

Cześć ,

Mam pytanie

Na moją prośbę mechanik sprawdził mi zawieszenie przed wyjazdem na wakacje.
Wszystko wydaje sie ok , poza ( jak twierdzi mechanik ) łożyskiem tylnego koła ( przy prędkości 45 - 65 ) słyszę buczenie .
Mechanik twierdzi ,że to nie jest dramat i można jeździć .
Buczenie nie jest jeszcze uciążłliwe - powyżej 65 km zanika całkowicie .
Nawet jak buczy , to trzeba wiedzieć że buczy Smile Osoby jadące ze mną tego nie słyszą .
Mechanik zalecił by jeździć póki nie będzie gorzej , gdyż koszt jest nie mały .
Pytanie - mam przed sobą wypada - jakieś 1500 km łącznie - jak myślicie - warto wymieniać czy czekać aż buczenie będzie nie do zniesienia .
_________________
C Elysee '2016 1.6 Blue Hdi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
DUSK

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wielkopolska
Posiadane auto: DAIHATSU TERIOS J102 1.3 16V 4WD 2002
Piwa: 7/0
PostWysłany: Nie 28 Cze 2015, 12:17    Temat postu: Łożysko Odpowiedz z cytatem

Witam ! ja proponuję przed wakacjami to zrobić ,bo po wakacjach może być funduszy za mało albo włożyć kasę do skarpety i wymienić po urlopie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
diablo2

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
PostWysłany: Nie 28 Cze 2015, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Twisted Evil ja bym wymienił Wink
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
qucia

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość/region): LUBELSKIE - Modliborzyce
Posiadane auto: CR-V 1999r 2.0 16V B+G
Piwa: 1/9
PostWysłany: Sro 14 Mar 2018, 15:55    Temat postu: Tylna piasta Xsara Picasso 2005 r Odpowiedz z cytatem

Witam ! Co prawda temat już chyba zakończony ale mam podobne pytanie. W mojej xsarze powoli kończą się tylne łożyska. Wyszło to podczas wymiany tylnych tarcz i klocków. Zdecydowałem , że wymienię ale mam dylemat bo nie wiem jakiego producenta tego podzespołu wybrać ? Może ktoś wymieniał kilka lat temu i jest zadowolony ? Ceny są od 100 do 300 zł ale z forum mechaników wynika , że nie zawsze najdroższe jest najlepsze bo często płacimy za reklamę i logo. Bardzo proszę o informacje w tym temacie (obecnie mimo 250tyś km są oryginały). Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
alingen

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: XP 2004 1.6HDI 80kW
Piwa: 1/1
PostWysłany: Czw 15 Mar 2018, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze i do wszystkiego kupuję łożyska polskie FŁT i nigdy się nie zawiodłem.Nie warto przepłacać za jakieś SKF-y czy Hoffmany.Polskie wytrzymają tyle samo.Wcześniej auto oddasz na złom z racji wieku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 15 Mar 2018, 16:45    Temat postu: reklama

Powrót do góry
qucia

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość/region): LUBELSKIE - Modliborzyce
Posiadane auto: CR-V 1999r 2.0 16V B+G
Piwa: 1/9
PostWysłany: Pią 16 Mar 2018, 09:31    Temat postu: Jakiego producenta tylnych piast do XP polecacie Odpowiedz z cytatem

Witam ! Wiem , że łożyska FŁT są najtrwalsze bo FŁT w Kraśniku jest na rzut beretem ode mnie , sęk w tym, że nie spotkałem ich produktów w postaci kompletnych piast z łożyskami a takowe u mnie z tyłu występują. Moja xsara picasso jest z 2005 roku , czyli po lifcie, dlatego wymiana samych łożysk jest niemożliwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group