Fotelik samochodowy

Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> nasze pociechy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hanusiak

Dyskutant
Dyskutant

Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Td4 2005, mondeo mk4 2.2 200KM, powershift
Piwa: 2/0
PostWysłany: Nie 24 Maj 2015, 20:28    Temat postu: Fotelik samochodowy Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie.

Czy ktoś z Was mógłby polecić dobry fotelik samochodowy?
Cena to kwestia drugorzędna, raczej chodzi o komfort i bezpieczeństwo.

Nie jestem mechanikiem, nie prowadzę warsztatu, nie pytaj o możliwość podstawienia samochodu (robię to w wolnym czasie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mustang1

Junior admin

Skąd jesteś (miejscowość/region): Wielkopolska
Posiadane auto: zamówione u dealera
Piwa: 334/31
PostWysłany: Nie 24 Maj 2015, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja posiadam fotelik ferrari, można go rozłożyć i mamy siedzisko dla większych dzieci

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Iron.Bull

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu

Skąd jesteś (miejscowość/region): Bad Rothenfelde
Posiadane auto: Grand C4 Picasso II FL '16 EAT6 150PS
Piwa: 12/5
PostWysłany: Pon 25 Maj 2015, 09:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój syn ( obecnie 9 lat ) wychował się na produktach Recaro
Pierwszy Young Profi Plus, a teraz ma Young Sport.
Nigdy nie narzekał na to, że mu niewygodnie czy coś, a kilka razy w roku robimy po 1000km na strzał do Polski.

Jeśli chodzi o pierwszy to zbierał wysokie noty w kwestii bezpieczeństwa, a drugi tylko przeciętne - na owy czas w tej kategorii wagowej Recaro nie miało nic lepszego.

Żona jest w 3cim miesiącu ciąży i tym razem wybór padł na model Privia - również od Recaro.

Dyskutant
Dyskutant

Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków/Madryt
Posiadane auto: Renault Megane
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 24 Cze 2015, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój 8-miesięczny synek jeździ teraz w cosi cabrio fix 0-9 kg, ale mu niewygodnie. Siedzi tyłem do kierunku jazdy - to wcześniej nie stanowiło problemu, ale teraz ciągle płacze w aucie. Spina się i zapiera nóżkami. Chcemy już kupić nowy fotelik, ale nie wiemy jaki. I czy uważacie, że lepszy tyłem do jazdy? Podobno bezpieczniejszy, ale mam wrażenie, że on się męczy. Czy to może byc przyczyna? Jak uważacie?
Powrót do góry
M@lpa

Debiutant
Debiutant

Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Opel, Insignia
Piwa: 1/0
PostWysłany: Nie 28 Lut 2016, 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Red.Baron napisał:
Mój syn ( obecnie 9 lat ) wychował się na produktach Recaro
Pierwszy Young Profi Plus, a teraz ma Young Sport.
Nigdy nie narzekał na to, że mu niewygodnie czy coś, a kilka razy w roku robimy po 1000km na strzał do Polski.

Jeśli chodzi o pierwszy to zbierał wysokie noty w kwestii bezpieczeństwa, a drugi tylko przeciętne - na owy czas w tej kategorii wagowej Recaro nie miało nic lepszego.

Żona jest w 3cim miesiącu ciąży i tym razem wybór padł na model Privia - również od Recaro.

Też Recaro - Optiafix 9-18 kg, na bazie recaro fix takim jak ma Privia. Super sprzęt,
Powrót do góry
jamiro

Stały Bywalec
Stały Bywalec

Skąd jesteś (miejscowość/region): Podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 307SW 1.6 HDI 2006r.
Piwa: 1/1
PostWysłany: Nie 28 Lut 2016, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My z zona zawsze duza uwage przykladalismy na bezpieczenstwo i wygode malucha. Na tym nie ma co oszczedzac na dziecku. W obecnej chwili dla 5 latka po przewertowaniu kilkudziesieciu ofert fotelikow zdecydowalismy sie na Cybexa http://www.cybex.pl/products.php?page=solution_q_2_fix. Bardzo dobry fotelik, komfortowy, w kazdym badz razie dziecko nie marudzi Smile, a co rowniez bardzo dla nas bylo wazne, nie jest zbyt ciasny. Wygodny latem, jak i rowniez zima kiedy dziecko jest ubrane w zimowy kombinezon. No i duzy plus za isofixa. Tylko takie foteliki bralismy pod uwage. Polecam.
Powrót do góry
sylwin

Debiutant
Debiutant

Skąd jesteś (miejscowość/region): łódzkie
Posiadane auto: audi A4
PostWysłany: Czw 17 Mar 2016, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy cosi dla 3 latka, a on już się nie mieści w kurtce. Planujemy zakup nowego fotelika.

[url=http://PKT.22[/url]

Ostatnio zmieniony przez sylwin dnia Sro 27 Lip 2016, 09:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Gerri

Auto Maniak
Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość/region): county Limerick
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 242/16
PostWysłany: Czw 28 Kwi 2016, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nowoczesnych wynalazkach (jak Mercedes) system wyłączania poduszki pasażera (jeżeli się chce wozić juniora na przednim siedzeniu) wymaga zamontowanego w podstawie fotelika chipa który "zbliżeniowo" wyłącza poduszkę. Nie ma w tym przypadku możliwości manualnego wyłączenia poduszki - np. kluczykiem w schowku jak jest w innych autach. To też trzeba wziąć pod uwagę. Albo małolat ląduje z tyłu.
Powrót do góry
szark25

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): mazowieckie
Posiadane auto: audi A4
PostWysłany: Pią 29 Kwi 2016, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas junior siedzi zawsze z tyłu pomimo, że poduszki powietrznej już nie ma ze względu na to, że po wypadku wystrzeliły. Jakoś wolimy, żeby siedział z tyłu.

markop.biz.pl/

Ostatnio zmieniony przez szark25 dnia Sro 03 Sie 2016, 17:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
M@lpa

Debiutant
Debiutant

Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Opel, Insignia
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pon 02 Maj 2016, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wyobrażam sobie przewozić dziecka z tyłu. Tak się przyzwyczailiśmy i tak zostanie do samego końca.
Powrót do góry
benekem

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Kalisz
Posiadane auto: Mazda 6
PostWysłany: Pon 06 Cze 2016, 07:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KajkaM napisał:
Mój 8-miesięczny synek jeździ teraz w cosi cabrio fix 0-9 kg, ale mu niewygodnie. Siedzi tyłem do kierunku jazdy - to wcześniej nie stanowiło problemu, ale teraz ciągle płacze w aucie. Spina się i zapiera nóżkami. Chcemy już kupić nowy fotelik, ale nie wiemy jaki. I czy uważacie, że lepszy tyłem do jazdy? Podobno bezpieczniejszy, ale mam wrażenie, że on się męczy. Czy to może byc przyczyna? Jak uważacie?

Szukając fotelika dla swojego dziecka natknąłem się w internecie na artykuł, w którym było napisane że rzeczywiście fotelik tyłem do jazdy może być nie wygodny dla dziecka ze względu na mało miejsca na nóżki, druga sprawa jest taka że dziecko z czasem chciało by jeździć tak jak dorosły, dlatego może marudzić w samochodzie jak jeździ tyłem. No zobaczymy jak będzie ze mną, póki co mój mały jeździ tyłem na foteliku Cybex do 13 kg który został wybrany pod kątem wskazówek w artykule https://foteliki-cybex.pl/wybor-fotelika-dla-dziecka/ i na razie tak musi jeździć i koniec. Zobaczymy jak będzie starsze i co wtedy będzie. Póki co się nie martwię się tym na zapas choć chciałbym aby jeździło jak najdłużej tyłem bo to dla niego będzie najlepsze, ale prawdopodobnie ulegnę z żoną jak będzie mi płakało w samochodzie.
Powrót do góry
nigel

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice
Posiadane auto: C4 Picasso
Piwa: 0/1
PostWysłany: Wto 26 Lip 2016, 09:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry

Może ktoś z Was będzie miał jakieś informacje/doświadczenia na temat fotelika Recaro Moza Nova 2 z IsoFix. Auto to C4 Picasso. Ten fotelik jest dla dzieci z wagą 15-36 kg. Za to w instrukcji C4 przeczytałem, że jeśli IsoFix to tylko do 15 kg. Jak z tym jest dokładnie ?
Czy faktycznie C4 ma takie ograniczenia jeśli chodzi o stosowanie IsoFixa ?
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec
Stały Bywalec

Skąd jesteś (miejscowość/region): W-wa
Posiadane auto: Jazz 2009 1.4 i-vtec
Piwa: 5/6
PostWysłany: Wto 26 Lip 2016, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigel napisał:
Dzień dobry
Za to w instrukcji C4 przeczytałem, że jeśli IsoFix to tylko do 15 kg. Jak z tym jest dokładnie ?

Cześć zapewne chodzi o to że zdarzało się na testach że mocowanie isofix baza pękała nawet przy wadze do 15kg przy niektórych testach. Stąd pewnie te ograniczenia i ma rację. Osobiście też bym nie dał bazy pod isofix powyżej 15kg a wybrałem montaż na pasy bo ten chodź przy mniejszych prędkościach zapewnia lepszą sztywność to przy większych prędkościach imo bardziej zaufam fotelikom montowanym na pasy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
nigel

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice
Posiadane auto: C4 Picasso
Piwa: 0/1
PostWysłany: Wto 26 Lip 2016, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki bardzo za odpowiedź. Nie wiem czy myślimy o tym samym - bo fotelik o którym pisałem ma "wbudowane" mocowanie IsoFix. Nie wiem czy to też można nazwać bazą.
Jeśli chodzi o pasy, to ma to być drugi fotelik w aucie i planowałem go umieścić na środku tylnej kanapy. A tam ten pas jest tak dziwny i kiepski, że do niego nie mam zaufania.
Powrót do góry
edix21

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): łódzkie
Posiadane auto: audi A3
PostWysłany: Wto 06 Wrz 2016, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kiedy zrezygnowaliście z fotelika i przerzuciliście się na podstawki?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> nasze pociechy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: