Prędkość maksymalna (Liana 1.4 DDiS)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emerr

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): OSW
Posiadane auto: Suzuki Liana 1.4 DDiS 2005
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 09 Maj 2015, 22:41    Temat postu: Prędkość maksymalna (Liana 1.4 DDiS) Odpowiedz z cytatem

Witam.
Podróżowałem ostatnio autostradą i stwierdziłem, że należy w końcu przetestować możliwości mojej Lianki. Zauważyłem coś ciekawego (przynajmniej dla mnie). Mianowicie: wg książki prędkość maksymalna wynosi 170km/h, jadę więc - pierwsza próba 5 bieg, 4 tys. obr/min - licznik nieco poniżej 180km/h, nawigacja 168km/h. Pedał gazu do podłogi i co? Dalej nie idzie. Druga próba 5 bieg, 4 tys. obr/min - licznik około 180km/h, nawigacja 174km/h. Pedał gazu do podłogi i co? Dalej nie idzie. Dziwne dla mnie jest to, że 4 tys. obr/min to nie są maksymalne możliwości silnika. Wielokrotnie na 1 i 2 biegu zdarzyło mi się przeciągnąć go ponad 4,5 tys. obr./min. Czyżby prędkość maksymalna była ograniczona?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
NED
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość/region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
PostWysłany: Sob 09 Maj 2015, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,jest ograniczona przez możliwości skrzyni biegów .
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
emerr

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): OSW
Posiadane auto: Suzuki Liana 1.4 DDiS 2005
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 10 Maj 2015, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NED napisał:
Tak,jest ograniczona przez możliwości skrzyni biegów .


Ale to jest jakieś ograniczenie za pomocą elektroniki? Na niższych biegach nie ma problemu z przekroczeniem 4,5 tys. obr/min, natomiast na piątym biegu wskazówka obrotomierza zatrzymuje się na 4 tys. obr/min i nie da się tej wartości przekroczyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group