PROBLEM Z KONTROLKĄ ŚWIEĆ ŻAROWYCH STILO 1.9 JTD


Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomekmat

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: FIAT CROMA 1.9 JTD 120 KM
Piwa: 1/0
PostWysłany: Czw 09 Paź 2008, 16:12    Temat postu: PROBLEM Z KONTROLKĄ ŚWIEĆ ŻAROWYCH STILO 1.9 JTD Odpowiedz z cytatem

WITAM WSZYSTKICH MAM PROBLEM ZE STILO 1.9 JTD PISAŁEM JUŻ O PROBLEMIE LECZ NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO PO PRZEKRĘCENIU ZAPŁONU ZAPALA SIĘ KONTROLKA ŚWIEC ŻAROWYCH PO CHWILI GAŚNIE ZAPALAM SILNIK O KONTROLKA POJAWIA SIĘ I MRUGA Z NAPISEM
PREHEAT FAULT DO DETGO ŁADNIE PIKA I GAŚNIE JEST TAK ZA KAŻDYM RAZEM JAK ODPALAM SILNIK
WYMIENIŁEM ŚWIECE , STEROWNIK ŚWIEC , WSZYSTKO POSPRAWDZAŁEM I NIC , PO PODŁĄCZENIU EGZAMINERA POKAZUJE ŻE JEST COŚ USZKODZONE ZE STEROWNIKIEM
BYŁEM U ELEKTRYKA A ON CZY MAM SCHEMAT A JA MÓWIĘ KTO JEST ELEKTRYKIEM JA CZY PAN ?
CZY KTOŚ MIAŁ PODOBNY PROBLEM PROSZĘ O POMOC LUB SCHEMAT ELEKTRYCZNY
A JESZCZE JEDNO DO CENTRALKI DOCHODZI PRZEWÓD PLUSOWY KIEDY ON MA MIEĆ PRĄD I SKĄD GO DOSTAJE CZY SĄ JAKIEŚ POCHOWANE PRZEKAŻNIKI ?
tomek.mat@autograf.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
goofygoofy

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość/region): Chrzanów
Posiadane auto: GRANDE PUNTO 0'8 1.3 MJET oraz GRANDE PUNTO '08 1.4+LPG
Piwa: 1/1
PostWysłany: Pon 27 Paź 2008, 02:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Ja też mam problem z kontrolką od świec żarowych ale troszkę inny a mianowicie po przekręceniu stacyjki nawet na zimnym silniku kotorlka wogóle sie nie zaświecea. Jeżeli ktoś ma jakąś radę proszę o pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kasyx

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 932
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olkusz
Posiadane auto: Stilo, 1.9 JTD (115KM), '02r
Piwa: 17/4
PostWysłany: Pon 27 Paź 2008, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze spalila ci sie zaroweczka od takowych.
_________________
You make it, we break it!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
goofygoofy

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość/region): Chrzanów
Posiadane auto: GRANDE PUNTO 0'8 1.3 MJET oraz GRANDE PUNTO '08 1.4+LPG
Piwa: 1/1
PostWysłany: Pon 27 Paź 2008, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasyx napisał:
Moze spalila ci sie zaroweczka od takowych.


Usłyszałem taką opinię, że nie ma tam żarówek tylko diody i mało prawdopodone żeby dioda się spaliła :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kk

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość/region): Krk
Posiadane auto: stilo jtd
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 27 Paź 2008, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goofygoofy napisał:
Witam!

Ja też mam problem z kontrolką od świec żarowych ale troszkę inny a mianowicie po przekręceniu stacyjki nawet na zimnym silniku kotorlka wogóle sie nie zaświecea. Jeżeli ktoś ma jakąś radę proszę o pomoc.


Byc moze ktos kto Ci go sprzedawał mial problem (kontrolka migała np.) i zrobił tak aby w ogole jej nie bylo... Diody LED nie palą sie. Tak ze czeka egzaminer...
_________________
http://STILO.autokacik.pl/

http://autokacik.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pon 27 Paź 2008, 18:08    Temat postu: reklama

Powrót do góry
goofygoofy

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość/region): Chrzanów
Posiadane auto: GRANDE PUNTO 0'8 1.3 MJET oraz GRANDE PUNTO '08 1.4+LPG
Piwa: 1/1
PostWysłany: Sob 01 Lis 2008, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie tam są diody zamiast żarówk ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
15rysioz

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość/region): tutejszy
Posiadane auto: ładne
Piwa: 0/1
PostWysłany: Pon 03 Lis 2008, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie był przepalonu bespiecznik jak samochód był w naprawie to go wymienili na rachunku jest opisany bespiecznik max 50a a kolor czerwony duży
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
zanderek

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 61

Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9JTD kombi 2003
Piwa: 1/0
PostWysłany: Nie 06 Cze 2010, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak pierwsza osoba w swoim poście mam problem z kontrolką świeć żarowych i pomimo wymiany zarówno świec na nowe i sterownika tez na nowy komunikat praktycznie cały czas przy uruchamianiu się pojawia tylko czasami nie i niebardzo wiem w tej chwili gdzie szukać usterki.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
PostWysłany: Pon 07 Cze 2010, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod ten sam obwód świec żarowych jest podpięta grzałka w korpusie filtra paliwa i często to ona jest przyczyną
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
stilowicz wrz

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wola Rzędzińska/ małopolskie
Posiadane auto: fiat stilo multiwagon 1,9 jtd 2004 r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 30 Lip 2010, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego MACIEK 156 a wiesz jak sobie z tym komunikatem poradzić bo podobnie jak koledzy wyżej wymieniłem świece i sterownik, bezpiecznik o którym była mowa jest ok a brzydko mówiąc strasznie pi pi pi jest ten komunikat... Może odpuścić sobie i uznać że ten typ tak ma??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
PostWysłany: Pią 30 Lip 2010, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymienić uszkodzone - przepalone elementy
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
stilowicz wrz

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wola Rzędzińska/ małopolskie
Posiadane auto: fiat stilo multiwagon 1,9 jtd 2004 r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 02 Sie 2010, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiesz może jak się dostać do tej grzałki filtra paliwa? Wymienia się filtr i po sprawie czy jakoś inaczej? Jeśli to prozaiczne pytanie to wybacz ale z mechaniką u mnie krucho... Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
zbynio72

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: stilo 1.9 jtd 2006
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 31 Sty 2012, 17:43    Temat postu: Re: PROBLEM Z KONTROLKĄ ŚWIEĆ ŻAROWYCH STILO 1.9 JTD Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy to jeszcze aktualne,tez miałem tego typu problem,zmiana świec nic nie dała gdy zmieniłem akumulator to pogasły wszelkie kontrolki i zakończyły się problemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
tadeusz19

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość/region): PODKARPACIE
Posiadane auto: stilo, c5
Piwa: 0/4
PostWysłany: Wto 31 Sty 2012, 22:34    Temat postu: kontrolka swiec Odpowiedz z cytatem

Witam. Przerabiałem podobny problem. Pisałem o tym podajże na początku zeszłego roku. Pokrótce przypomnę. Wymieniłem świece, odwiedzałem magików,kasowałem błąd, pisałem na forach. Po kilku miesiącach zakupiłem za parę zł. probówkę i doszedłem, iż nie łączy jedna świeca, najprawdopodobniej wadliwe gniazdo na końcówce kabla. Zakupiłem w serwisie fiata wiązkę kabli do świec od sterownika te cztery krótkie , coś ok. 80zł. Sa dostępne bynajmniej do mj ale chyba to wsio rawno, chociaż proponowano mi kompletna wiązkę do przodu za 800 zł. Inny sprzedawca był najwyraźniej bardziej kumaty. Od tej pory błogi spokój ze świecami i z odpalaniem stilonodupowoza.
Za to fiat przygotował następną zagadkę , gdyż od dłuższego czasu, chociaż wszystkie żarówki sprawdzone , spalone wymienione, pali się błąd wadliwej żarówki?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kukiv3

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość/region): mazowieckie
Posiadane auto: STILO dynamic 1,9 JTD niebieska strzała
Piwa: 2/1
PostWysłany: Sro 01 Lut 2012, 00:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm jak coś poszło w grzałce od filtra paliwa można wyjąc bezpiecznik f 22 lub f23 nie pamiętam dokładnie (w instrukcji jest napisane) i zobaczyć co się będzie działo
_________________
Most beatiful and unique italian car.....)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group