Nie działa wskazówka temperatury + skok obrotów.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tobi85

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: Albea
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 03 Mar 2015, 22:38    Temat postu: Nie działa wskazówka temperatury + skok obrotów. Odpowiedz z cytatem

Witam,

Posiadam Fiata albea 1,2 16v.
Na początku padła wskazówka temperatury, potem się poprawiła, były okresy że czasem trochę falowała, albo pokazywała w miarę dobrze, potem przez pewien czas było ok.
Teraz znów padła wskazówka dodatkowo podczas odpalania w ciepłe dni ma problem z rozruchem.
W zimne dni (od 0 stopni w dól), na zimnym silniku:
- obroty mają na początku 1,5-2 tyś. obr (w miarę rozgrzania spadają)
- podczas każdego jednorazowego dodawania gazu następuję jedno przyduszenie i podczas trzymania gazu dalej jest ok.

Na forach wyczytałem że to termostat albo czujnik temperatury cieczy, nie mam za bardzo warunków do wymiany pojechałem do mechanika on bez oględzin na podstawie ww informacji uznał że przepustnica do wymiany ale termin dał mi dosyć daleki wiec wezmę się za to sam gdzieś u kupla w garażu.

Pytanie jak sprawdzić czy to czujnik temperatury cieczy, termostat czy przepustnica bez kupowania części po kolei ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
tobi85

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: Albea
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 11 Mar 2015, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupiłem nowy czujnik tep. cieczy z zamiarem wymiany jednak popołudnia nie starczyło, stary czujnik tylko trochę "zruszyłem" po odpalenlu auta wszystko działa nic sie nie zacina tep. pokazuje prawidłowo. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group