Zapach gazu w aucie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Wto 03 Mar 2015, 20:55    Temat postu: Zapach gazu w aucie Odpowiedz z cytatem

Koledzy
Pacjent to alhambra 2.0 z instalacja STAG 300 . Ostatnio czuć gaz wewnątrz auta, ale tylko w czasie jazdy. Odstawiłem je do garażu - czeka je przegląd. Pytanie, jakie są najczęstsze powody takiego zjawiska?
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mk0367

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość/region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
PostWysłany: Sro 11 Mar 2015, 00:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Problem może być:
Zbiornik paliwa w bagażniku...po załączeniu gazu nieszczelności na wielozaworze a konkretnie elektrozawór i wyjście gazu...
Nieszczelności pod maską na instalacji i cyrkulacja powietrza wciska je do środka,lub problem z podawaniem gazu do spalania /nie ta dawka i nie ten moment/....
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Sro 11 Mar 2015, 07:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
"Mój" spec od gazu jest na urlopie, więc problemu nadal nie rozwiązałem. Jeżeli chodzi o Twoje sugestie to powiem tak:

-zbiornik gazu jest poza kabiną w miejscu koła zapasowego:
-auto jadąc na gazie ma takie same osiągi jak na benzynie;

Nieszczelności na instalacji pod maską w/g mnie są najbardziej prawdopodobne. Co prawda, sprawdzałem to we własnym zakresie i nic podejrzanego nie znalazłem Wink
Jak ustalona będzie przyczyna - dam znać.
Dzięki.
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mk0367

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość/region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
PostWysłany: Sro 11 Mar 2015, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Zapalniczka w ruch Laughing Laughing Laughing żartuję oczywiście Wink

Oprócz nieszczelności na instalacji /może być sporo miejsc narażonych na to...węże, czujniki,reduktor itp/ może dostawać za dużą dawkę gazu/albo nie odpowiedni moment/ ,problem z wtryskiwaczami-spotkałem się z czymś takim i wtedy gaz cudownie śmierdzi pod maską Wink .

Spróbuj wywąchać miejsce skąd czuć gaz....może gdzieś opaska puściła.
Gaziarz sprawdzi czujnikiem czyli podobnie.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Wto 17 Mar 2015, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj byłem u "gazownika"; sprawdził szczelność wszelkich połączeń oraz miejsc montażu filtrów testerem / pianka w aerozolu i ..nic. Kolejne sprawdzenie wykonał za pomocą czujnika , też nic. Żadnych "wycieków" . Pro forma wymienił jeden podejrzany wężyk /objawy pękania - "sparciały". Zobaczymy , co będzie się działo dalej..
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 17 Mar 2015, 20:13    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Pią 27 Mar 2015, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minęło 10 dni od wymiany podejrzanego wężyka. Auto używane codziennie i .... żadnych podejrzanych zapachów nie ma. Wychodzi więc na to, że właśnie ten wężyk był przyczyną "przecieków" gazu.. Cieszy, że usterka usunięta Laughing
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group