Zatrzaśnięta klapa bagażnika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rebus12

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: suzuki liana, Hatback, 1.6, benzyna 2003 4x4 103KM
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 10 Lut 2015, 21:18    Temat postu: Zatrzaśnięta klapa bagażnika Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,

Posiadam Suzuki Liana 1.6 r. 2003 typu Hatchback 4x4. Problem polega na tym że guzik w klapie bagażnika wcisnął się i nie chce wyjść. Gdy otwieram zamek centralny słychać że coś w zamku klapy się dzieje ale klamka nadal jest w pozycji wciśniętej, tak samo się dzieje gdy próbuje otworzyć klapę z kluczyka.

Macie może jakiś pomysł na otwarcie tego złego bagażnika, bądź jakąś książkę serwisową co by mnie naprowadziła na rozwiązanie?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
emerr

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): OSW
Posiadane auto: Suzuki Liana 1.4 DDiS 2005
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 15 Lut 2015, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Miałem podobny problem. Zatrzasnęła mi się klapa bagażnika i nie mogłem otworzyć ani z kluczyka, ani z pilota. Wszedłem od środka do bagażnika, zdemontowałem plastikową osłonę (kilka śrub) i wkrętakiem zacząłem podważać rygiel "na wyczucie". Była to trochę męczarnia ale udało się. U mnie przyczyną usterki była wyrobiona sprężyna w klamce. Nie wymieniałem jej tylko nieco rozciągnąłem (może lepiej wymienić?). Póki co, odpukać, od pół roku jest wszystko OK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Rebus12

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: suzuki liana, Hatback, 1.6, benzyna 2003 4x4 103KM
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 25 Lut 2015, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po dłuższej męce, usterka jest identyczna jak u Pana. Tymczasowo przywiązałem sznurek do dźwigni, szukam już tej sprężynki ale jeszcze podobnej nie zlokalizowałem:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
emerr

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): OSW
Posiadane auto: Suzuki Liana 1.4 DDiS 2005
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 25 Lut 2015, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajdzie się Smile ale należy uważać bo potem trochę trzeba zręcznie ją założyć ponownie... Nieciekawe doświadczenie jak dla mnie, ale całe szczęście, że obyło się w moim wypadku bez pomocy mechanika i nie skusiło mnie kupić nowy zamek (bo przechodziło mi przez myśl). Za nowy zamek w serwisie Suzuki wołają 700zł...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group