Jak sprzed auto ledwo co sprow.juz zarej. bez płacenia podat

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luki0906

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 06 Paź 2008, 10:44    Temat postu: Jak sprzed auto ledwo co sprow.juz zarej. bez płacenia podat Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie przywiozłem sobie auto z niemic zarejestrowałem na siebie i okazało sie ze duzo pali i chciałbym je sprzedac ale słyszałem ze gdy sprzedam przed upływem 6 miesiecy po zarejestrowanu (mam dopiero 1 miesiac juz na twardym dowodzie) to musze zapłacic jakis podatek od wzbogacenia ...Czy jest jakas moliwosc ominieca tego przepisu????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MiroTDI
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 1381
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: BMW E91 318D 2009
Piwa: 35/2
PostWysłany: Pon 06 Paź 2008, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że jak sprzedasz za tyle co kupiłeś to nie zapłacisz podatku.
Zadzwoń do US i tam zapytaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 07 Paź 2008, 21:20    Temat postu: Sprzedaż auta przed upływem 6 miesięcy Odpowiedz z cytatem

Witam,
Temat ten przerabiany już nie raz-?
W tym wypadku podlicz sobie wszystkie rachunki oraz wydatki poniesione na zakup i zarejestrowanie auta-?
Po podsumowaniu wyjdzie tobie kwota xxx+ / dodaj kwotę wolną od podatku ok 600zł i wyjdzie ile masz wpisać na umowie sprzedaży. Jeśli wpiszesz inną kwotę wyższą od tej która wychodzi z podanego wzoru będziesz zmuszony zapłacić podatekw rozliczeniu PIT rocznym.
Pozdrawiam.
_________________
XXX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group