Chcę kupić Thalię z 2003 z 1,5 DCI ??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filipous

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 1

Posiadane auto: Skoda Fabia, mam kupić Renault
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 05 Paź 2008, 18:53    Temat postu: Chcę kupić Thalię z 2003 z 1,5 DCI ?? Odpowiedz z cytatem

Witam , wszystkich po raz 1

Znalazłem i wstępnie zaklepałem Renault Thalię z 2003 roku z silnikiem 1,5 DCI. Ma to Autko 105 tyż km. i jest cały czas serwisowane w ASO do samego końca.

Jechałem nią na jazdę próbną i było dość wygodnie i miło.

Moje pytanie dotyczy wtrysków w tym samochodzie.

Czy jest jakakolwiek możliwość sprawdzenia ich działania i sprawności przed zakupem ? Czy mozna jakoś ocenić czy zaraz nie będa do wymiany ?

Wiem że ten silnik ma takie problemy z wtryskiwaczami. Ta Thalia nie wykazywała jak narazie jakichkolwiek problemów podczas jazdy testowej czy też mocnego dociskania pedału gazu do połogi od startu. Nawet nie było specjalnego kopcenia z rury. Praca silnika bardzo równa i łatwo się wkręca na obroty .

Co mam zrobić by nie płacić 6 000 zł. na start na wymianę, jak się nie wkopać ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu komunikator tlen - status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
andmot

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: renault thalia 1.4 2001 r;fiat DOBLO 1.6 16V 2005 r.
Piwa: 4/8
PostWysłany: Pon 26 Sty 2009, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój sąsiad miał thalię 1.5 dci i sprzedał ją właśnie ze względu na wtryski (comman rail - główna szyna); moja rada - sprawdź sobie auto u mechanika przed kupnem, lepiej stracić stówę czy nawet dwie niż 6 000; podejrzewam, że jak powiesz sprzedającemu, że chcesz to zrobić a będzie coś nie OK, to mu trochę mina zrzednie; po prostu go obserwuj Wink
_________________
Pozdrawiam, andmot
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archive

Gość







PostWysłany: Pon 26 Sty 2009, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.
Powrót do góry
andmot

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: renault thalia 1.4 2001 r;fiat DOBLO 1.6 16V 2005 r.
Piwa: 4/8
PostWysłany: Wto 27 Sty 2009, 00:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thalia z 2003 roku to koszt około 15 - 16 tys. zł. 2600 zł stanowi około 16% wartości tego auta. Wpakować tyle kasy w auto na dzień dobry to chyba jednak przesada. Wypadałoby może najpierw trochę pojeździć?
_________________
Pozdrawiam, andmot
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group