chip tuning

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kuboks

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość/region): Brzeg/opolskie
Posiadane auto: KIA Carens 2003 r. 2.0 CRDi
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sro 21 Sty 2015, 17:46    Temat postu: chip tuning Odpowiedz z cytatem

Witam
- jak w temacie myślę o zwiększeniu mocy w moim traficu 2.0 90kM, z tąd pytanie czy ktoś z was już to robił i z jakim skutkiem

Pozdrawiam
Jakub
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość komunikator tlen - status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dodek

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
PostWysłany: Sro 21 Sty 2015, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam, ale 2,0 dCi 115 KM na 140 KM.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
eekz

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość/region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
PostWysłany: Czw 22 Sty 2015, 08:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałem 1.9 dci 80 na 107, oraz 1.9 dci 100 na 125. W obu przypadkach zmniejszyła się turbo dziura i spadło spalanie. Do tego doszła masa frajdy Smile
Oczywiście mówię tu o prawdziwym tuningu, czyli zmianie map itp, a nie jakichś pseudo czipboxach czy innych wynalazkach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kakamil89

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mielec
Posiadane auto: s60 d5 2004 vivaro 1,9cdti tour
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sob 24 Sty 2015, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do użytkownika "eekz" czy mógłbyś coś więcej powiedzieć o samochodach w których zwiększyłeś moc, głownie chodzi mi tutaj o ten 1,9 dci z oryginalną mocą 100km. przy jakim przebiegu została podniesiona moc i ile kilometrów pokonał samochód ze zwiększoną mocą. czy były jakieś awarie które ewentualnie można powiązać ze wzrostem mocy np. padła turbina...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
eekz

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość/region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
PostWysłany: Sob 24 Sty 2015, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żadnej awarii nie było przez cały okres eksploatowania, a zostało "wkręcone" w niego około 150tyś km. Przebiegu podczas samego zabiegu nie pamiętam, ale coś około 180-200 tyś. Z resztą to nie jest aż tak istotne, bo zanim auta dostały nowe mapy, to każde najpierw było sprawdzane na hamowni, następnie były sprawdzane wydajności turbosprężarek i inne parametry (w które się nie zagłębiałem). Następnie każde z aut było podłączane pod komputer, zgrywano z niego oryginalne mapy, których kopię na wszelki wypadek dostałem. Odpowiednio do stanu zużycia turbiny/silnika biorąc pod uwagę wszystkie parametry zostały wklepywane nowe mapy i programowany sterownik. I tyle.
Oba auta można było oczywiście "kopnąć" mocniej, ale po każdej zmianie jechałem na testy, a gdy już wyciśnięty został max, to zdjęte zostało około 10-20% (z tego maxa) żeby był zapas i żeby nie przesilać silnika i sprężarki.

Jeszcze wracając do użytkowania auta, to ujmę to tak - jeździł nim głównie brat, a mamy bardzo napięte terminy i ciężką nogę. Kręcenie ich do odcięcia zapłonu, to był dla tych trafików chleb powszedni. Oleje były zmieniane co 13tyś (tylko valvoline), rozrząd co 60tyś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 23:50    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Pablito79

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Lis 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość/region): Sieradz/sheffield
Posiadane auto: Vivaro 2.0cdti 2007 (RHD)
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 31 Sie 2018, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Potrzebuje trochę zwiększyć moc przy swoim Vivaro
I tu pytanie do kolegów
Czy posiada ktoś gotowca przerobiony już wsad (mapę)
Do 2.0 CDTI 114KM 2007rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
wojtekcichy

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość/region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
PostWysłany: Pon 03 Wrz 2018, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli ktos ma to raczej nie da, czym czytasz? z mapa moge pomoc ale egr i dpf juz nie
_________________
prosze nie pisac na PW, piszmy na forum dla potomnych

pomoglem daj +
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Pablito79

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Lis 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość/region): Sieradz/sheffield
Posiadane auto: Vivaro 2.0cdti 2007 (RHD)
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 05 Wrz 2018, 09:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Zczytuje mpps
Mam auto bez DPF więc z tym nie ma problemu
EGR mam ale zaślepiony ale niestety programowo nie wycięty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group