luz na zaworach.....?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
17-01dzikie

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): lublin
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 2005
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 25 Wrz 2008, 09:00    Temat postu: luz na zaworach.....? Odpowiedz z cytatem

mam go od niedawna.
Niepokoi mnie jednak (cichy ) jakby dźwięk klawiatury zaworów na niskich obrotach przy dodaniu gazu. zanim uruchomi sie turbina....
po wejściu turbiny słychać tylko gwizd klekot ustaje .....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
tasmanski4

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łańcut
Posiadane auto: Touran 1,9 ,2003rok, AVQ
Piwa: 4/4
PostWysłany: Pią 26 Wrz 2008, 11:24    Temat postu: luz na zaworach.....? Odpowiedz z cytatem

O ile mi wiadomo te silniki nie mają mechanicznej regulacji luzu zaworowego, tylko hydrauliczne popychacze,które automatycznie kasują luz.Jeżeli po uruchomieniu silnika słychać zawory to prawdopodobnie są przytkane kanaliki w popychaczach i po dodaniu gazu się uruchamiają. Jeżeli to nie jest notoryczne to można z tym jeżdzić, po wymianie oleju może się poprawić.
ćiekawy jest ten gwizd turbiny ,u mnie nic nie słychać. Może potrzebuje czyszczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
17-01dzikie

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): lublin
Posiadane auto: Touran 1,9 TDI 2005
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 26 Wrz 2008, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za informacje.... właśnie jestem przed wymianą oil więc myślę że sie poprawi .

To jet taki cichutki gwizd/ szum (jak w zimowy wieczór za oknem) - tak mi sie to kojarzy....napisz coś więcej o tym czyszczeniu turbiny...

Proszę również o informacje (nie mam polskiej książki) nt wymaganych wymian przeglądów . , kiedy wymiana rozrządu ?. czy pompę wody bezwarunkowo wymienić przy okazji..???

muszę zdobyć książkę w wersji PL.
_________________
Pozdrawiam .....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
tasmanski4

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łańcut
Posiadane auto: Touran 1,9 ,2003rok, AVQ
Piwa: 4/4
PostWysłany: Sob 27 Wrz 2008, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten gwizd może o niczym nie świadczy. Co do reszty pytań ,to jeżeli nie masz pewności co i kiedy było robione to najlepiej zrób wszystko jak najprędzej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group