Sposób na kreta


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> w ogrodzie, dekoracja obejścia i wystrój domów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mk0367

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość/region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
PostWysłany: Nie 03 Sie 2014, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Co do pułapek zatrzaskowych to by były skuteczne należy zakładać je i dotykać tylko w rękawiczkach gumowych. Kret wyczuwa zapach człowieka do 24 godzin od dotknięcia jej.[/quote]" napisał erazm.....




Kolego co ty wypisujesz............................ Shocked
W zeszłym tygodniu zastawiłem rano a wieczorem krecisko już złapane......bez rękawiczek........I NIE PIERWSZY MÓJ KRET ZŁAPANY W TEN SPOSÓB.........
Piszesz jakieś historie przekazywane ustnie a ja daję ci przykład z własnego doświadczenia...............to tyle w temacie........
A na temat twojego odstraszacza nie będę sie wypowiadał bo mam niekorzystne doświadczenia......
Pozdro
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Erazm

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość/region): Skierniewice - łódzkie
Posiadane auto: KIA Picanto II TA
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 03 Sie 2014, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kret jest ślepy i dlatego ma wyczulony słuch i węch. Zapach człowieka utrzymuje się na metalu do 24 godzin (znam się na tym z racji pracy zawodowej). Dlatego jak zakłada się pułapkę bez rękawiczek gumowych to bardzo często kret podkopuje ją (zamyka się wtedy).
Co do solarnych odstraszaczy to nie mogą w tym samym miejscu stać dłużej jak 3 - 4 dni by kret nie przyzwyczaił się do dźwięku. Trzeba też pamiętać by grot odstraszacza był jak pisałem dłuższy - powyżej 40 cm jak też musi nie tylko wydzielać dźwięk ale też wibracje. Ja od 2008 roku miałem wizytę tylko 2 kretów na odległość od granic działki na 1 metr. A u sąsiadów szaleją.
_________________
Andrzej


Ostatnio zmieniony przez Erazm dnia Pon 04 Sie 2014, 05:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Keram2504
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
PostWysłany: Nie 03 Sie 2014, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcesz sąsiadowi zrobić na złość to zainstaluj odstraszacz z muzyczką. Laughing Ja natomiast przeszedłem od świec i karbidu do pułapek mechanicznych i w tym momencie jestem za mechaniczną. W tym momencie nie uświadczysz u sąsiadów jak i u mnie żadnego członka podziemia. Laughing Wiem że niektórzy rozpływają się w zachwytach jak to pożyteczne jest stworzenie ale dopóty dopóki gość nie właduje mu się na działkę i nie zrobi totalnej demolki. Wtedy wszelakie czułości nad poczciwym zwierzaczkiem jakimś cudem szybko mijają. Tak było i w moim przypadku. Laughing
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Nie 03 Sie 2014, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozostało Ci jeszcze przetestowanie tych "solarnych" wynalazków.. Laughing
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mk0367

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość/region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
PostWysłany: Pon 04 Sie 2014, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Erazm"]Kret jest ślepy i dlatego ma wyczulony słuch i węch. Zapach człowieka utrzymuje się na metalu do 24 godzin (znam się na tym z racji pracy zawodowej). Dlatego jak zakłada się pułapkę bez rękawiczek gumowych to bardzo często kret podkopuje ją (zamyka się wtedy)....napisał erazm....



Witam kolego.To wszystko wiem...zapach człowieka unosi się i po" podwórku" a tym bardziej na kompoście i jakoś nie przeszkadza to krecikowi w buszowaniu......
Co do pułapki to zawsze zakładam i zakładałem bez rękawiczek......i nie ma problemu z zapachem.....łapią się w ciągu kilku godzin. Laughing Laughing Laughing

Bardzo ważny jest sposób zastawienia....opisałem to w pierwszym poście....idealnie ustawiona w poziomie dna tunelu i przysypana wybraną ziemią.....nawet jeśli wejście się zasypie to kret i tak wejdzie....
Następna sprawa to stwierdzenie przebywania kreta w tym miejscu /jeśli opuścił to i miesiąc nie pomoże/ dlatego w ostatnim poście o łapaniu napisałem o zadeptaniu tuneli i po odtworzeniu ich przez kreta ustawienie pułapki...Zaręczam Ci że działa ten sposób....

Nie wiem czym się zajmujesz...przypuszczam że modnym ostatnio usuwaniem kretów.....ale Twój watek z zapachem i 24 godzinnym czekaniem nie potwierdza się w moich "wyłapywaniach".....dobre dla klienta na potwierdzenie wykonanej pracy Wink Very Happy

Ja łapię tak od lat....tą samą prostą pułapką...wprawę mam i wiem co robię i jakie są efekty.... Cool
Po za tym może koledzy wypowiedzą się na temat skuteczności itp.
Pozdro.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 12:47    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
PostWysłany: Pon 04 Sie 2014, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toronto napisał:
Pozostało Ci jeszcze przetestowanie tych "solarnych" wynalazków.. Laughing

Nie będę testował i ściągał całego towarzystwa z okolicy aby sobie posłuchali muzyki. Laughing
Mam już wypracowane metody postępowania. Nowy przybysz długo nie zagości na mej ziemi. Laughing
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Pon 04 Sie 2014, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli perfekcja w pełnym wydaniu Laughing Ale,... chyba Masz rację Very Happy
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Erazm

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość/region): Skierniewice - łódzkie
Posiadane auto: KIA Picanto II TA
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 05 Sie 2014, 07:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mk0367 napisał:
...Witam kolego.To wszystko wiem...zapach człowieka unosi się i po" podwórku" a tym bardziej na kompoście i jakoś nie przeszkadza to krecikowi w buszowaniu......
Co do pułapki to zawsze zakładam i zakładałem bez rękawiczek......i nie ma problemu z zapachem.....łapią się w ciągu kilku godzin. Laughing Laughing Laughing ...

A o osmologii słyszałeś? Trochę kiedyś się tym zajmowałem.
Pisząc o rękawiczkach gumowych mam na myśli niedotykanie "gołą" ręką przy rurce blaszek z obu stron z którymi ma bezpośredni kontakt kret a które uniemożliwiają mu wydostanie się z rurki. Przy pułapkach zatrzaskowych chodzi mi o blaszkę której dotkniecie przez kreta powoduje jej zatrzaśniecie.
mk0367 napisał:
...Nie wiem czym się zajmujesz...przypuszczam że modnym ostatnio usuwaniem kretów...........dobre dla klienta na potwierdzenie wykonanej pracy

Jestem na emeryturce. Mam działkę w ROD 35 lat i przez to trochę doświadczenia w walce z kretami. Very Happy Jak chcesz to podam Ci na PW link do forum działkowego, gdzie opisujemy te "zmagania".
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mk0367

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość/region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
PostWysłany: Wto 05 Sie 2014, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam kolegę.
Masz swoje podejście i twoja sprawa.
Pisałem jasno i wyraźnie o pułapce z rury plastykowej i dwie zapadki z blaszek na końcach....wystarczyło przeczytać. Wink
Osmologia wyobraź sobie że słyszałem... Cool

Nie mam zamiaru polemizować na forum......wiem co piszę i wiem jak robię i jakie są efekty......to tyle.....nie uda Ci się przekonać do swoich wywodów ponieważ sprawdzałem swoje sposoby wielokrotnie na swojej 850 mkw działce w zabudowie mieszkalnej ze skutkiem pozytywnym...... Very Happy

Odbieram twoje komentarze jako próbę wmówienia mi czegoś z czym się nie zgadzam bo moje doświadczenia są inne.

Moja prośba do moderatora.....o usuwanie następnych postów dotyczących dyskusji z kolegą erazmem a dotyczących tego tematu.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
PostWysłany: Wto 05 Sie 2014, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam Waszą dyskusję na oku.Jak będzie trzeba,to moja reakcja na pewno będzie.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Sro 06 Sie 2014, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile "jakiś" kret sam nie załatwi sprawy.... Laughing
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Pon 18 Sie 2014, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj się dowiedziałem, iż można wykurzyć krety przy pomocy "resztek" wędzonej ryby. Jak wypróbuję dam info ................. Wink
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Keram2504
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
PostWysłany: Pon 18 Sie 2014, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak samo wykurzysz jak karbidem. Laughing
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Pon 18 Sie 2014, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczymy.... Wink
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mk0367

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość/region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
PostWysłany: Wto 19 Sie 2014, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toronto napisał:
Wczoraj się dowiedziałem, iż można wykurzyć krety przy pomocy "resztek" wędzonej ryby. Jak wypróbuję dam info ................. Wink




A ja słyszałem o śledziach Laughing
Ale wątpię Wink
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> w ogrodzie, dekoracja obejścia i wystrój domów Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group