Sposób na kreta


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> w ogrodzie, dekoracja obejścia i wystrój domów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Keram2504
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
PostWysłany: Nie 29 Cze 2014, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przerabiając przeze mnie ten temat to Ci powiem że mizerne.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Nie 29 Cze 2014, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mów, że się nie wyniosły... Crying or Very sad
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Keram2504
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
PostWysłany: Nie 29 Cze 2014, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wyniosły się Laughing Do nowego lokalu na tej samej działce. Laughing Zaczęły kopać metr od starego kopca. Laughing
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Nie 29 Cze 2014, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, czy inaczej od jutra traktuję je karbidem. Opiszę później co się działo..
Dzisiaj cały dzień padał deszcz. Walka z kretami odłożona na jutro..
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mk0367

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość/region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
PostWysłany: Sro 02 Lip 2014, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołączę do dyskusji wielkich Wink

Sprawdziłem sporo sposobów na kreta na własnej działce Cool
---woda i zalewanie tuneli nie skuteczne /kret zasypuje łączniki z zalewanymi odcinkami/, chyba że traficie na kreta ryjącego pod samą powierzchnią i zaraz za nim puścicie wodę,blokując wbitą łopatą jego tyły z tunelami....wrażenia nie zapomniane,zwierzak w ciągu sekund ryje metry tuneli...można oszołomionego na łopatę z warstwą ziemi i wiadomo co Rolling Eyes ...ja tak puściłem jednego na spacer po drodze i wyścigi z latającą łopatą /wyniesione bydle na łąki wróci niebawem/
---gazy i świece dymne z racji zasypywania zagrożonych tuneli nie skuteczne u mnie...
---butelki i puszki mające świszczeć ultradźwiękami nie skuteczne u mnie...
---petardy hukowe wkładane do nor nie zdały egzaminu...
---sprawdziła się pułapka z rury 50 PCV, z prostym ale skutecznym mechanizmem z dwóch wejściowych zapadek, pozwalają kretowi wejść z obu stron ale nie wyjdzie już. Uwaga muszą być zamontowane idealnie w linii poziomu tunelu i obsypane i przykryte ziemią.........a po złapaniu leżak i piwko w rękę i czekamy ze 3 dni na agonię kreta...mi w ocenie że złapał się pomogła suka owczarka warcząc nad pułapką....dodatkowa uwaga, po złapaniu jednego ustawić ponownie po partnera/partnerkę Very Happy
---ostatni też nie zawodny sposób...wczoraj po nocy moje kocisko złapało w nocy kreta i przydźwigało pod dom....zdziwiłem się bo nie miałem ostatnio....no cóż wakacje więc pewnie turysta Laughing Cool

Pozdrawiam wkurzonych i zajadle walczących z gryzoniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 02 Lip 2014, 11:33    Temat postu: reklama

Powrót do góry
silvo44
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 714
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olkusz/Młp
Posiadane auto: OPEL VECTRA C 1.8
Piwa: 56/16
PostWysłany: Sro 02 Lip 2014, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kret to nie gryzoń.. Laughing Laughing
_________________



Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mk0367

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość/region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
PostWysłany: Czw 03 Lip 2014, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing wiem że ssak Wink

Taki zwrot...walczących z gryzoniem....
I także zwrot ...wyniesione bydle wróci....nie oznacza że to krowa Wink
Czytaj między słowami i łap żarty Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
PostWysłany: Czw 03 Lip 2014, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mk0367 napisał:
Dołączę do dyskusji wielkich Wink

Jakich wielkich Wink
Jesteśmy takimi samymi ludźmi jak Ty i też miewamy problemy z tymi "bydlakami" Wink
Ja na razie, odpukać ,nie mam problemu.Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mk0367

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość/region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
PostWysłany: Czw 03 Lip 2014, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żartowałem Laughing
Nie mam problemów od w dwóch lat...ale wcześniej potężne...kopce i tunele pod powierzchnią trawy doprowadzały mnie do pasji Twisted Evil
A teraz z opresji wybawił mnie kot...znajdka którego przygarnąłem na jesieni...złapał "turystę" zanim szkód narobił...
Pewnie dowód wdzięczności za przygarnięcie...i żeby nie było nie domówień przydźwigał pod garaż... Laughing bo tam najczęściej przebywam...oczywiście dostał nagrodę w postaci kawała wędzonego boczku Laughing
A po tym boczku dzień po dniu po jednej nornicy też pod domem....wdzięczność czy doszedł do wniosku że podzieli się łupem Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Czw 03 Lip 2014, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyżbym je tym karbidem wygonił?. Od dwóch dni nie ma po nich śladu.. Laughing
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mk0367

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość/region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
PostWysłany: Czw 03 Lip 2014, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę wnieść karbid do swojego asortymentu w gadżetach do ogródka....kolego podrzuć za jakiś czas czy trwale zadziałało...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
silvo44
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 714
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olkusz/Młp
Posiadane auto: OPEL VECTRA C 1.8
Piwa: 56/16
PostWysłany: Pią 04 Lip 2014, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mk0367 napisał:
: bydle wróci....nie oznacza że to krowa
(...)łap żarty

Spoko, znam się na żartach.. Laughing Laughing
Po prostu na sam "widok" to nie gryzoń, chociaż ssak.. Gryzonie to też ssaki.. A systematyka kreta jest zawiła - jest owadożercą i innego określenia nie ma.. Taki ryjacy dziwoląg.. Laughing

A propos kota - dobry i cwany musi byc.. I cierpliwy, bo polując na kreta musi długo czekać aż wyjdzie na powierzchnię.. Widziałem swego czasu taką akcję - kot musi stać w bezruchu i cichutko bo inaczej kret zwieje..
Czyli tylko pogratulować kota..
Kot przynosi pod dom zdobycz abyś go pochwalił.. A, że za pierwszym razem dostał nagrode, to tym bardziej się chwali..
Podobnie robiła kotka kolegi - chociaż miała mlode to upolowaną mysz nie zanosiła bezpośrednio do gniazda.. Najpierw przynosiła gospodarzowi, dopiero po pochwaleniu i pogłaskaniu karmiła młode.. Tak już chyba mają..
_________________



Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mk0367

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość/region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
PostWysłany: Sob 05 Lip 2014, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem , wiem Laughing

Nasz kret to jeszcze mały dziwak Wink krety i kreto podobne wyglądem/zwyczajami /tak w skrócie/ z innych części świata są bardziej zadziwiające Cool
Co do kota to znajdka obłaskawiony z dzikuska...trochę zajęło zanim zaczął podchodzić i dał się pogłaskać....a teraz chodzi za nogą po działce jak moja /zdechła już w zeszłym roku/ suka owczarka.... Crying or Very sad



P.S zapomniałem kot nie zje kreta pomimo złapania....to też taka ciekawostka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
PostWysłany: Sob 05 Lip 2014, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam kota znajdę,przyniesionego z działek,odrzuconego przez stado.Też sporo czasu zajęło mi ogarnięcie jego ,ale ten piernik zje kreta.zostawia głowę.
Jest w ogóle dziwnym kotem.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Czw 10 Lip 2014, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minął tydzień i na razie spokój Laughing Laughing
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> w ogrodzie, dekoracja obejścia i wystrój domów Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group