Pytania Ubezpieczenie OC oraz ZGŁASZANIE KUPNA SAMOCHODU

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ubezpieczenia komunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EXTREMETUNNING

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków

Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 06 Sty 2007, 20:21    Temat postu: Pytania Ubezpieczenie OC oraz ZGŁASZANIE KUPNA SAMOCHODU Odpowiedz z cytatem

Witam, mam taki problem, w sumie to nawet 2. Posiadam Peugeota 205, który stoi nieużywany przez 2 lata, nie jest w nim opłacone ubezpieczenie oraz jest nieważny przegląd. Czy teraz złomując auto musze to zgłaszać ubezpieczycielowi oraz czy grożą mi jakieś konsekwencje nieopłacania tego samochodu? Rozmawiałem z gościem od ubezpieczen (pośrednikiem) i powiedział, ze teraz nie bedziemy juz zgłaszać przedłuzania umowy. Niewiem czy tylko to wystarczy. Drugi problem to taki ze niedawno kupiłem samochód (październik 2006) i do tej pory nie zgłosiłem jego kupna, poniewąz jest uszkodzony i ma zabrany dowód, a zeby odzyskać dowód musze zrobić przegląd, a żeby zrobić przegląd musze go zrobic... itd. czy w zwiażku z tym również coś mi grozi? Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piotrlasso

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość/region): krakow

Piwa: 3/1
PostWysłany: Sro 07 Lut 2007, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o 205 powinno być płacone oc z zachowaniem ciągłości
najlepiej nie zgłaszać wogóle tego faktu złomowania w urzędzie ponieważ urząd przy takiej okazji zażąda aktualnego oc jeśli nie będziesz miał to klapa 2500 żł kary za karzdy rok kalędarzowy:((
jest to dość skomplikowana sprawa można próbowac ubespieczyć po czym po upływie jakiegos 1 mieś sprzedać auto ale do innego urzędu może się wtedy nie przyczepią
_________________
piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piotrlasso

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość/region): krakow

Piwa: 3/1
PostWysłany: Sro 07 Lut 2007, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jeśli chodzi o zgłoszenie rejestracji to powinno się to zrobić w ciągu 1 mieś
za zwłokę urząd może dać kare ale żadko tak robią

a jeśli chodzi o dowód rejestracyjny to trzeba zrobic przegląd potem pojechac do urzedu w jakim był rejestrowany samochód odebrać dowód i potem iść do swojego urzędu rejestrować
PAMIETAJ musisz opłacac oc zgodnie z nowymi przepisami ubespieczeniowymi auto musisz miec ubespieczone 1 mieś po zakupie jeśli miało ubespieczenie i nie korzystasz z możliwosci przepisania go lub od dnia zakupu jeśli nie było ubespiecznia
_________________
piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dhoom3

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): london
Posiadane auto: mercedes s400
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 30 Paź 2014, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drugi problem to taki ze niedawno kupiłem samochód (październik 2006) i do tej pory nie zgłosiłem jego kupna, poniewąz jest uszkodzony i ma zabrany dowód, a zeby odzyskać dowód musze zrobić przegląd, a żeby zrobić przegląd musze go zrobic... itd. czy w zwiażku z tym również coś mi grozi? Pozdrawiam
_________________
dhoom
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
patrykk84

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 16 Lis 2014, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinieneś chyba poradzić się w tej sprawie któregoś z agentów albo odpowiedniej komórki urzędu, to chyba kwestia interpretacji przepisów. Choć na zdrowy rozum nie poruszasz się tym samochodem..
_________________
Pkt 22.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 16 Lis 2014, 18:58    Temat postu: reklama

Powrót do góry
janicki79

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rybnik
Posiadane auto: Mazda
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 10 Sty 2015, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie sprawę już rozwiązałeś ale ja chce się z wami podzielić moją sytuacją.

Skasowałem auto i nie wiedziałem, że podczas wyrejestrowywania auta jest potrzebne OC więc zanim auto wyzłomowałem to wypowiedziałem umowę oc. Gdy byłem wyrejestrować w UK pani zapytała mnie czy mam ważne oc a ja powiedziałem że tak tylko nie mam przy sobie. Powiedziała że ok ale jak ona mi teraz auto wyrejestruje to mam się zgłosić do ubezpieczyciela żeby wypowiedzieć oc.

Samochód podczas wyrejestrowywania (nawet już wyzłomowane) musi mieć WAŻNE OC.

Teraz Oc można kupić oraz wypowiedzieć przez internet na takich stronach .

Pkt.222
TAIF
_________________
PKT.22


Ostatnio zmieniony przez janicki79 dnia Wto 21 Kwi 2015, 18:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Finansolog

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Sty 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Podkarpackie
Posiadane auto: BMW 3
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 19 Sty 2015, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

janicki79 napisał:
Pewnie sprawę już rozwiązałeś ale ja chce się z wami podzielić moją sytuacją.

Skasowałem auto i nie wiedziałem, że podczas wyrejestrowywania auta jest potrzebne OC więc zanim auto wyzłomowałem to wypowiedziałem umowę oc. Gdy byłem wyrejestrować w UK pani zapytała mnie czy mam ważne oc a ja powiedziałem że tak tylko nie mam przy sobie. Powiedziała że ok ale jak ona mi teraz auto wyrejestruje to mam się zgłosić do ubezpieczyciela żeby wypowiedzieć oc.

Samochód podczas wyrejestrowywania (nawet już wyzłomowane) musi mieć WAŻNE OC.

Hmm.. Ale nie można od tak wypowiedzieć umowy OC, nawet jeśli przed złomowaniem wypowiedziałeś to tak naprawdę miałeś OC bo umowa wygasa dopiero ostatniego dnia trwania okresu ubezpieczenia. Wyjątek to sytuacja, gdy kupiłeś auto - wtedy możesz wypowiedzieć w dowolnej chwili. Wracając do tematu po złomowaniu auta można wypowiedzieć OC dopiero po otrzymaniu papierków z WK z którymi dopiero udajemy się do ubezpieczyciela w celu wypowiedzenia OC (inaczej umowa nie zostanie rozwiązana)
_________________
PKT.22
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Greant

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice
Posiadane auto: Opel Astra III
Piwa: 0/2
PostWysłany: Nie 15 Lis 2015, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Finansolog napisał:
janicki79 napisał:
Pewnie sprawę już rozwiązałeś ale ja chce się z wami podzielić moją sytuacją.

Skasowałem auto i nie wiedziałem, że podczas wyrejestrowywania auta jest potrzebne OC więc zanim auto wyzłomowałem to wypowiedziałem umowę oc. Gdy byłem wyrejestrować w UK pani zapytała mnie czy mam ważne oc a ja powiedziałem że tak tylko nie mam przy sobie. Powiedziała że ok ale jak ona mi teraz auto wyrejestruje to mam się zgłosić do ubezpieczyciela żeby wypowiedzieć oc.

Samochód podczas wyrejestrowywania (nawet już wyzłomowane) musi mieć WAŻNE OC.

Hmm.. Ale nie można od tak wypowiedzieć umowy OC, nawet jeśli przed złomowaniem wypowiedziałeś to tak naprawdę miałeś OC bo umowa wygasa dopiero ostatniego dnia trwania okresu ubezpieczenia. Wyjątek to sytuacja, gdy kupiłeś auto - wtedy możesz wypowiedzieć w dowolnej chwili. Wracając do tematu po złomowaniu auta można wypowiedzieć OC dopiero po otrzymaniu papierków z WK z którymi dopiero udajemy się do ubezpieczyciela w celu wypowiedzenia OC (inaczej umowa nie zostanie rozwiązana)


U ubezpieczyciela można zgłosić demontaż pojazdu w chwili otrzymania zaświadczenia z firmy która zajmowała się złomowaniem, nie jest konieczne czekanie na dokumenty z WK. Wręcz należy jak najwcześniej wysłać papierki do firmy ubezpieczeniowej aby otrzymać zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia. Co do tematu polecam wpis mówiący o tym, jak należy podejść do tematu sprzedaży samochodu i jakie działania leżą po stronie zbywcy i nabywcy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ubezpieczenia komunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group