Uno-Pb+Lpg - komputer (moduł) padł 3 razy - Jaka przyczyna ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektryka/Elektronika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stevevega

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rzeszow
Posiadane auto: Uno
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 23 Maj 2014, 12:48    Temat postu: Uno-Pb+Lpg - komputer (moduł) padł 3 razy - Jaka przyczyna ? Odpowiedz z cytatem

Witam na forum

Mam taki problem ze swoim Uno 0.9l . Rocznik 1999. Benzyna + gaz. Przełączanie automatyczne.

W ciągu ostatniego półtora roku 3 razy wymieniałem komputer ( moduł ) IAW 16F.UP.

Objawy padającego komputera to strasznie nierówna praca silnika. Obniżka mocy. Gaśnięcie i stukoty z silnika - tak jakby metal uderzał o metal - może cylinder pracuje na sucho ? Nie dostaje wystarczająco paliwa ?.

Po wymianie komputera wszystko wraca do normy i silnik pracuje równiutko.

Zastanawia mnie to co psuje komputer ? Bo niemożliwym jest, żeby w ciągu półtora roku padły mi 3 moduły tak same z siebie. Podejrzewam, że coś psuje ten moduł. Tylko co to może być ? Macie jakieś sugestie, pomysły ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
BuchuOEM

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): południe polski
Posiadane auto: UNO 1.0 gaźnik
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 17 Lis 2014, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może jakiś przewód się przetarł robi zwarcie do masy i pali moduł. Może jakieś inne przebicie...
Może wilgoć się do niego dostaje do wtyczki?
To zgadywanie zrób jakieś foto i obejrzyj kabelki...
_________________
Strzały z rury słychać z rana to fiat UNO zap...dala.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektryka/Elektronika Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group