Dzwięk ocierania z okolic silnika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
razin

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Albea 1.4+LPG, Wersja Active, Rocznik 2006, Bez Klimatyzacji
Piwa: 0/7
PostWysłany: Pon 21 Kwi 2014, 21:34    Temat postu: Dzwięk ocierania z okolic silnika Odpowiedz z cytatem

Witam,

Od jakiegoś roku nasila się w mojej Albeii dzwięk jakby ocierania się czegoś o coś. Pompa wspomagania wymieniona bo moczyła się ale nie to, paski od pompy wspomagania i altka też. Sam altek sprawny ładuje i nie hałasuje. Rozrząd wymieniany w ASO 2 lata temu. Przez okres 2 lat przejeździłem 13 tys. km. Czy możliwe jest to że po odkręceniu wlewu płynu do skrzyni były opiłki metalu. Samo to ocieranie jest nie zawsze przy niższych temp. na zewnątrz. Skrzynia działa, biegi wchodzą prawidłowo tylko te ocieranie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
krakra88

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość/region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Albea HL 2002r, 16V, 1.6 103 KM, LPG sekwencja
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 08 Maj 2014, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale konkretnie w którym miejscu czy dochodzi to z okolic skrzyni czy komory silnika? Jak jest zimny silnik to mogą się tłuc zawory ja tak mam na zimnym silniku. W skrzyni opiłki mogą być są odbierane przez magnes. Może sprzegło się kończy i słychać łożysko. Wiele przyczyn może być.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
razin

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Albea 1.4+LPG, Wersja Active, Rocznik 2006, Bez Klimatyzacji
Piwa: 0/7
PostWysłany: Wto 20 Sty 2015, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyczyną były pyłki metalu w płynie skrzyni. Wymieniłem skrzynie koszt prawie 1600 zł i problemu nie ma biegi chodzą elegancko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group