astra 1.7cdti ciężko odpala

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
1971tomek1971

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): wyszków
Posiadane auto: astra g 1.7cdti
Piwa: 1/0
PostWysłany: Nie 13 Kwi 2014, 19:55    Temat postu: astra 1.7cdti ciężko odpala Odpowiedz z cytatem

Witam,od pewnego czasu mam problem z odpaleniem swojej astry g 1.7cdti tzn.zapali i za 2 sek gaśnie i tak ze trzy razy zanim złapie nie zależnie czy jest to zimny silnik po nocy czy ciepły gdy dodam lekko gazu zapali od razu i potem jest wszystko dobrze wolne obroty nie falują przyspieszenie jest ok wyczytałem gdzieś w internecie że to są pierwsze objawy padniętych wtrysków i najlepiej zrobić test metodą przelewową i takowy dziś wykonałem i wyszło mi coś takiego 1 wtrysk 30ml 2wtrysk 30ml 3 wtrysk 40ml i 4 wtrysk 200ml auto pracowało 2 min obroty 2000 co o tym sądzicie prawdopodobnie 4 jest walnięty może doradzicie co zrobić? oddać auto do warsztatu czy może kupić jeden wtryskiwacz i samemu wymienić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
maciejka 150877

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): mazowieckie-okolice wyszkowa
Posiadane auto: opel astra G hatchback 1,7 cdti (Z17DTL) 2004
Piwa: 0/1
PostWysłany: Nie 13 Kwi 2014, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałem prawie identyczne objawy ze swoim silnikiem ( też 1,7 cdti 80 KM Z17DTL), u mnie padły dwa wtryski (pierwszy na 100ml lał 70ml a drugi na 100 ml lal 100ml), dwa pozostałe sprawne, miarki były puste też je sprawdzałem metodą przelewową, ale jak je zrobiłem to wszystkie cztery, wiadomo koszta duże ale jak teraz zrobisz ten jeden to za jakiś czas te następne ci padną i znów wydatek, a i po wymianie (regeneracji) wtrysków , poprostu malina, mój mechanik gdzieś je wysyłał do regeneracji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
1971tomek1971

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): wyszków
Posiadane auto: astra g 1.7cdti
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pon 14 Kwi 2014, 14:11    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

a możesz napisać jaki był koszt naprawy?jak możesz to napisz gdzie naprawiałeś bo widzę że jesteś z okolic Wyszkowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
maciejka 150877

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): mazowieckie-okolice wyszkowa
Posiadane auto: opel astra G hatchback 1,7 cdti (Z17DTL) 2004
Piwa: 0/1
PostWysłany: Pon 14 Kwi 2014, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
mój mechanik mieszka w m. Budykierz,sam wysyłał wtryski do naprawy gdzieś w polskę, koszt naprawy był spory, bo aż 2400 ale do tego jakieś podkładki uszczelki i takie tam potrzebne rzeczy, gwarancja na 12 m-cy bez limitu kilometrów, ale w twoim przypadku mogą koszty być mniejsze, to zależy od tego co będzie robione w każdym z wtrysków,( od 350zł za sztukę do maksimum 550zł), i chyba taniej nie znajdziesz,poza tym robią na oryginalnych częściach BOSCH-a
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
1971tomek1971

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): wyszków
Posiadane auto: astra g 1.7cdti
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sro 16 Kwi 2014, 16:20    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

mam chęć zaryzykować i kupić na allegro używany wtryskiwacz i podmienić tego zepsutego mam nadzieję że to pomoże tylko mam prośbę może ktoś by opisał jak po kolei zabrać się do demontażu takiego wtryskiwacza nie jestem ciemniakiem ale takiej czynności jeszcze nie robiłem więc wszystkie porady mile widziane
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sro 16 Kwi 2014, 16:20    Temat postu: reklama

Powrót do góry
maciejka 150877

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): mazowieckie-okolice wyszkowa
Posiadane auto: opel astra G hatchback 1,7 cdti (Z17DTL) 2004
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sro 16 Kwi 2014, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko jak będziesz wykręcał to uważaj , lepiej wolniej i nic na siłę żeby nie ukręcić,nie są to świece żarowe ,które ulegają zapieczeniu, ale lepiej uważać ,i delikatnie ściągaj te rurki ,żeby tych plastikowych elementów nie ułamać, są bardzo delikatne, (podglądałem trochę jak mi mechanik sprawdzał czy leją), powodzenia, Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
astra-g

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 04 Cze 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): wola
Posiadane auto: astra1,7cdti
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 04 Cze 2014, 20:51    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

1971tomek1971 napisał:
mam chęć zaryzykować i kupić na allegro używany wtryskiwacz i podmienić tego zepsutego mam nadzieję że to pomoże tylko mam prośbę może ktoś by opisał jak po kolei zabrać się do demontażu takiego wtryskiwacza nie jestem ciemniakiem ale takiej czynności jeszcze nie robiłem więc wszystkie porady mile widziane


Witam

Mam podobny problem i również zastanawiam się nad kupnem używek. Możesz napisać czy udało Ci się samemu wymienić i jak się za to zabrać?

Naprawiałem różne rzeczy i w różnych samochodach, ale wtrysków w takim jeszcze nie/
Jakakolwiek pomoc mile widziana;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
1971tomek1971

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): wyszków
Posiadane auto: astra g 1.7cdti
Piwa: 1/0
PostWysłany: Wto 29 Lis 2016, 09:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciejka 150877 napisał:
miałem prawie identyczne objawy ze swoim silnikiem ( też 1,7 cdti 80 KM Z17DTL), u mnie padły dwa wtryski (pierwszy na 100ml lał 70ml a drugi na 100 ml lal 100ml), dwa pozostałe sprawne, miarki były puste też je sprawdzałem metodą przelewową, ale jak je zrobiłem to wszystkie cztery, wiadomo koszta duże ale jak teraz zrobisz ten jeden to za jakiś czas te następne ci padną i znów wydatek, a i po wymianie (regeneracji) wtrysków , poprostu malina, mój mechanik gdzieś je wysyłał do regeneracji.
.... Witam po długiej przerwie. Minęły dwa lata i muszę regenerować pozostałe wtryskiwacze, napisz proszę jak jest u ciebie czy nadal wtryski działają jak należy? Napisz czy robiłeś pompe wtryskowo bo czytałem że razem z regeneracjo wtryskow trzeba zrobić pompę bo inaczej długo nie pochodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group