Sprowadzenie auta do Polski z Niemiec

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Auta zza granicy - sprowadzanie samochodów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Beatles7

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): dsdfsdsf
Posiadane auto: dsfsdfds
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 08 Kwi 2014, 18:44    Temat postu: Sprowadzenie auta do Polski z Niemiec Odpowiedz z cytatem

Witam,

Kupiłem auto w Niemczech z aktualnym przeglądem tif od prywatnego właściciela. Problem jest taki,że będzie to moje pierwsze auto z Niemiec i nie wiem co i jak. Na umowie sprzedaży wpisałem adres mój niemiecki, co z tego co wyczytałem było błędem gdyż podczas rejestracji auta w Polsce może być z tym problem. Pytanie teraz czy skontaktować się z właścicielem i spróbować na nowo zrobić umowę kupna już z moim adresem polskim? Jak wygląda sprawa z kupieniem tablic próbnych, gdzie co i jak, jakie dokumenty potrzebne są do tego. Co zrobić by ponieść jak najmniejsze koszta.Bardzo proszę o pomoc:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
tzones

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 586
Skąd jesteś (miejscowość/region): dolnośląskie
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager 3.3+Lpg
Piwa: 21/2
PostWysłany: Wto 08 Kwi 2014, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umowę z niemiaszkiem napisz sobie sam przecież nikt tego u nas nie weryfikuje Wink
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 Limited 2001r
Dodge Caravan 3.0 Lpg 93r.
Chrysler Voyager 3.0
Vw T-4 1.9Td
Voyager Klub Polska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pavlo248

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
PostWysłany: Wto 08 Kwi 2014, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak masz oryginalne niemieckie tablice te z briefu, to nie potrzebujesz próbnych. Jedziesz na nich na nasz przegląd mimo, że masz ważny tuv potrzeba jest ustalenia innych danych. Tablice te oddajesz w urzędzie przy rejestracji.
Aby dostać próbne tablice na dojazd do stacji diagnostycznej musisz mieć praktycznie wszystkie dokumenty gotowe i przetłumaczone, łącznie z akcyzą (oczywiście bez tłumaczenia). Vat 25 (oczekiwanie 7 dni) można donieść przy odbiorze sztywnego dowodu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Beatles7

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): dsdfsdsf
Posiadane auto: dsfsdfds
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 09 Kwi 2014, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam oryginalnych tablic. Jakie dokumenty są potrzebne żeby otrzymać zólte tablice dojazdowe do Polski? Czy jak pojadę do Straßenverkehrsamt po tablice to otrzymam je bez problemu jak auto ma aktualny TIF? Czy są jakieś tablice na dłuższy okres niż te 5 dni w przypadku żółtych tablic? i jakie są koszta. Jak wygląda sprawa z tym adresem moim niemieckim wpisanym w umowie kupna auta-czy będzie to problem podczas rejestracji w Polsce bo to adres niemiecki? Pojechać do właściciela byłego i spisać na nowo umowę (o ile to możliwe)? Za auto zapłaciłem pewną kwotę i ta kwota jest wpisana tam na umowie. Czy będzie lepiej wpisać kwotę mniejszą żeby płacić mniejszy podatek w Polsce?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pavlo248

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
PostWysłany: Sro 09 Kwi 2014, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z żółtymi jest różnie w różnych miastach. W niektórych wystarczy tylko dowód osobisty, w innych mogą wołać do okazania umowę i brief. W przypadku żółtych auto może być bez TUV. Są jeszcze z czerwonym paskiem na 30 nawet do 90 dni w zależności od ubezpieczenia, ale wtedy auto musi mieć TUV i wpisują Cię normalnie w Brief z numerami jakie nadadzą. Na tych czerwonych, jeśli będą jeszcze ważne możesz u nas jechać na stację diagnostyczną. Potem oddajesz je w urzędzie.
Jeśli zdecydujesz się na żółte to proponuję wyrobić od razu oryginalne z poprzednimi numerami. Plakietek oczywiście nie będziesz miał, ale do przeglądu i do zdania mogą być. Wychodzi szybciej i taniej jak brać polskie czerwone.
Co do umowy, jak to nie jest jakiś kłopot, to możesz podjechać do poprzedniego właściciela i przepisać. Inaczej będziesz musiał udowadniać w komunikacji, że masz dwa adresy.
Co do ceny na umowie, to Urząd Celny i tak porównuje z Eurotax-em, a jak będzie w/g nich za niska, to mogą liczyć z górnej półki. Tak, więc cenę trzeba mieć rozsądną. Jeśli masz auto do 2000cm3, to na akcyzie za wiele nie zaoszczędzisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 09 Kwi 2014, 15:34    Temat postu: reklama

Powrót do góry
teodor111

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 07 Sty 2015, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nigdy bym nie sprowadził auta z Niemiec. Na szczęście od wielu lat mam zaufanego sprzedawcę. Wolę nawet dołożyć kilka groszy i znać przeszłość auta.

---------------------------------
_________________
PKT.22
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Roxana98

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legionowo
Posiadane auto: SsangYong Rexton
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 28 Kwi 2015, 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja z chłopakiem przeglądałam ogłoszenia samochodów i widzę pełno ogłoszeń odnośnie wyjazdów po samochody zagranicę. Powiedzcie mi ile jest prawdy w takie cudowne ceny w komisach pełnych samochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
GinnyXYZ2185

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łomża
Posiadane auto: Saab 9-5 FL
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 26 Maj 2015, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

auto kupione w niemczech w okazyjnej cenie przyjeżdżając do polski trzeba podrasować. i po takich zabiegach (porządna polerka, cofanie licznika i inne naprawy) samochód jest sprzedawany pod tytułem "Niemiec płakał jak sprzedawał"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MarioDario

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: Volvo V40
Piwa: 1/1
PostWysłany: Czw 25 Cze 2015, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komisy może niekoniecznie, ale warto poszukać aukcji policyjnych. Białe beemki w naprawdę niezłej cenie chodzą.
Jak ktoś lubi białe beemki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
twyla1445

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kołobrzeg
Posiadane auto: Volvo S80 II
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 02 Lip 2015, 07:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj tak Niemiec płakał jak sprzedawał..Później Polaczek kupuję i się chwali sąsiadowi jaki to nowy samochód sobie kupił.. Przede wszystkim nie dajmy się zwariować i tak z przymróżenim oka kupujmy te samochody od takiego typowego Mietka handlarza samochodami ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Auta zza granicy - sprowadzanie samochodów Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group