zmiana decyzji ubezpieczyciela w sprawie odkodowania

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ubezpieczenia komunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bocian77

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: Stilo SW 1,6 lpg 2005
Piwa: 0/3
PostWysłany: Sob 15 Mar 2014, 21:37    Temat postu: zmiana decyzji ubezpieczyciela w sprawie odkodowania Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Żona zawadziła o słup na parkingu w galerii handlowej. Uszkodziła drzwi tylne prawe, lekko próg i błotnik. Mam AC - dzwonię, oględziny, bezgotówkowo w ASO chce naprawiać, na podstawie faktur. Email po 2 dniach - odszkodowanie 4tyś zł. Jade do ASO z pytaniem/zleceniem - co oni na to. OK - załatwimy tak, żeby było dobrze, bezgotówkowo (godz. 9:30). O godz. 12:30 dostaje email od ubezpieczyciela, że szkoda całkowita, nr konta mam podać to przeleją kasę (5,3tyś zł) i jednocześnie rozwiązują umowę AC. Dzwonię do ASO - że ubezpieczyciel się "rozmyślił", nie wiem kiedy dostanę odszkodowanie (miesiąc?), czy te 5,3tyś. wystarczy na naprawę w ASO i że chcę odebrać samochód. Gość stwierdza, że sprawa się komplikuje, że jeszcze nie widział "pacjenta" spec co się na tym dobrze zna, i że jakbym chciał koniecznie teraz samochód odebrać, to musiałby mnie skasować na 1,5tyś.zł, a przecież oboje chcemy naprawić auto za to odszkodowanie.
Czy ktoś mi powie, czy jest szansa, że za te oględziny w ASO zapłaci ubezpieczyciel? (Wiem, złudne nadzieje...) Ew. jak z tej sytuacji wyjść, albo raczej wyjechać uszkodzonym autem bez płacenia za oględziny. Jest jeszcze szansa że w ASO go naprawią, tylko jakich częsci użyją...
Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
len

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubin
Posiadane auto: Renault Koleos
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 25 Kwi 2014, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
i jak ta sprawa, rozwiązała się jakoś? Bo z tego co zrozumiałam to jesli uznali szkodę za całkowitę t nie dostaniesz zwrotu na naprawę z ASO. Jeśli chodzi o częśći nie muszą być oryginalne, zamienjiki wystyarczą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Colin2449

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tarnowskie Góry
Posiadane auto: Skoda Felicia (6U)
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 18 Kwi 2015, 09:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też jestem ciekawy jak zakończyła się ta sprawa. Możesz powiedzieć jaki to był jeszcze ubezpieczyciel? Swoją drogą, zahaczenie o słupek przed galerią nie brzmi strasznie. Jak dokładnie wyglądały "zniszczenia"? Mógłbyś trochę szerzej je opisać? Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ubezpieczenia komunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group