Obroty Biegu Jałowego


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radzik77

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 15 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świdnica/dolnośląskie
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 benzyna+lpg, 2002 rok
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 20 Wrz 2018, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, czytałem o czyszczeniu przepustnicy. Jednakże proszę zwrócić uwagę, że wszystko popsuło się od kiedy rozłączyłem akumulator. Do tamtej chwili obroty były jak najbardzie ok. Dlatego nie chciałbym rozbierac i sprawdzać niczego więcej, skoro przyczyną niewłąściwych obrotów jest ewidentnie rozłączenie akumulatora i skasowanie jakichś ustawień. Tak sobie myślę, że skoro po ponownym resecie auto potrafi mieć prawidłowe obroty nawet przez kilka dni, to chyba nie jest to nic mechanicznego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Czw 20 Wrz 2018, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W serwisowce jest podana procedura uczenia biegu jałowego.
Przeprowadź ja może na samej benzynie, a dopiero potem podłącz gaz.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
yunior81

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość/region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
PostWysłany: Pią 21 Wrz 2018, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie to co piszesz w pierwszym swoim poście to woła o pomstę do nieba i wnioskuję, że poprzedni właściciel z powodu ww problemów z samochodem, które niestety teraz Ciebie dotknęły, zwyczajnie sprzedał go pozbywając się (w jego mniemaniu) problemu.
Z powodu odłączenia akumulatora nie powinno nic się stać ale źle wpięta instalacja LPG w wiązkę samochodu, może powodować różne nieprzewidziane problemy. Strzelam w ciemno, że instalacja w twoim samochodzie też jest kiepsko założona. O doborze komponentów instalacji się nie wypowiem, bo nie widzę co jest pod maską Wink
Proponuję się zalogować i zobaczyć jak powinna być prawidłowo zamontowana i dobrana instalacja LPG:
1.http://lpg-forum.pl/post893311.html?hilit=Honda%20Jazz#p893311
2.http://lpg-forum.pl/post873291.html?hilit=Honda%20Jazz#p873291
3.http://lpg-forum.pl/post802547.html?hilit=Honda%20Jazz#p802547

Check się pali od montażu instalacji LPG, ponieważ wykonał ten montaż jakiś druciarz, który o montażu i strojeniu instalacji nie wie nic. W mojej Hondzie założyłem instalację i żadnych "czeków" czy "słabszej jazdy" nie ma, jazda na LPG jest taka sama ja na Pb - zero różnicy. Silniki Hondy bardzo dobrze współpracują z instalacjami LPG pod warunkiem dobrego stanu technicznego silnika, dobrze dobranej i wystrojonej instalacji oraz kontroli luzów zaworowych, a to co mówią w serwisach Hondy odnośnie instalacji LPG można wsadzić między bajki.
Pod tym linkiem jest montaż w moim samochodzie: http://lpg-forum.pl/post915936.html?hilit=Honda%20City#p915936
Reasumując, musisz doprowadzić silnik do stanu fabrycznego jeśli chodzi o obroty, nawet jak będziesz musiał wydać ogromną sumę 150 zł. na te obroty, to zrób to. Nastepnie radziłbym odwiedzić porządnego gazownika, który rzuci okiem na instalację LPg i doradzi co z nią zrobić ewentualnie jesli będzie OK (w co wątpię) i wystroi ją porządnie do prawidłowo pracującego silnika na benzynie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group