bigas

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yaro81

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość/region): Włocławek
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Expresion
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 14 Lut 2014, 21:21    Temat postu: bigas Odpowiedz z cytatem

Witam,mam Vel Satisa 2.0 t z inst.BIGAS .przy dodawaniu gazu pojawia sie dziura tzn idzie i nagle przestaje,a przy 3500 obrotów wyrzuca na benzyne.Wymieniłem czujnik ciśnienia gazu i reduktor(takie rady montera ,nie wiem czy mnie w michała nie robi)i problem nadal istnieje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mk0367

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość/region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
PostWysłany: Pon 17 Lut 2014, 15:57    Temat postu: Re: bigas Odpowiedz z cytatem

yaro81 napisał:
Witam,mam Vel Satisa 2.0 t z inst.BIGAS .przy dodawaniu gazu pojawia sie dziura tzn idzie i nagle przestaje,a przy 3500 obrotów wyrzuca na benzyne.Wymieniłem czujnik ciśnienia gazu i reduktor(takie rady montera ,nie wiem czy mnie w michała nie robi)i problem nadal istnieje


Witam,monter dobrze dedukował.Chociaż reduktor można regenerować. A jak parametry reduktora do mocy silnika, nie za mały albo na granicy?To też ważne! Nie wiem ile ma instalacja i czy sprawdzałeś ustawienia parametrów % wydolności na gazie,kiedy przełącza na benzynę. A jak z wtryskiwaczami gazowymi,ile mają już? Wymieniałeś filtry gazu, fazy lotnej i ciekłej? Przyczyn może być wiele....nawet za mały przelot gazu /przypchane przewody metalowe brudem,albo zwężony gdzieś przepływ gazu/ albo problem z przewodami gumowymi załamanymi gdzieś.....skończywszy na wadliwym sterowniku.....co też często występuje. Musisz powoli sprawdzać i nie wymieniaj od razu sterownika, podepnij inny i sprawdż.
Problemy z gazem często potrafią przyprawić o szewską pasję a problem okazuje się czasami prosty i po kolejnym eliminowaniu punktów do rozwiązania.Pozdro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group