[Jazz 2002] Przestaly dzialac spryskiwacze


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
richmond

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 14 Lis 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): gniezno
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 2004rok
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 17 Lis 2015, 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety po numerze VIN nie ma tanszych zamienników a cena 250 zł nie jest normalna Very HappyVery Happy
pompkę zamontowałem i działa bardzo dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
aspro

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rushden, Wielka Brytania
Posiadane auto: jazz 1.4 '02, VC 1.9 cdti
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 17 Lis 2015, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieoryginalna z aledrogo czy innego ebaya tez bedzie dzialac, Pamietam, ze byla odrobina zabawy, bo chyba elektrycznie nie do konca pasowala wtyczka. No i mechaniczna wymiana wymaga uzycia odrobiny sily, ja smarowalem krociec pompki wd40, zeby chciala wejsc w zbiornik. Wraz ze zdjeciem nadkola i uratowaniem plynu do miski cala zabawa na ulicy zajela 15 minut
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
richmond

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 14 Lis 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): gniezno
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 2004rok
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 18 Lis 2015, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie więc jakby ktoś szukał to pompka AUTOMEGA 30601400949 pasuje idealnie do spryskiwaczy przednich Very Happy kostka identyczna więc nie ma problemu.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/6b9eda08b8495af3


http://www.fotosik.pl/zdjecie/d1c31ffcba6cee35
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bul01

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sro 15 Sie 2018, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Podepnę się pod temat. Jazz z 2004 roku. Spryskiwacze działały normalnie. Zostawiłem auto na 3 tygodnie w garażu i pojechałem na urlop. Odpalam. Chcę umyć szybę z kurzu a tu leje tylko prawy spryskiwacz. Co się mogło stać? Dysza zapchała się kurzem ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Czw 16 Sie 2018, 08:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bul01 napisał:
Witam
Podepnę się pod temat. Jazz z 2004 roku. Spryskiwacze działały normalnie. Zostawiłem auto na 3 tygodnie w garażu i pojechałem na urlop. Odpalam. Chcę umyć szybę z kurzu a tu leje tylko prawy spryskiwacz. Co się mogło stać? Dysza zapchała się kurzem ??

Z tego co opisujesz to silniczek jest ok, bo podaje płyn na szybę.
Zobacz od środka, pod maską, czy tam nie masz rozłączonej rurki od spryskiwacza.
Jeżeli tak jest i masz tam mokro, to problem leży po stronie dyszy. Wystarczy przedmuchać, lub przeczyścić.
Najlepiej sprężonym powietrzem w sprayu, takim jakie używa się do czyszczenie np. klawiatur w komputerach:

https://allegro.pl/kategoria/srodki-czyszczace-sprezone-powietrze-77893?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_DSA_Elektronika&ev_adgr=Spr%C4%99%C5%BCone%20powietrze%20-%2077893&gclid=EAIaIQobChMI2rmZ_PLw3AIVGM-yCh3U8Qw3EAAYASAAEgKO7_D_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=COesvv_y8NwCFUwbGAodMjIMwg&order=m

Nie czyść gdy jest połączona dysza z rurką, ponieważ cały ten syf wróci do rurki.
Dlatego przed czyszczeniem je rozłącz.

Natomiast gdy przy połączeniu jest sucho to być może rurka się zatkała poniżej, albo spadła z wyprowadzenia silniczka.

PS. Ktoś na forum pisał, że dysze od C5 pasują do jazza II. Tylko którego C5 to nie wiem.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 16 Sie 2018, 08:09    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group