Wymiana reduktora

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiktorio001

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 44

Posiadane auto: Fiat panda
Piwa: 0/4
PostWysłany: Czw 23 Sty 2014, 15:41    Temat postu: Wymiana reduktora Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
Potrzebuję znowu pomocy. W mojej Pandzie 1,1 z 2004 roku muszę dokonać wymiany reduktora. I tu zaczęły się schody. Jest to instalacja fabrycznie montowana i nazywa się chyba Tantarini (czy jakoś tak) nikt w Warszawie nie chce podjąć się wymiany tego reduktora. Co mam zrobić? Czy ktoś miał podobny problem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
arkady4

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość/region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
PostWysłany: Czw 23 Sty 2014, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj , czy możemy poznać powód wymiany?jaki przebieg ma instalacja?jak pracuje silnik ?. Może nie koniecznie trzeba zaraz wymieniać reduktor?Co do tego że nikt nie chce ,to myślę ze ASO da radę tylko koszty duże , zawsze można zregenerować .W tym modelu jest to opłacalne patrząc na cenę nowego oryginału,jest tylko jedno ale ,trzeba znaleźć zestaw fabryczny ! te allegrowe mimo że włoskie to nie do końca oryginały...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
wiktorio001

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 44

Posiadane auto: Fiat panda
Piwa: 0/4
PostWysłany: Czw 23 Sty 2014, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konieczna jest wymiana gdyż zalewa reduktor gazem. Gazownik stwierdził, że trzeba wymienić ale on się w to nie bawi bo to Panda, plastikowy kolektor, instalacja Tantarini, niech Fiat się w to bawi. A Fiat ceni sobie 650 zł. Samochód przejechał na tej instalacji 192000 km. Pracuje prawidłowo nawet na gazie lepiej niż na benzynie. Jedyny szkopuł, to straszny smród gazu w samochodzie. Przy takiej cenie niebardzo opłaca mi się już naprawiać, gdyż jeszcze muszę w tym roku zalegalizować butlę. Macie jakiś pomysł?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
arkady4

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość/region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
PostWysłany: Czw 23 Sty 2014, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nieźle pojeździł Exclamation Tartarini przewiduje wymianę membran po około 60000 km ,lecz to trochę na wyrost moim zdaniem,Masz dwie opcje
1)wymienić reduktor na np tomasetto, powinien kosztować nowy ok 200 zł
2)zregenerować stary reduktor ,cena powinna być podobna jak za nowy zamiennik i zostajesz z oryginalnym sprzętem.
Nie wiem skąd jesteś ale może sprawdź sobie u przedstawiciela Tartarini moze jest w okolicy jakiś warsztat autoryzowany ,który zrobi to za normalną kasę i na firmowym zestawie naprawczym(zestaw taki powinien kosztować 80- 100zł)tu Masz tel do firmy ,tam się dowiedz 32 6096412 powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
petarda

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
PostWysłany: Sob 25 Sty 2014, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś u mnie gazownik też twierdził że trzeba bezwzględnie wymienić reduktor BRC bo jak nic brudny itp.
Chciał za reduktor 350 zł + robocizna.
Kupiłem zestaw naprawczy za 50 zł u innego, pół godziny pracy i jak nowy.
Wewnątrz reduktora było czysto, wystarczyło umycie dl samej zasady w ekstrakcyjnej.
Po czasie okazało się że w okolicy jest hurtownia części do instalacji gazowych gdzie zestaw naprawczy jest tańszy niż u gazownika.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sob 25 Sty 2014, 13:52    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group