Problem ze skrzynią.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bizons

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): stargard
Posiadane auto: kia shuma 1.8 16v 2000r
Piwa: 0/2
PostWysłany: Nie 29 Gru 2013, 00:34    Temat postu: Problem ze skrzynią. Odpowiedz z cytatem

Zakupiłem kijankę parę dni temu.mam problem ze skrzynia mianowicie biegi nie wchodzą tak płynnie zacinają sie w połowię ruchu nie ma przy tym zgrzytu sprzęgła .jest to dosyć uciążliwe przy jeździe w mieście . najgorzej jest ze wstecznym czasami muszę parę razy powtórzyć ruch aby wszedł .autko stało z dwa miesiące zanim je kupiłem .

nie wiem czy to kwestia rozjeżdżenia autka czy jakaś usterka ?

proszę o odpowiedzi
Very Happy Very Happy
_________________
bizon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Grzybeq

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
PostWysłany: Pon 30 Gru 2013, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym zaczął od stanu oleju w skrzyni Smile
Skoro wodziki chodzą ciężko, to nie mają smarowania - możliwe, że to przez dłuższy postój auta, ale rozruszanie nie powinno zająć więcej niż 100m.

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
CrashBandicot
Moderator

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: Kia Shuma 1,5 2000r, Vectra B 2.0 DTi 2000r. kombi, Omega BFL 2001r. 2.6 V6 235KM Automat
Piwa: 8/0
PostWysłany: Sro 05 Mar 2014, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdzenie poziomu oleju akurat będzie najszybszym i najłatwiejszym rozwiązaniem, gdyż masz do tego bagnet w skrzyni. Oczywiście sprawdzasz na równej powierzchni, a autko niech postoi przed tym przez godzinke czy dwie. Jka będziesz miał problem ze zlokalizowaniem bagnetu to pisz. Zrobię jakieś foto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kantorek

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 13 Gru 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lublin
Posiadane auto: KIA SPORTAGE 2.0 2000
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 10 Lut 2016, 19:46    Temat postu: problem ze skrzynią po wymianie oleju Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie dotyczące nie bezpośrednio ciężko wchodzących biegów, ale dziwnych głośnych dźwięków wydawanych przez skrzynię przy jeździe na 1, 2 i 3, tylko w momencie wciśnięcia sprzęgła wszystko cichnie. Dodam że jadąc na 4, 5 i wstecznym wszystko chodzi cichutko i bez problemu. Wymieniłem sprzęgło, docisk oraz olej w skrzyni - posiadam Kia sportage 2.0 2000


---\\\ EDIT -- KOLEGO Zły dział. Odsyłam do działu zajmującego się modelami sportage.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Margoo

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): dolnośląsie
Posiadane auto: Kia Shuma 1,5 1999
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 30 Paź 2016, 18:29    Temat postu: Luźny drążek zmiany biegów, zablokowany na 3 biegów. Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Mam problem w swoim aucie (Kia Shumie 1,5 z 1999r.) polegający na luźnym drążku zmiany biegów (nie stawia żadnego oporu), na stałe jest wrzucony 3 bieg.
Drążek, który wchodzi do skrzyni wygląda, że jest ok.
Czy czeka mnie wymiana skrzyni? Czy można to jakoś taniej naprawić?

Ktoś? Coś?

Może ma ktoś do sprzedania niedrogo skrzynię z okolic Wrocławia?

Auta szkoda, a najbardziej klimy o ile blacharka pozostawia wiele do życzenia to klima od zakupu czyli 3 lat mrozi bez dobijania no i silnik też ok nie bierze nic oleju. Do tej pory się fajnie się bujał Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 30 Paź 2016, 18:29    Temat postu: reklama

Powrót do góry
AndPar1724

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: KIA SHUMA
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 31 Lip 2017, 17:00    Temat postu: Re: Luźny drążek zmiany biegów, zablokowany na 3 biegów. Odpowiedz z cytatem

[quote="Margoo"]Witam Smile
[i]mam problem w swoim aucie (Kia Shumie 1,5 z 1999r.) polegający na luźnym drążku zmiany biegów (nie stawia żadnego oporu), na stałe jest wrzucony 3 bieg. [/i]

Nie widziałem odpowiedzi, a stało mi się to samo Sad Każdy mech mówi co innego ... ja sam nie wiem co z tym zrobić?
Możecie coś doradzić? czy to skrzynia do wymiany czy jakaś drobna naprawa ?

Pozdrawiam
Andi
_________________
ANDI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group