Tarcze, klocki, przód proszę o opinie...


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawidosss87

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): Czeladź/Śląskie
Posiadane auto: Peugeot 407 1,8 PB+LPG 117KM 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 25 Sty 2014, 07:52    Temat postu: ( Citroen Xsara Picasso ) Tarcze, klocki, przód proszę o opi Odpowiedz z cytatem

Tak dokładnie pisze kolego, xsara picasso ma te same klocki hamulcowe z tylu co cała grupa VW, ja też się zdziwiłem bo montowałem te same klocki w passacie, w audi A6 no i w moim citroenie.
Jeśli chodzi o wybór firmy to ja osobiście polecam bosch, montuje je już od lat w samochodach i naprawdę sprawdzają się idealnie (oczywiście montuję i tarcze i klocki z boscha).
Pozdrawiam.
_________________
Dawid S.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
leszek_c

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 21 Lip 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Coalville, UK
Posiadane auto: Xsara Picasso 2005, 1.8 Exclusive
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 09 Lut 2015, 00:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam problem z moim pipkiem. Wymienilem 3x tarcze hamulcowe i klocki na nowe. po przejchaniu kilku tys kilometrów tarcze sie wypatrzja.

Nie wiem co jest. Przed zalozeniem piasty wyczyszczone, prowadnice nasmarowane, klocki równiez smarem miedzianym. Zbieznosc jest ok, zaciski sprawne mimo to tarcze szlag trafia.
Wymienialem nie potrzebnie myslac ze stare sa zuzyte, a po sciagnieciu i zmierzeniu tarcze w polowie byly zuzyte. A ze juz mialem nowe to zmienilem. Nowe tarcze i klocki marki Pagid.

Pierwszy komplet: pare tys. ostre hamowanie i zwichrowane.
Drugi komplet: poare tys, hamowanie nagle na swiatlach, tarcze zwichrowane.
Trzeci komplet ok 7 tys, bez ostrego hamowania sie zwichrowaly.

O co kaman?

Moze kiepskiej jakosci te tarcze?

Przymierzam sie do kupna Brembo lub Boscha moze bedzie ok.
Poprzednio kupywalem w sklepie moto, a teraz chce kupic online. Dlatego nie jestem pewien numery czesci, wiec mam wielka prozbe o rozkodowanie numeru VIN, poprosze.

VIN: VF7CH6FZB39831731

Korzystalem z tego dekodera: http://www.vindecoderz.com/EN/check-lookup/VF7CH6FZB39831731
ale nic mi to duzo nie mowi.

Z góry dziekuje i pozdrawiam
Leszek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
karola44-81

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość/region): Połaniec/ świętokrzyskie
Posiadane auto: Xp 2,0 HDi, 2002r.; Xantia 1,9D 1995r.
Piwa: 9/0
PostWysłany: Wto 10 Lut 2015, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przód:
tarcze: 4249 16
klocki: 4253 42
Ogólnie napiszę, że masz "mały" zestaw hamulcy od Bosch-a.

Co do krzywienia się tarcz w twoim przypadku.
A co zakładałeś? Jakich producentów tarcze i klocki zakładałeś? Z ciekawości pytam.

Od 2011r. w moim XP ( identyczne hamulce jak twoje) kręcą się tarcze Mikoda i obecnie drugi komplet klocków Steinhof. I to polecam. Oczywiście jeżeli chodzi o budżetowe zestawy.
Ogólnie to jeżeli chcesz coś on-line polecam sklep-martec.
Do xanti włożyłem ostatnio też kupione u nich tarcze rotinger- moim zdaniem bardzo dobre tarcze, robione pod Dębicą chyba.

Co do krzywienia i wibracji. Tarcze na idealnie czyste piasty zakłada się na sucho, a nawet po wcześniejszym odtłuszczeniu powierzchni. Każda instrukcja montażu dołączona do nowych tarcz tak będzie mówiła.
Po jakiego grzyba dajesz gdziekolwiek smar miedziowy. Pod klocki nie zaszkodzi jakiegoś mazidła dać- są dedykowane, ale nie miedziowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
leszek_c

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 21 Lip 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Coalville, UK
Posiadane auto: Xsara Picasso 2005, 1.8 Exclusive
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 11 Lut 2015, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karola44-81 napisał:
Przód:
tarcze: 4249 16
klocki: 4253 42
Ogólnie napiszę, że masz "mały" zestaw hamulcy od Bosch-a.

Co do krzywienia się tarcz w twoim przypadku.
A co zakładałeś? Jakich producentów tarcze i klocki zakładałeś? Z ciekawości pytam.

Od 2011r. w moim XP ( identyczne hamulce jak twoje) kręcą się tarcze Mikoda i obecnie drugi komplet klocków Steinhof. I to polecam. Oczywiście jeżeli chodzi o budżetowe zestawy.
Ogólnie to jeżeli chcesz coś on-line polecam sklep-martec.
Do xanti włożyłem ostatnio też kupione u nich tarcze rotinger- moim zdaniem bardzo dobre tarcze, robione pod Dębicą chyba.

Co do krzywienia i wibracji. Tarcze na idealnie czyste piasty zakłada się na sucho, a nawet po wcześniejszym odtłuszczeniu powierzchni. Każda instrukcja montażu dołączona do nowych tarcz tak będzie mówiła.
Po jakiego grzyba dajesz gdziekolwiek smar miedziowy. Pod klocki nie zaszkodzi jakiegoś mazidła dać- są dedykowane, ale nie miedziowy.


Dziekuje za odpowiedz. Smar (w sprayu) nakladalem tylko na klocki hamulcow i prowadnice.
Tarcze i klocki mam firmy pagid http://www.pagid.com/
Wczesniej mialem te tarcze w corsie i passacie i nie bylo z tym problemu. W pikusiu widocznie sie nie spelniaja.

Juz nie chodzi mi o budetowe zestawy bo wiecej strace czasu i pieniedzy na wymiane hamulców niż to warte.

Dziękuje za linki do sklepów online, ale mieszkam w UK, więc tutaj się muszę rozglądać. Obecne tarcze kupowałem w eurocarparts i boshowskich w tych rozmiarach nie mają.
Przynajmniej nie ma problemu ze zwrotem.

No nicposzperam zakupię i zdam relację. Dziekuje bardzo karola44-81

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
expeedmk

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mińsk Mazowiecki
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0HDI
Piwa: 0/1
PostWysłany: Wto 24 Lut 2015, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
prośba do karola44-81, jakbyś mógł mi napisać jakie hamulce i klocki powinny być do mojego Pikusia. Numer VIN VF7CHRHYB39363928.
Wielkie dzięki z góry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 24 Lut 2015, 14:42    Temat postu: reklama

Powrót do góry
karola44-81

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość/region): Połaniec/ świętokrzyskie
Posiadane auto: Xp 2,0 HDi, 2002r.; Xantia 1,9D 1995r.
Piwa: 9/0
PostWysłany: Wto 24 Lut 2015, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

expeedmk napisał:
Witam,
prośba do karola44-81, jakbyś mógł mi napisać jakie hamulce i klocki powinny być do mojego Pikusia. Numer VIN VF7CHRHYB39363928.
Wielkie dzięki z góry.


Identycznie jak wyżej.
"Mały zestaw Bosch".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
fliper32

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Żory
Posiadane auto: Xsara pcasso,clio, honda shadow
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 03 Mar 2015, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
prośba do karola44-81, jakbyś mógł mi napisać jakie hamulce i klocki powinny być do mojego Pikusia. Numer VIN VF7CHNFUC9J125789
Wielkie dzięki z góry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
leszek_c

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 21 Lip 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Coalville, UK
Posiadane auto: Xsara Picasso 2005, 1.8 Exclusive
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 14 Lis 2016, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leszek_c napisał:
karola44-81 napisał:
Przód:
tarcze: 4249 16
klocki: 4253 42
Ogólnie napiszę, że masz "mały" zestaw hamulcy od Bosch-a.

Co do krzywienia się tarcz w twoim przypadku.
A co zakładałeś? Jakich producentów tarcze i klocki zakładałeś? Z ciekawości pytam.

Od 2011r. w moim XP ( identyczne hamulce jak twoje) kręcą się tarcze Mikoda i obecnie drugi komplet klocków Steinhof. I to polecam. Oczywiście jeżeli chodzi o budżetowe zestawy.
Ogólnie to jeżeli chcesz coś on-line polecam sklep-martec.
Do xanti włożyłem ostatnio też kupione u nich tarcze rotinger- moim zdaniem bardzo dobre tarcze, robione pod Dębicą chyba.

Co do krzywienia i wibracji. Tarcze na idealnie czyste piasty zakłada się na sucho, a nawet po wcześniejszym odtłuszczeniu powierzchni. Każda instrukcja montażu dołączona do nowych tarcz tak będzie mówiła.
Po jakiego grzyba dajesz gdziekolwiek smar miedziowy. Pod klocki nie zaszkodzi jakiegoś mazidła dać- są dedykowane, ale nie miedziowy.


Dziekuje za odpowiedz. Smar (w sprayu) nakladalem tylko na klocki hamulcow i prowadnice.
Tarcze i klocki mam firmy pagid http://www.pagid.com/
Wczesniej mialem te tarcze w corsie i passacie i nie bylo z tym problemu. W pikusiu widocznie sie nie spelniaja.

Juz nie chodzi mi o budetowe zestawy bo wiecej strace czasu i pieniedzy na wymiane hamulców niż to warte.

Dziękuje za linki do sklepów online, ale mieszkam w UK, więc tutaj się muszę rozglądać. Obecne tarcze kupowałem w eurocarparts i boshowskich w tych rozmiarach nie mają.
Przynajmniej nie ma problemu ze zwrotem.

No nicposzperam zakupię i zdam relację. Dziekuje bardzo karola44-81

Pozdrawiam


Update po roku, ale zapomniałem.
Tarcze i klocki wymieniłem Brymbo i problemy znikły. Zrobiłem już 30 tysięcy km od zeszłego roku i tylko klocki wymieniłem. Tarcze cud miód malina się spisują.

Nie polecam tarcz Pagid z Eurocarparts.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
goodmemo

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Chojnice
Posiadane auto: xsara picasso
Piwa: 0/1
PostWysłany: Czw 02 Lis 2017, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, czy są tu jeszcze dobrzy ludzie co podpowiedzą jakie klocki na przód po VIN-ie?
VF7CHRFNF39940371
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
michalxm1

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rybnik
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0hdi 163km 2012 , C3 II Exclusive 1,6 VTI
Piwa: 9/1
PostWysłany: Nie 05 Lis 2017, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klocki dobierzesz w każdym sklepie po danych auta. Nie musisz podawać nr VIN.
_________________
Fiat 126p x 2
BX 1,9 16V GTi
XM V6 12V
XM 2ct
Astra 1,7tdi Isuzu
C3 1,4HDI
Laguna 2,0 16V IP
Xsara Picasso 1,8 2000
Xsara Picasso 1,8 2004 FL Exclusive
Renault VelSatis 3,5V6 Initial Paris \'05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
goodmemo

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Chojnice
Posiadane auto: xsara picasso
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sro 08 Lis 2017, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niby tak, ale popatrz tu https://sklep.intercars.com.pl/szukaj/klocki-hamulcowe-1140102/#cf_strona-zabudowy=Prz%C3%B3d dobrane po danych auta, przy wszystkich jest napisane że pasują a gołym okiem widać że jest kilka rodzajów i na pewno nie wszystkie pasują. A jak już klocki wyjmiesz to lecisz na piechotę do sklepu wymieniać, chciałbym tego uniknąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
michalxm1

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rybnik
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0hdi 163km 2012 , C3 II Exclusive 1,6 VTI
Piwa: 9/1
PostWysłany: Nie 12 Lis 2017, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakie auto silnik rocznik?
_________________
Fiat 126p x 2
BX 1,9 16V GTi
XM V6 12V
XM 2ct
Astra 1,7tdi Isuzu
C3 1,4HDI
Laguna 2,0 16V IP
Xsara Picasso 1,8 2000
Xsara Picasso 1,8 2004 FL Exclusive
Renault VelSatis 3,5V6 Initial Paris \'05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
encom

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość/region): slask
Posiadane auto: XP 2003r 2,0HDI
Piwa: 0/4
PostWysłany: Nie 28 Sty 2018, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam czy kolega rozszyfruje jakie tarcze i klocki siedzą u mnie
VF7CHRHYB39658742
2,0 hdi 2003r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group