silnik traci obroty podczas jazdy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mlewandowski1959

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: toyota avensis
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 27 Sie 2013, 20:46    Temat postu: silnik traci obroty podczas jazdy Odpowiedz z cytatem

w czasie jazdy silnik traci obroty do 1000 obrotów na min gdzie pedał gazu nie reaguje. Po chwili silnik całkowicie gaśnie. Po odczekaniu kilku sekund mogę odpalić silnik i jechać jakiś czas do następnego wydarzenia.
Jest to toyota avensis 2003 - silnik d4d - 116 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość/region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
PostWysłany: Sro 28 Sie 2013, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kontrolka silnika zapala się??
_________________
masz problem z toyotą poniżej moje www pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mlewandowski1959

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: toyota avensis
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 29 Sie 2013, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kontrolka sie swieci - masz moze jakieś sugestie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość/region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
PostWysłany: Czw 29 Sie 2013, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko diagnostyka ,jeżeli kontrolki nie widać brak błędu to sprawa trochę utrudniona (więcej rzeczy do sprawdzenia) jeden z przypadków podobnych to uszkodzona przepustnica nie informowała o błędzie ale nie chcę naprowadzać na fałszywy trop pozdrawiam
_________________
masz problem z toyotą poniżej moje www pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mlewandowski1959

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: toyota avensis
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 29 Sie 2013, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po wizycie u 2 mechanikow zostala zasugerowana zmiana wtryskow co zrobilismy ale I tak problem znowu sie pojawil...!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 29 Sie 2013, 21:04    Temat postu: reklama

Powrót do góry
awos

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 445
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: taczka
Piwa: 24/0
PostWysłany: Pią 30 Sie 2013, 11:26    Temat postu: brak mocy Odpowiedz z cytatem

spr. cisnienie paliwa i jak turbina pracuje test drogowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bodi69

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość/region): Stargard
Posiadane auto: Toyota Rav4 D4D 2004
Piwa: 1/1
PostWysłany: Pią 30 Sie 2013, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam podobny problem - silnik D4D 116km- rav4 - 2004r. W moim przypadku jest bardzo podobnie. Jeżdżę cały czas z przerwami. Co kilkanaście kilometrów silnik traci obroty poprzez przerywanie, szarpie jakby nie dostawał paliwa. Wtedy po zatrzymaniu ba biegu jałowym silnik pracuje bardzo nierówno. Gasze silnik i po chwili bez problemów silnik pracuje idealnie, ruszam do przodu. I tak się bawimy co kilkanaście nieraz kilkadziesiąt kilometrów. Kontrolka awarii silnika raz się zapala a raz gaśnie.
FAJNIE CO !!! . A tak fajnie się jeździło tym samochodem. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
PiotrekTorza

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lublin
Posiadane auto: Avensis D4D
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 27 Paź 2016, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bodi69 rozwiązałeś swój problem? Mam tak samo, silnik zgaśnie na zimnym i pokaże błąd który wg mojego lokalnego mechanika brzmi "jednorazowy wyciek paliwa". Kazał sie tym nie przejmować bo miało się więcej nie powtórzyć ale niestety nie miał racji.. Very Happy.
Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu, nawet bez zatrzymywania, wszystko wraca do normy na jakiś czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group