Zmiana ubezpieczyciela OC, wypowiedzenie...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ubezpieczenia komunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Messy

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: VW Golf II
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 01 Sie 2013, 20:57    Temat postu: Zmiana ubezpieczyciela OC, wypowiedzenie... Odpowiedz z cytatem

Witam
Kieruję się z prośbą o poradę i doradzenie mi w następującej sytuacji.
Pierwszy rok miałam ubezpieczenie OC w firmie X. Było to w latach 2007-2008
Później (2008 r.) przeniosłam się do ubezpieczalni Y i w tej ubezpieczalni jestem do dziś.
Niestety obecna ubezpieczalnia się zaczęła bardzo cenić, przez co postanowiłam ją zmienić.
Ubezpieczenie kończy mi się dnia 07.08.2013r.
Dotychczas było zawierane w punkcie stacjonarnym.
Szukając taniego ubezpieczenia OC najtaniej wychodzi w jednej z firm, niestety mają chyba tylko jeden odział na całą Polskę, więc trzeba by kupić samemu przez Internet.
Tego trochę się boję i i nie chce tak.
Szukając więc dalej w kalkulatorze internetowym OC, natknęłam się na kolejne firmy gdzie OC wyszło taniej niż w obecnej ubezpieczalni.
Niestety te firmy nie mają stacjonarnych oddziałów w moim mieście. Jednak szukając dalej natknęłam się na firmę która zajmuję się ubezpieczeniami.
Są to bodajże doradcy ubezpieczeniowi, jak się nie mylę agenci?
Wstępnie jak rozmawiałam tam z panią która tam pracuje to powiedziała, że są to normalne ubezpieczenia OC i nie ma tam żadnych ukrytych kruczków.
Po prostu ona współpracuje z dwudziestoma ubezpieczalniami.
Wyliczyła mi OC niższe o 350zł. To dla mnie dużo pieniędzy.
Teraz tak się zastanawiam co zrobić i czy warto skorzystać z tego ubezpieczenia?
Ja po prostu się boję, że kupię takie ubezpieczenie i w razie co, to ktoś je tam podważy czy się by okazało, że coś jest nie tak i co wtedy? I w razie czego jak ja spowoduje jakąś szkodę to ubezpieczalnia się wyprze czy coś i ja będę za wszystko płacić?
Czy może się zdarzyć taka sytuacja?
Druga sprawa to w obecnej ubezpieczalni pytałam o zaświadczenie o mojej bezszkodowej jeździe to mi powiedziano, że musiałabym czekać na takie zaświadczenie jak by mi dopiero pocztą przyszło.
Co więc w przypadku gdy pójdę do tej ubezpieczalni gdzie współpracują z tymi wszystkimi ubezpieczalniami tzw. agenci i jak oni to sprawdzą czy rzeczywiście mi się należą takie zniżki ile ja im powiem?
Bo jak mi wyliczano, to mnie Pani zapytała ale chyba nigdzie tego nie sprawdzała?
Bo problem jest taki, że ja przechodząc chyba z tej pierwszej ubezpieczalni nie podałam do tej następnej co jestem teraz do tego czasu, że miałam tam bezszkodową jazdę przez ten rok i oni mi naliczali według mojego stażu w ich ubezpieczalni co skutkuje to tym teraz, że obecnie mam w ubezpieczeniu 2012-2013 wpisane (w poprzednim okresie ubezpieczeniowym posiadałam 40 % zniżki) to czyli w tym ile będę mieć 50%?
Moim zdaniem powinnam teraz mieć przy zakupie ubezpieczenia OC 2013-2014 60% zniżki ponieważ mam ciągłość w ubezpieczeniach OC od 2007 roku czyli
2007-2008 Ubezpieczalnia X
2008-2009 Ubezpieczalnia Y
2009-2010 Ubezpieczalnia Y
2010-2011 Ubezpieczalnia Y
2011-2012 Ubezpieczalnia Y
2012-2013 ( do dnia 07.08.2013r.) Ubezpieczalnia Y
Ile więc teraz idąc do innej ubezpieczalni powinnam mieć zniżki? 50% czy 60%?
Jak to załatwić i czy dany agent w takim biurze ubezpieczeń ma wgląd i dostęp aby to jakoś sprawdzić?

Trzecią sprawą teraz też jest danie wypowiedzenie w obecnej ubezpieczalni.
Byłam wczoraj i Pani mi dała wniosek wypowiedzenia.
Jednak nie bardzo wiem o co w nim chodzi i co zaznaczyć?
Tzn. nie rozumiem tych zapisów na dole.
Ogólnie bym wolała aby ubezpieczenie OC te obecne było ważne do dnia 07.08.2013r. tak jak powinno to być) i np. jutro abym wykupiła sobie ubezpieczenie w tym biurze ubezpieczeń od dnia 08.08.2013 czy tam 07.08.2013 bo już sama nie wiem też od którego dnia powinno się liczyć następne?
Bo ogólnie tam w tych zapisać jest coś, że jak ja złoże te wypowiedzenie to z momentem wypowiedzenia ubezpieczenie przestaje być ważne...
I co wtedy nie mam OC i nie mogę się poruszać samochodem do momentu jak pójdę i kupię gdzie indziej ubezpieczenie?
Poniżej przesyłam ten wniosek wypowiedzenia aby zobrazować sytuację

http://images62.fotosik.pl/38/c1c14b11a2272d1f.jpg

Z góry dziękuję za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
hsurim

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 473
Skąd jesteś (miejscowość/region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
PostWysłany: Czw 01 Sie 2013, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz złożyć wypowiedzenie ubezpieczenia najpóźniej w ostatnim dniu obowiązywania umowy.
U nowego ubezpieczyciela, tylko zgłaszasz ile masz zniżki i niczym nie musisz tego dokumentować. - oni sami w razie czego to sprawdzą przy jakiejś szkodzie.
_________________
Octavia Club Polska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Majeczka BB

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bieslko Biała
Posiadane auto: audi A3
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 20 Lis 2013, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcesz najtańsze ubezpieczenie - nie bój się kupować przez internet. Tam, w tzw directach jest najtaniej - nie utrzymują lokali, agentów itp, "obsługujesz" się sama stąd niska cena. A bać się nie ma czego - polisa zawierana na stronie ubezpieczyciela jest tak samo ważna jak ta kupion au agenta.
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ubezpieczenia komunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group