przerywana praca silnika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
janmaks

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): biłgoraj
Posiadane auto: opel zafira 2.0 dti 2001r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 28 Lip 2013, 18:15    Temat postu: przerywana praca silnika Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu mam taki problem-podczas jazdy silnik przerywa tzn.mam wrażenie,że gaśnie.Tak,jak gdyby odcinany był zapłon lub brak jest paliwa.Dzieje się to na różnych obrotach czy jadę 60 na godzinę czy 120.Wtedy jest silne szarpnięcie.Zdarza się to różnie raz mogę przejechać 100 km i nic a czasami kilkakrotnie przy przejechaniu 20 km.
Czujnik położenia wału wymieniałem dwa razy i nie pomogło.Komputer pokazuje błąd od strony pompy wtryskowej.
Mam pytanie może ktoś miał taki problem?
Rozebranie i regeneracja pompy to dość duży wydatek,a może to,coś innego.
Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
vw_maniac

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Audi A3, 1,9 TDi, 2003
Piwa: 3/0
PostWysłany: Nie 28 Lip 2013, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieśmiało zaproponuję wymianę świec... Smile To najprostsza wymiana jaką możesz zrobić, a objawy są dość charakterystyczne właśnie dla świec!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
janmaks

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): biłgoraj
Posiadane auto: opel zafira 2.0 dti 2001r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 28 Lip 2013, 23:35    Temat postu: przerywana praca silnika Odpowiedz z cytatem

A o,jakie świece chodzi?to jest silnik 2,0 DTI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
janmaks

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): biłgoraj
Posiadane auto: opel zafira 2.0 dti 2001r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 29 Lip 2013, 07:48    Temat postu: przerywana praca silnika Odpowiedz z cytatem

ponawiam prosbę o odpowiedz,czy nikt nie spotkał się z taką usterką?? Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Przemek01974

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: Opel Omega kombi 2,2 16V 1999
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 30 Lip 2013, 16:59    Temat postu: Re: przerywana praca silnika Odpowiedz z cytatem

janmaks napisał:
A o,jakie świece chodzi?to jest silnik 2,0 DTI


Świece żarowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 30 Lip 2013, 16:59    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Przemek01974

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: Opel Omega kombi 2,2 16V 1999
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 30 Lip 2013, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może być rzeczywiście wina pompy.Jedyne wyjście to warsztat i sprawdzenie czy pompa daje równe ciśnienie na wtryski.Tu może być problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
janmaks

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): biłgoraj
Posiadane auto: opel zafira 2.0 dti 2001r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 02 Sie 2013, 22:56    Temat postu: przerywana praca silnika Odpowiedz z cytatem

Aż strach pomyśleć ile może kosztować grzebanie przy pompie wtryskowej?Ale chyba nie będzie wyjścia.
Tak myślę,że świece żarowe włączają się tylko przy rozruchu,więc chyba to nie to? Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group