paląca się kontrolka w thalii

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dominik_301

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 2

Posiadane auto: Renault thalia 1,5 dci
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 06 Sie 2008, 13:16    Temat postu: paląca się kontrolka w thalii Odpowiedz z cytatem

dzien dobry
jestem posiadaczem renault thalia 1,5 dci od trzech tygodni,
do tej pory nie było jakichkolwiek problemów a przejechałem ok 1000 km, ale zapalila mi sie kontrolka koloru pomaranczowego w kształcie "silniczka", z instrukcji obslugi wyczytalem ze jest to błąd analizy spalin itp. tankuje na shelu, wiec chyba dobre paliwo. Mam wrazenie jakby do ok 2-2,5 tys obr slabo "ciągnął" a po przekroczeniu dostaje "kopa" w czasie przyspieszania. zadnych innych objawów nie ma. Mam wiec pytanie jaka to moze byc usterka i jaka przyczyna.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
szumbu

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kaliska
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4LS 2004r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 15 Wrz 2008, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam w prawdzie mam benzynę ale wiele osób pisało mi że w takiej sytuacji w dieslu może pomóc czyszczenie zaworu EGR

Link po francusku ale ze zdjęciami http://www.forum-auto.com...sujet377515.htm

Może pomoże
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dominik_301

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 2

Posiadane auto: Renault thalia 1,5 dci
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 17 Wrz 2008, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyszczenie zaworu egr pomogłoSmile
dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group