Przygody z instalacją LPG - wyświetlany błąd

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomaszek1977

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 04 Lip 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): centralna Polska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,6 Multiwagon
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 15 Lip 2013, 14:38    Temat postu: Przygody z instalacją LPG - wyświetlany błąd Odpowiedz z cytatem

Witam Kolegów!
Ma takie pytanko odnośnie wyświetlania błędów.
Po zakupie fIATA STILO 1,6 16 V i po ocenie możliwości spalania Pb, stwierdziłem, że słusznym będzie zainstalowanie LPG. Udałem się więc do przodującej w moim mieście firmy montującej gaz do aut. Bez żadnego problemu założono mi instalacje ze STAG-4. No i muszę przyznać, że jestem zadowolony..........ale po przejechaniu 500 km, okazało się między innymi:
1. Spalanie w mieście 14,5 l/100 km, spalanie średnie 10,5 l/100 km.
2. Zapaliła się kontrolka (żółty silnik, czy coś takiego) oraz napis ENGINE FAULT. Udałem się odrazu do speca od kompa, który po podłączeniu stwierdził sygnał, z czujnika związanego z mieszanką spalin. Według instrukcji - AWARIA UKŁADU STEROWANIA SILNIKIEM EOBD - może spowodować zwiększenie emisji zanieczyszczeń, spadek mocy silnika
i zwiększone zużycie paliwa. A u mnie nic oprócz denerwującej kontrolki i sygnału dźwiękowego po uruchomieniu silnika.
Wiele osób mówi mi, że tak ma być - standard przy instalacji LPG w fiatach i ponoć nie tylko. Ów fachman błąd mi wykasował, przejechałem szcześliwie 1,5 km i problem powrócił.
Mam pytanie czy rzeczywiście montaż instalacji LPG spowodował tą sytuację, czy to jest groźne dla silnika, czy podjąć próbę eliminacji poprzez gwarancję na LPG???
Proszę o podpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
nadamus
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość/region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
PostWysłany: Pon 15 Lip 2013, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze - nie ten dział. jest coś takiego jak dział lpg/cng (i tam go przeniosłem).

a co do świecenia lampki- podjedz do serwisu lpg celem wyregulowania instalacji lpg- świecenie check engine oznacza cos niedobrego w silniku. porządna regulacja załatwi problem (ewentualnie musisz zmienić gazownika na bardziej kompetentnego - ale to w ostateczności Wink )
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mancin

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
PostWysłany: Pon 15 Lip 2013, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kup sobie kabel do staga- parę zł, czytaj forum ac.com.pl , sekwencja musi być bardzo dobrze wyregulowana bo będzie sypać błędami . Patałachy pewnie za bardzo rozwierciły dysze skoro tyle pali .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
tomaszek1977

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 04 Lip 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): centralna Polska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,6 Multiwagon
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 16 Lip 2013, 07:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podjechałem wczoraj do "speca" który zakładał mi instalację gazową. Podłączył kompa i stwierdził, że z jego strony jest wszystko OK, a przyczyną błędu jest uszkodzona sonda lambda Shocked Exclamation . Więc pytam sie człowieka czy to nie dziwne, że stało się to po założeniu gazu. Mówi, że to czysty przypadek - instalacja jest w porządku - trzeba tylko wymienić sondę i będzie mniej palił. Pytam sie więc czy po wymianie tej sondy będę musiał podjechać do regulacji gazu. Usłyszałem wymieni Pan sondę i wszystko samo się wyreguluje.
Zadzwoniłem więc do mechanika, u którego dokonuję napraw i był mocno zdumiony jak mu przekazałem info od "speca". No ale cóż kazał mi dzisiaj podjechać, to się zobaczy - może rzeczywiście taki zbieg okoliczności Question .
Jak myślicie ma to sens, czy trafiłem na partacza od gazu Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
tomaszek1977

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 04 Lip 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): centralna Polska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,6 Multiwagon
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 31 Lip 2013, 07:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powracając do mojego postu, błąd jaki wyskauje na komputerze to P0163 (Sygnał sondy ? 3 (rząd cylindrów 2) za niski) - opis błędu wziąłem z forum.
Co oznacza ten kod i co on ma wspólnego z tematem mojej uszkodzonej sondy lambda - Pan, który sprawdzał mi te błędy powiedział mi, że jest to zbyt ubogiej mieszanki. Po za tym powiedział, że sonda ma uszkodzoną grzałkę. Sprawdziłem kable (dwa białe) - pomiar rezystancji 13,2 oma - napięcie do sondy dochodzi 12 V. Wygląda na to, że jednak grzałka jest OK.
Czy te wszystkie anomalia mogą brać się z montażu instalacji gazowej???
Czy poprostu padła grzałka i trzeba wymienić??
Niestety koszt wymiany to 300-350 PLN więc lepiej się upewnić niż po wymianie miało by sie okazać, że "czek" jak sie palił tak się pali..... Evil or Very Mad
Proszę o pomoc!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 31 Lip 2013, 07:32    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group