podwojna akcyza

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrtal

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 17 Lip 2008, 23:49    Temat postu: podwojna akcyza Odpowiedz z cytatem

podobno jest tak ze jesli sprowadzilo sie samochod z niemiec i zaplacilo sie za niego wszytkie oplaty (wlasnie z akcyza) a nie zarejestrwoalo sie go, to po sprzedazy osoba kupujaca musi akcyze placic drugi raz.

mam pytanie. musze sprzedac lub oddac ojcu samochod ze wzgledu na sprawe rozwodowa w toku. sprowadzilem go i zrobilem oplaty. rozumiem ze nie zarejestruje go na siebie poniewaz w urzedzie komuniakcji beda sprawdzac kto placil akcyze, a na kogo sie rejestruje samochod.

czy druga akcyze palci sie od roznicy w cenie? czy jesli sprzedam ojcu samochod za taka cene za jaka kupilem to ojciec bedzie musial placic akcyze?
a moze jest mozliwosc darowizny? co w tedy jesli oddam ten samochod ojcu za darmo na zasadach darowizny?

chodzi o to ze samochod musi byc zarejestrowany na ojca a nie na mnie.
dziekuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 27 Wrz 2008, 19:45    Temat postu: Akcyza Odpowiedz z cytatem

Witam,
kwestia opłaty akcyzy wystapi wtedy gdy sprzedamy auto za kwotę wyższą niż na rachunku zakupu,przed 1 rejestracją RP.
Pozdrawiam.
_________________
XXX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group