1.9 tdi 90km słaby mułowaty max 120km/h

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
diflo

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Komorniki
Posiadane auto: VW beetle 1.9 tdi 90km
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 10 Lut 2013, 22:47    Temat postu: 1.9 tdi 90km słaby mułowaty max 120km/h Odpowiedz z cytatem

Witam
Żona ma Beetelka 1.9tdi 90km, który wprawdzie jeździ normalnie ale jest bardzo słaby. Słabo przyśpiesza już od ruszenia po najwyższe obroty. Na piątym biegu rozpędza się zaledwie do 120km/h i około 3200 rpm. Na luzie obrotomierz się nie krepuje i skacze na maxa. W komputerze nie ma najmniejszego śladu błędu. Auto czasami trzeba chwilkę pokręcić na ciepłym silniku żeby odpaliło.

Gadałem z dwoma fachowcami.

Jeden radzi żeby podpiąć po kompa i ustawić na nowo parametry pompy wtryskowej czy coś takiego.

Drugi doszedł do wniosku że to prawdopodobnie zapieprzony katalizator ale najpierw kazał sprawdzić egr/recylkulacje. Później ewentualnie wywalić kat. Przyznam szczerze że auto prowadzi moja żona i pokonuje przeważnie krótkie trasy 25km dziennie i rzadko jest wprowadzane na obroty powyżej 2300rpm.

Najgorsze, że nie znam wyraźnej daty kiedy do tego doszło musiało to się stać jakoś płynnie. Gdy ostatnio wsiadłem do golfa szwagra 1.9tdi ... to jego auto zachowuje się po prostu bez porównania.

Jeśli ma ktoś pomysł to niech go podsunie proszę,
bo nie chcę wydawać kasy na ślepo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
wagen1963

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: Skoda Octavia II 19TDI 2008
Piwa: 3/0
PostWysłany: Wto 12 Lut 2013, 00:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piszesz, że w komputerze nie ma najmniejszych błędów, więc rozumiem, że diagnostyka była już zrobiona. Katalizator powinien wyskoczyć na komputerze, więc może rzeczywiście ustawienie pompy? A jak tam turbina?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
diflo

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Komorniki
Posiadane auto: VW beetle 1.9 tdi 90km
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 12 Lut 2013, 01:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O dzięki.
Tak znajomy podłączył vag i było czysto. Co do turbiny to znajomy kazał mi przygazować na postoju a sam za coś tam chwycił przy silniku i stwierdził że turbina pracuje. Dodam jeszcze, że czyściłem przepływomierz kontakt sprayem i nic to nie dało. Gdy go odłączyłem jest mała poprawa ale bez fajerwerków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
diflo

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Komorniki
Posiadane auto: VW beetle 1.9 tdi 90km
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 24 Mar 2013, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przegonieniu auta na autostradzie pojawił się jakiś błąd związany z pompą paliwa. Po wymianie pompy paliwa i przepływomierza moc powróciła. Ładnie przyśpiesza więc jestem zadowolony. Jeszcze jedno co pozostało to to że na ciepłym silniku w kilka minut po zgaszeniu auta, przy ponownym odpalaniu trzeba ciut dłużej kręcić rozrusznikiem niż na silniku zimnym (na zimnym pali pięknie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group