brak podświetlenia deski rozdzielczej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
prof

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość/region): podkarpacie
Posiadane auto: T&C Touring 3,8L 2005r.
Piwa: 3/0
PostWysłany: Sob 26 Paź 2013, 14:40    Temat postu: brak podświetlenia deski rozdzielczej Odpowiedz z cytatem

witam,
mam mały problem z oświetleniem wnętrza. Otóż, w ubiegłym tygodniu wymieniłem komplet żarówek w klimatroniku bo był popalone. Wszystko świeciło pięknie ale była duża różnica w nowych a oryginalnych więc dzisiaj wziąłem się za wymianę żarówek podgrzewanych foteli i awaryjnego i tutaj pojawił się problem. Po wymianie w ogóle nie działa podświetlenie radia, klimatronika, foteli i panelu nad środkowymi fotelami. Działają tylko wyświetlacze radia i klimatronika. Żarówki są dobre.
Podejrzewam, że padł bezpiecznik ale niestety nie wiem, który to jest w skrzynce...
Czy ktoś miał podobny problem albo wie który to jest bezpiecznik?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
1qa2ws

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 329
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Chrysler Town & Country 3.8 Touring '05 + Seat Ibiza 1.4 '01
Piwa: 7/1
PostWysłany: Pon 28 Paź 2013, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie pomoge ci, ale mam pytanie:
- jakie zarowki kupowales na wymiane i gdzie
- jak latwo sie to wymienia?

Pytam, bo akurat mam padnietych pare zarowek (klimatronik caly + podgrzewane fotele) i chciabylm to jakos wymienic, ale nie wiem jak sie do tego zabrac...

A tak na marginesie - moglby ktos napisac co dokladnie powinno sie podswietlac (i ile tam jest zarowek)? Bo moze jeszcze cos mi sie powinno swiecic, ale nie wiem tego nawet. Zdjecia wskazane Smile
_________________
1qa2ws
-----------------
Chrysler Town & Country '05 3.8 Touring
Seat Alhambra '04 1.9TDI
Seat Ibiza '01 1.4
Ford Mondeo '97 1.8TD
Ford Contour '96 2.0
Peugeot 306 '96 1.9 XRDT
Citroen AX '92 1.4D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
prof

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość/region): podkarpacie
Posiadane auto: T&C Touring 3,8L 2005r.
Piwa: 3/0
PostWysłany: Pon 28 Paź 2013, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- kupiłem zwykłe, białe żarówki w elektroniku - pokazałem cały panel
klimatronika
- żarówki są lutowane więc trzeba się troszeczkę pobawić Smile na klimatroniku
trochę inaczej jest umocowane - druciki przechodzą na wylot przez panel
natomiast na fotelach są na wierzchu przymocowane

Na podgrzewanych fotelach jest jak dobrze pamiętam 4-5, na klimatroniku 5.

A w mojej sprawie ktoś coś doradzi. Na pewno bezpieczniki są dobre, bo mi sprawdzali. Panele działają tzn. podgrzewa fotele, kontrolki na tych przyciskach świecą, awaryjny działa, radio działa i klimatronik też, żółte kontrolki on pokręteł klimatroka świecą no i oczywiście wświetlacze działają. Oświetlenie wnętrza działa, podświetlenie tarcz działa. Więc co może być nie tak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
wojtek40

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość/region): Portadown/UK
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager Stow-N-Go Limited 2.8 CRD 2009
Piwa: 1/1
PostWysłany: Czw 31 Paź 2013, 23:09    Temat postu: RE: podświetlenie Odpowiedz z cytatem

Witam
Jakis czas temu wymieniałem żarówki w podświetleniu wskazówek na desce rozdzielczej. Są to żarówki 509T jeśli dobrze pamiętam. Podczas wymiany zamocno je przekręciłem i po włączeniu świateł powstało spięcie w skutek czego znikło mi całe podświetlenie radia klimy i tych przełączników w środkowej konsoli. Masakra. Przeszukałem całe auto za bezpiecznikiem który by za to odpowiadał i nici Sad nic nie znalazłem. Nadmienię że posiadam Grand Voyagera z 2001r w diesl-u. Ok. Ręcę mi opadły już chcialem jechać na kompa bo gdzies tam wyczytałem że ten model posiada tylko jedną skrzynke z bezpiecznikami w komorze silnika a resztą steruje body komputera. Więc myślę że może to być jakiś błąd więc może wystarczy odłączyć baterie i wszystko powróci. Jak pomyślałem tak zrobiłem. Odłączyłem minus z akumulatora na pół godzinki. Po podłączeniu wszystko powróciło Smile.
Nie wiem co tam u Ciebie jest nie tak ale jeśli by podziałało to ja sprawdziłbym podłączenie wszystkich tych żarówek które wymieniałeś czy nie ma gdzieś spięcia a póżniej odłaczyłbym akumulatorek na jakiś czas. Ale decyzja należy do Ciebie.
Pozdrawiam
Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group